Jakie są zalety i wady korzystania z CyanogenMod?


28

Czy każdy, kto go użyje, wymieni istotne zalety i wady? Właściwie bardziej interesują mnie wady i ograniczenia, ponieważ nie jest trudno znaleźć pochwałę.

Edycja: Ups, zapomniałem wspomnieć, oryginalny Droid z systemem Android 2.2

Odpowiedzi:


6

Twój przebieg w Cyanogen Mod (CM) zależy od używanego telefonu. Jeśli masz telefon HTC, nie będziesz mieć uruchomionego lub zainstalowanego telefonu HTC Sense. Dlatego widżety HTC nie będą działać. Jest to przeszkodą dla wielu użytkowników telefonów HTC, którzy korzystają z niektórych z tych widżetów. Osobiście udało mi się znaleźć odpowiednie zastępstwo. To nie było dla mnie barierą.

Jeśli nie używasz telefonu HTC, prawdopodobnie nie będzie wielu wad. Znowu jednak możesz nie być w stanie korzystać z widżetów giełdowych dostarczonych z telefonem. Ale możesz mieć inną aplikację do wybierania numerów i kontaktów niż to, do czego jesteś przyzwyczajony.

Czy łączysz się z systemem poczty e-mail w pracy, takim jak system poczty Exchange? Robię i to był jeden z powodów, dla których nie używałem CM. Nie żeby to nie działało, ale brakowało mi trochę funkcjonalności, kilku ustawień i nie podobało mi się, jak aplikacja do kontaktów zarządzała kontaktami Exchange. Czegokolwiek HTC używa do swoich kompilacji, działało lepiej IMO, więc korzystam z pamięci ROM opartej na HTC.

Jak twierdzi Saboogu, sprzęt też będzie miał znaczenie, ale zespół CM dobrze udoskonala pamięć ROM i opracowuje supeł, aby działał dobrze nawet na starszych telefonach.

Jeśli jesteś już zrootowany, najpierw wykonaj kopię zapasową NAND. Postępuj zgodnie z tym przewodnikiem, który napisałem, pamiętając, że został napisany dla Evo, ale większość informacji nadal dotyczy innych telefonów. Po utworzeniu kopii zapasowej wyczyść i flashuj i stamtąd. Sprawdź, czy ci się podoba i zestaw funkcji. W ten sposób, jeśli go nie znosisz, możesz łatwo przywrócić kopię zapasową.


6

Moim zdaniem największym celem CyanogenMod jest zapewnienie wstecznego przenoszenia funkcjonalności do starszych telefonów, które nie otrzymują najnowszej wersji systemu operacyjnego Android (2.1+), np. G1. Daje również wiele drobnych poprawek tu i tam, aby dodać do telefonu pewne funkcje, których być może wcześniej nie dostałeś.

Wymaga także (zwykle) zrootowania telefonu, więc również zyskujesz te korzyści .

Chociaż CM wydaje wersje „stabilne”, twoja stabilność może się różnić. Najprawdopodobniej zobaczysz więcej restartów z CM niż zapas ROM lub inne różne błędy.


2

Naprawdę zależy od twojego sprzętu. Na tym etapie CM6 jest prawdopodobnie wolniejszy na G1 niż wydanie OTA 1.6. Może też nie jest tak stabilny, ale z pewnością ma więcej funkcji.

Z drugiej strony na urządzeniach z wyższą pamięcią, które mają natywne wsparcie 2.x, te same wady nie będą miały zastosowania.


Jak stwierdził Bryan Denny, twój oszust jest również profesjonalistą. Pozwala starszym telefonom na uruchamianie nowszych wersji systemu operacyjnego, które inaczej nie byłyby obsługiwane.
Jake Wharton,

Zgodziłbym się z tym. Właśnie sflashowałem CyanogenMod 6 na mojego HTC Hero, który nie jest najpotężniejszym telefonem na świecie i działa dobrze. HTC nie miał zamiaru przekroczyć 2.1, ale teraz mam całą froyo dobroć :-)
DilbertDave

0

Poprzednio posiadałem HTC Hero i korzystałem z CyanogenMod (CM), ponieważ nie zawiera on HTC Sense.

Jednak ze względu na ograniczenia sprzętowe zauważyłem, że mój telefon działał wolniej wraz ze wzrostem wersji Androida. Od Froyo telefon nie jest już szybki i zdarza się, że się opóźnia.

Innym problemem, z którym się spotkałem, była obsługa sprzętu. Na przykład aparat może nie mieć niektórych funkcji wprowadzonych przez HTC.


0

Wadą jest w niektórych przypadkach ograniczenie obsługi sprzętu. IE Cyanogenmod dla HTC Desire nie obsługuje wideo HD.


O której wersji mówisz? Nie znam żadnego takiego błędu.
RR

Cyanogenmod 7.1 i 7.2.

0

W rodzinie mamy ostrze Orange San Francisco, AKA ZTE Blade.
Powiedziałbym, że największą słabością, jaką znalazłem w romie CM7 dla tego urządzenia, są różne małe błędy z czujnikiem zbliżeniowym, połączeniem Wi-Fi i stanami zarządzania energią.

IMHO wynika to z tego, że ZTE jest bardzo hackerski w sposobie utrzymywania źródła jądra, a częściowo z powodu nieudokumentowanych poprawek sprzętowych, które powodują różne drobne usterki. Spowodowało to dodatkową pracę dla deweloperów, którzy złożyli jądro Blade razem dla CyanogenMod, ale wszystkie problemy zostały naprawione.

Czasami użytkownicy cierpią na błędy i po prostu nie zgłaszają błędów w narzędziu do śledzenia błędów, więc deweloperzy nie są świadomi problemów do naprawienia.

Wszystko to drobne problemy, w przeciwieństwie do dobrze znanych zalet CyanogenMod. Miałem znacznie większą stabilność, wydajność i wsparcie od CyanogenMod niż od Orange i ich standardowych ROM.


Gdybym był tobą, nie próbowałbym umieścić Cyanogena na moim telefonie, ponieważ mógłby cię uderzyć.
RR

1
Co ważniejsze, aby dodać do tego, istniały odmiany Blade, niektóre były wariantami europejskimi, niektóre miały 512 Mb, inne miały 256 Mb, niektóre miały OLED, inne miały różne ekrany dotykowe i nie zapominaj również o wariantach chińskich i indyjskich warianty (Dell?), więc w sumie o to chodziło w początkowej CM7, większość, jeśli nie, wszystkie zostały naprawione. Rozładowanie akumulatora nadal stanowi problem.
t0mm13b,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.