Jak zdalnie sterować za pomocą Droid VNC Server przez USB?


9

Zainstalowałem Droid VNC Server na moim telefonie z Androidem 2.2 (CyanogenMod), ale nie jest jasne, jak teraz kontrolować mój telefon przez USB.

Kiedy uruchamiam serwer na telefonie, daje mi adres IP, ale nie mogę pingować. Nie mogę się połączyć za pomocą przeglądarki pod określonym adresem ani za pośrednictwem klienta VNC.

Mam dostęp do roota.

Czy ktoś może mi wyjaśnić, jakie kroki należy wykonać?

Odpowiedzi:


9

Nie znalazłem instrukcji ani FAQ dla programu, więc nie jestem pewien, czy w taki sposób zamierzali go używać. Działa jednak i nie widzę alternatywnej metody używania USB.

  1. Musisz zainstalować ADB wraz z odpowiednimi sterownikami dla twojego urządzenia. Zależy to od platformy i telefonu, więc sprawdź Google lub XDA.
  2. Włącz debugowanie USB w urządzeniu - Ustawienia> Aplikacje> Programowanie> Debugowanie USB
  3. Podłącz, uruchom serwer droid VNC
  4. W wierszu polecenia uruchom następujące polecenia:
    • adb forward tcp:5801 tcp:5801
    • adb forward tcp:5901 tcp:5901
  5. Odwiedź stronę http: // localhost: 5801 za pomocą przeglądarki lub skieruj klienta VNC na localhost: 5901

Zauważam, że wydajność nie jest lepsza w porównaniu z USB w porównaniu z 802.11g, dlatego poleciłabym to tylko, jeśli dostęp do urządzenia przez WiFi nie jest możliwy.


Działało bardzo dzięki! Jedyny problem przy użyciu przeglądarki to odpowiedź, ale pokazują tylko dwa linki do TightVNC i strony autora. Zamiast tego używam przeglądarki UltraVNC Viewer i działa bardzo dobrze.
Drake

Być może nie masz zainstalowanej Java lub klient Java VNC miał problem z ładowaniem w twoim systemie. Tak czy inaczej, nie ma znaczenia, ponieważ UltraVNC działało dla Ciebie.
Saiboogu,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.