Jakie są zalety niestandardowej pamięci ROM w stosunku do zrootowanych zasobów?


Odpowiedzi:


18

Zalety

Niestandardowa pamięć ROM może być tak niewielka, jak wstępnie zrootowana standardowa pamięć ROM, a dzięki rootowi możesz zrobić praktycznie wszystko. Zatem główną zaletą nad samym rootowaniem jest to, że praca została już dla ciebie wykonana, jeśli weźmiesz niestandardową pamięć ROM z interesującymi cię funkcjami. Na przykład niestandardowe jądro z lepszą obsługą podkręcania może być zawarte w niestandardowej pamięci ROM.

Jak sama nazwa wskazuje, kuchenka ROM ma dużą swobodę w dostosowywaniu. Ale ogólnie „dobrze znane” niestandardowe ROM-y mają:

 • Niestandardowe motywy, a przynajmniej tapety lub widżety. Może to obejmować zmodyfikowane kolory i ikony systemowe, ekrany startowe itp.
 • Oczywiście rootowanie (zobacz zalety rootowania ).
 • Mniej programów typu bloatware (np. Usunięcie „Mojego konta” T-Mobile).
 • Przydatne narzędzia dla osób, które flashują niestandardowe ROM (np. ROM Manager).
 • Miszmasz modemów i jąder, wybranych pod kątem najlepszej żywotności baterii lub wydajności. Modemy są zwykle dostępne, ale jądra mogą być dostępne lub niestandardowe.
 • Dodatkowe opcje w menu (np. CyanogenMod umożliwia użytkownikowi ponowne uruchomienie w trybie odzyskiwania lub szybkiego uruchamiania zamiast zwykłego ponownego uruchamiania urządzenia).
 • Dodatkowe poprawki interfejsu użytkownika (np. CyanogenMod pozwala użytkownikom umieszczać kontrolki włączania / wyłączania na pasku stanu zamiast używania widżetów).

Wreszcie, niestandardowe ROM-y nie muszą być oparte na magazynie, aby zacząć od jednego z nich. Może to włączyć dodatkowe funkcje na poziomie systemu (na przykład wbudowane tethering) lub pozwolić na aktualizację do wersji Androida, która nie została lub nie zostanie wydana dla twojego urządzenia. Może także uwolnić cię od trudnych do usunięcia fragmentów pamięci ROM, takich jak niestandardowe interfejsy użytkownika / programy uruchamiające, których często nie można usunąć.

Niedogodności

 • Niestandardowe ROM-y, szczególnie te nieoparte na magazynie, są często nieco eksperymentalne. Mogą nie być tak stabilne jak zapasy, szczególnie w przypadku niestandardowych jąder lub gdy nie są oparte na zapasach (sterowniki są trudne do uzyskania).
 • Niestandardowa pamięć ROM może zawierać praktycznie dowolne aplikacje, które twórca chciał dołączyć, i możesz uznać je za nadęte.
 • Motywy niestandardowe mogą nie być tym, czego chcesz; wiele kuchenek ROM nie jest projektantami.
 • ROM może zawierać coś niesmacznego lub złośliwego.
 • Przeglądanie urządzenia jest zawsze możliwe. Upewnij się, że wiesz, co robisz, gdy flashujesz niestandardową pamięć ROM i nigdy nie używaj pamięci ROM zaprojektowanej dla innego urządzenia.
 • Podobnie jak rootowanie, flashowanie niestandardowej pamięci ROM prawie na pewno unieważnia gwarancję na urządzenie inne niż „programista” (np. Nexus).

Czy rootowanie / instalowanie niestandardowej pamięci ROM zwiększa użyteczną pamięć RAM dowolnego telefonu komórkowego?
TheRookierLearner

Zależy. Wiele wersji operatora / dostawcy zawiera niestandardowe usługi i programy uruchamiające, które zajmują więcej pamięci niż standardowe wersje Google, na których opiera się większość niestandardowych ROM. HTC Sense, Motorola Blur i Samsung TouchWiz zajmują więcej pamięci niż płyta bazowa. Zauważ, że samo rootowanie nie ma wpływu na użycie pamięci.
Mark Porter
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.