Jak ustawić dzwonek MP3 na Androidzie (Nexus S)


9

Używam muzyki (najnowszej do dziś) i TTPOD jako moich odtwarzaczy MP3.

Wydaje mi się, że po Googlingu mogę ustawić dźwięk dzwonka MP3, naciskając i przytrzymując piosenkę w aplikacji Muzyka. Jednak po długim naciśnięciu dostępne są tylko następujące opcje

  • Grać
  • Dodaj do listy odtwarzania
  • Usunąć
  • Szukaj artysty
  • Więcej według artysty
  • Szukaj

Spodziewałem się, że będę w stanie uzyskać wybór Set as ringtone, ale nie znalazłem.

Czy mogę wiedzieć, jaki jest „prawidłowy” sposób ustawienia MP3 jako dzwonka w systemie Android?Czy długo naciskasz na muzykę we wbudowanej aplikacji Muzyka lub w aplikacji Muzyka innej firmy? We wbudowanym zdecydowanie powinieneś dostać opcję „Ustaw jako”, gdy długo naciskasz poszczególne melodie.
GAThrawn

Korzystam z wbudowanej aplikacji Muzyka. Mają teraz nową wersję. Dostaję powyższe opcje, ale nie „Ustaw jako”.
Cheok Yan Cheng,

Wersja 3 + aplikacji Muzyka po prostu nie ma Set Asopcji menu. Możesz spróbować odinstalować aktualizacje i użyć starszej wersji, jeśli chcesz.
eldarerathis

Odpowiedzi:


6

To nie jest „poprawny” sposób, ale IMO to dobry sposób: użyj Ringdroid . Za jego pomocą możesz wyciąć odpowiednią część pliku MP3, który będzie używany jako dzwonek. W ten sposób możesz pozbyć się tych irytujących wstępów w utworach, które zaczynają się powoli i oszczędzają miejsce, nie mając całego duplikatu MP3 w folderze dzwonków.


1
Chce przeczytać moje kontakty. To za dużo, by ustawić jako dzwonek tylko MP3 z Google Music. Czy istnieje lepsze rozwiązanie po ponad 1 roku?
Martin Thoma,

Istnieje inna podobna aplikacja o nazwie Ringtone Maker , ale wymaga ona również uprawnień do odczytu / zapisu kontaktów, ponieważ umożliwia ustawienie dzwonków specyficznych dla kontaktu.
onik

4

W ostatnich wersjach Androida (przynajmniej w Nexusie S) trudno ustawić MP3 jako dzwonek. W menu była wcześniej opcja „Ustaw jako”, ale w nowej aplikacji Muzyka zniknęła.

Co możesz zrobić, to skopiować plik mp3 /sdcard/media/audio/ringtones, ten ringtonesfolder może być pusty lub nawet nie istnieć, w tym przypadku po prostu go utwórz.

Następnie przejdź do Settings -> Sound -> Phone ringtonei wybierz plik mp3 z listy.

Powodzenia!


Casey_Miller - dzięki! Twoje jest jedynym rozwiązaniem, które wydaje się działać i działa idealnie (mam Nexusa S z Androidem w wersji 2.3.4).

1

Korzystam z Ringtone Maker , która jest bezpłatną aplikacją. Ta aplikacja pozwala wybrać część utworu jako dzwonek. Zawiera wybrane fragmenty (oparte na popularnych edycjach zawartych w bazie danych) lub możesz wybrać własną część utworu, aby ustawić go jako dzwonek.

Jeśli po prostu chcesz, aby początek utworu był Twoim dzwonkiem, odpowiedz @ bakytn jest najlepszym rozwiązaniem.

Niektóre inne aplikacje muzyczne umożliwiają wybranie utworu jako dzwonka, na przykład PowerAmp za 5 USD , ale nie jestem pewien, co oferują, jeśli chodzi o wybór części utworu.


-2

Pobierz aplikację do pobierania plików MP3. Wybierz kartę utworu i naciśnij wybrany utwór. Dostaniesz opcję set as ....


Czy możesz podać link?
Sid
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.