Jak mogę zmienić domyślną przeglądarkę plików PDF na Dysku Google na Androida?


16

Przyzwyczaiłem się do pobierania plików PDF na telefon i zapisywania ich bezpośrednio w folderze pobierania. Ale ostatnio, za każdym razem, gdy pobieram pliki PDF, pojawia się przeglądarka Dysku Google. Wiem, że w przeglądarce Dysku Google jest dostępna opcja pobierania. Ale kiedy otwieram plik, pojawia się monit, że nie ma aplikacji, która może go odczytać. Mam Acrobat i Drive, z których korzystałem do czytania plików PDF.

Myślę, że z niektórych moich badań wynika, że ​​aktualizacja Dysku Google powoduje, że jest ona domyślna do otwierania plików PDF. Sprawdziłem wartości domyślne, nie było. Właśnie odinstalowałem aktualizację Dysku Google jako rozwiązanie tymczasowe.

Myślę, że przez przypadek zmieniłem wartości domyślne (wcześniej nie przypisałem żadnego). Jak to zmienić, jeśli w ogóle?

Mój telefon to Samsung S5. Używam do tego Chrome.


Która wersja systemu operacyjnego jest obecnie uruchomiona?
Chahk


1
Uwaga: istnieje aplikacja o nazwie Google PDF Viewer i funkcja na dysku o nazwie Drive PDF Viewer, które są różne. Pierwszy można zainstalować w menedżerze aplikacji.
Santropedro

Odpowiedzi:


9

Miałem ten sam problem z Firefoksem na Androidzie - całkowicie irytujące - ale naprawiłem to.

Po zainstalowaniu Dysku Google wszystkie moje linki do plików PDF otworzyłyby się w Przeglądarce plików PDF na Dysku Google.

Naprawiłem to, w przeglądarce Firefox, przechodząc do about: config na pasku lokalizacji, a następnie znajdując „browser.download.preferred.application / pdf” i wykonując tam reset.

Następnym razem, gdy kliknę link do pliku pdf, mam wybór do pobrania lub skorzystania z przeglądarki Google Drive PDF Viewer.

Czy nie powinno być tam w Chrome, gdzieś pod maską?

Przy okazji, ten „browser.download.preferred.application / pdf” w Firefoksie wydaje się pojawiać dopiero po dokonaniu wyboru, w tym przypadku wymuszonym przez instalację Dysku Google. Wydaje się paskudny ze starych wojen przeglądarek.


7

Spróbuj wyczyścić ustawienia domyślne aplikacji Google PDF Viewer. Możesz to zrobić na Androidzie 4.x - 5.x, wykonując następujące czynności:

 1. Przejdź do Ustawienia -> Aplikacje -> Wszystkie.
 2. Przewiń w dół do aplikacji Google PDF Viewer i dotknij jej.
 3. Przewiń w dół do sekcji Domyślne uruchamianie i dotknij przycisku „Wyczyść domyślne”.

Przy następnej próbie otwarcia pliku PDF wyskakujące okienko powinno przedstawiać opcje wszystkich zainstalowanych aplikacji obsługujących przeglądanie plików PDF.


5
Dla mnie nie ma osobnej aplikacji do przeglądania plików PDF, a czyszczenie domyślnych ustawień Dysku nie pomaga.
wizzard0

Wyłączenie aplikacji Dysk powoduje, że „nie można otworzyć pliku”, nawet jeśli mam zainstalowany Adobe Adobe PDF i FBreader
wizzard0

1

Właśnie miałem ten problem na Androidzie 7.0 Nougat. I na link w polu pdf / drop przypadkowo kliknąłem Ustaw Drive PDF Viewer jako domyślny.

Podobne do innych .. Aby to naprawić w Nougat.

Musisz przejść do Ustawienia-> Aplikacje-> Wszystko-> Drive-Open domyślnie (trochę trudne)

„Wyczyść wartości domyślne” może być wyłączone, jednak pierwszy wpis „Otwórz obsługiwane łącza”. Zostanie ustawiona wartość, ustaw na coś innego niż „Otwórz w tej aplikacji”. Ustawiam go jako „Pytaj za każdym razem”.

Mam nadzieję że to pomoże.


1

Poszedłem do Ustawienia> Aplikacje i powiadomienia> Zobacz wszystkie aplikacje> Dysk> Otwórz domyślnie> Wyczyść domyślne. To zadziałało dla mnie. Teraz ponownie pojawia się monit o wybór aplikacji, której chcę używać do otwierania plików PDF.

Używam Google Pixel 2


0

Uważam, że musisz wyczyścić ustawienia domyślne Dysku Google. Czy zainstalowałeś przeglądarkę PDF ze sklepu Play? Jeśli tak, na pewno powinieneś wyczyścić ustawienia domyślne.

 1. Przejdź do ustawień
 2. Następnie domyślne aplikacje
 3. Następnie kliknij aplikację Dysk Google i wyczyść przycisk Przeglądarka plików PDF Dysk Google z prawej strony nazw

Ten film może być przydatny do śledzenia.


Jeśli nie możesz znaleźć domyślnych ustawień aplikacji, przyczyną może być to, że korzystasz z innej wersji Androida, jeśli tak, możesz to również znaleźć pod „Aplikacje” w menu ustawień


Przepraszamy za opublikowanie tego w aplikacjach internetowych, nie wiedziałem, że są entuzjaści Androida. Edytowałem pytanie w celu wyjaśnienia.
K. Maglabe,

0

Możesz także odinstalować aktualizację dysku Google z ustawień aplikacji.


1
Nie całkiem. Byłoby miło, gdyby można było cofnąć aktualizacje pobranych aplikacji z Menedżera aplikacji, ale naszą opcją jest całkowite odinstalowanie aplikacji niesystemowych.
Aaron Gillion

1
@AaronGillion, dla S5, Dysk Google jest aplikacją systemową. Jest to część domyślnego pakietu GApps OEM.
Tamoghna Chowdhury

0

Zainstaluj Firefoksa i pobierz plik PDF, poproszę cię o wybranie domyślnej aplikacji, aby go otworzyć, a następnie wszystkie pliki PDF otworzą się w wybranej aplikacji


0

To działało dla mnie. Żadna z innych dobrze oznaczonych sugestii nie zadziałała. https://productforums.google.com/forum/m/#!topic/chrome/u8xuBHFzHuo

W moim przypadku instrukcje te oznaczały, że wróciłem do starszej wersji Chrome, która była dostarczana z moim tabletem. Kiedy kliknąłem plik PDF w tej starej wersji Chrome i zostałem poproszony o wybór przeglądarki, zdecydowanie wybrałem coś innego niż Google, z którego można korzystać za każdym razem. Byłem w stanie wyświetlić plik PDF w wybranej przeglądarce i dostałem plik PDF w folderze pobierania.

Krok, który muszę dodać do tych instrukcji, polega na tym, że po ich wykonaniu spróbowałem zaktualizować Chrome do najnowszej wersji. Nowy wybór przeglądarki PDF jest nadal dostępny. Tak długo, jak nigdy nie wrócę do przeglądarki Google, powinienem móc ponownie zmienić domyślną przeglądarkę.


1
Należy uwzględnić wszystkie etapy, a nie tylko powiązanie
KCD

0

Przeglądarka Drive PDF nie jest widoczna w aplikacjach> przejdź> allapps> dysk> po zrobieniu wszystkich niezbędnych jasnych ustawień domyślnych i ustaw otwarte linki, aby pytać cały czas

Wyłącz dysk i uruchom ponownie telefon Po uruchomieniu wszystkie ustawienia domyślne znikną i ponownie włącz dysk


0

Przejdź do Ustawienia -> Aplikacje

Wybierz aplikację, która domyślnie korzysta z przeglądarki Drive pdf dla plików PDF. Na przykład: ES File Explorer

Przejdź do pamięci, a następnie dotknij wyczyść dane. To zadziałało dla mnie.


0

Przejdź do Ustawienia → Aplikacje → Dysk → Uprawnienia → Pamięć

Udziel pozwolenia na miejsce na dysku Google.

IMG:

Rozwiązałem problem nie otwierania pliku pdf.


0

Android 7.0 na tablecie Asus.

Wypróbowałem wiele wcześniej używanych opcji, ale żadna nie pracowała nad tym, aby Chrome używał domyślnej przeglądarki plików PDF ustawionej wcześniej na urządzeniu (w moim przypadku Foxit ... wysoce zalecany na każdym małym ekranie, ponieważ oferuje „ponowne wczytywanie tekstu”)

W końcu wypróbowałem tyle domysłów i eksperymentów, że myślę, że to dostałem.

 • Otwórz „domyślnego” menedżera plików dla systemu Android o nazwie „Menedżer plików” (którego nigdy wcześniej nie używałem)
 • Znajdź wcześniej pobrany plik PDF na swoim urządzeniu i kliknij, aby go otworzyć.
 • Wybierz domyślny czytnik w „Menedżerze plików”
 • Pamiętaj, aby dotknąć „Zawsze” przed kliknięciem żądanej ikony czytnika PDF
 • Następnie Chrome otworzy pliki PDF w domyślnym czytniku plików PDF

Uwaga: inne menedżery plików, takie jak ESFileExplorer, oferują opcję ustawienia „otwórz za pomocą”, ale chociaż ustawienie ES działało przy otwieraniu plików pdf w większości innych aplikacji, nie działało, gdy Chrome otworzył plik PDF.

Aby to sprawdzić, wszedłem w;

apps / Foxit / OpenByDefault / Other / ClearDefaults

i po tym pobrałem plik za pomocą chrome i zauważyłem, że chrome zdecydowało się użyć jego domyślnej przeglądarki PDF po wyczyszczeniu domyślnej wersji Foxit /

Następnie ponownie otworzyłem menedżera plików, ponownie zakończyłem proces i działało, aby ustawić Foxit jako domyślną aplikację PDF, jeśli chodzi o Chrome.

Mam nadzieję, że ta informacja jest pomocna dla innych tak sfrustrowanych, jak to tutaj.


0

Dla mnie Dysk Google nie jest już ustawiony jako domyślny, ale pliki PDF były otwierane na Dysku Google - i odinstalowałem Google PDF Viewer. To, co zadziałało - zarówno na Marshmallow, jak i na Oreo - jest następujące:

 1. Pobierz plik pdf .
 2. „Spróbuj”, aby pobrać go ponownie - poczekaj na monit, że ten plik jest już pobrany.
 3. Stuknij łącze do pliku w wyświetlonym oknie i wybierz domyślną aplikację.

0

Mam ten problem od kilku miesięcy na Androidzie 10 (Pixel 3a XL) i dzisiaj go rozwiązałem. W moim przypadku mam aplikację Kindle, która może otwierać pliki PDF, ale system operacyjny próbuje otwierać pliki PDF za pomocą „Drive PDF Viewer”, który nie istnieje! Został on wstępnie zainstalowany, ale myślę, że aktualizacja OTA musiała usunąć tę aplikację bez informowania systemu operacyjnego o przekierowaniu do Kindle. Spróbuj tego:

 1. grać w sklepie
 2. wyszukaj PDF Google
 3. znajdź „Google PDF Viewer” i zainstaluj

Teraz otwórz plik PDF, otworzy się w tej nowo zainstalowanej aplikacji. Następnie odinstalowałem tę aplikację, a system operacyjny nie pytaj mnie o nowej domyślnej aplikacji, z którymi Aby otworzyć pliki PDF. Wybrałem Kindle. Teraz wydaje się, że działa dobrze.


0

Używam Samsunga Galaxy Note 2, a telefon nie jest problemem, ani Androidem. To działało dobrze.

Następnie zatrzymał się i dla każdego pliku PDF pobranego przez aplikację Google Chrome. Wyświetlał cały plik PDF na Dysku, ale po zapisaniu go po prostu nie otworzył się w żadnej innej przeglądarce PDF, powiedział: „nie można wyświetlić, nierozpoznany format”.

Rozwiązanie: odinstaluj wszystkie aktualizacje aplikacji Google i wszystko wróci do normy.


0

Usuń Dysk Google, a następnie zainstaluj Google PDF Viewer ze Sklepu Google Play. To daje wybór czytników PDF po ponownym uruchomieniu telefonu. Wybierz Google PDF Viewer jako domyślny i wszystko jest teraz idealne.


0

To zadziałało dla mnie.

Idź Ustawienia -> Menedżer aplikacji (aplikacje) -> Stuknij Dysk Google. Kliknij Wyłącz.

Teraz pobierz plik PDF. Podczas otwierania tego pliku pojawi się opcja wyboru domyślnej przeglądarki plików PDF. Wybierz Adobe i dotknij „Zawsze otwieraj za pomocą”.

Teraz wróć do Menedżera aplikacji i ponownie włącz Dysk Google.


-1

Ja też byłem zaskoczony tym problemem. Dysk Google przejmuje kontrolę nad pobranymi plikami, a następnie Adobe chce okupu za 9,99 miesięcznie.

Odinstalowanie jakichkolwiek aktualizacji Dysku Google, a następnie wyłączenie go również rozwiąże problem ... i bez rezygnacji z innych zalet przeglądarki Chrome.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.