Jaki wpływ ma zadanie / ustawienia regionalne na żywotność baterii?


Odpowiedzi:


4

W przypadku ustawień regionalnych zarówno wyzwalacze GPS, jak i Wi-Fi mogą szybciej rozładować baterię.

Wbudowane warunki lokalizacji w lokalizacji mogą uwzględniać wieże komórkowe bez GPS, jeśli średnica warunku lokalizacji zostanie ustawiona na około 2 km.

Dostępna jest również wtyczka „Ustawienia regionalne”, „Lokalizacja (oszczędzanie energii)”, która używa wież komórkowych do określania lokalizacji. Wykorzystuje to, że telefon już nasłuchuje wież. Największą potencjalną wadą korzystania z energooszczędnej lokalizacji jest przebywanie w obszarze gęsto zabudowanym wieżami komórkowymi, na przykład w dużym śródmieściu z mnóstwem wysokich budynków (zwłaszcza jeśli pracujesz wyżej, gdzie wiele wież jest widocznych dla telefonu) .


5

Jestem programistą Locale.

Żywotność baterii to kluczowa miara, którą dokładnie testujemy. Jedyną funkcją w ustawieniach regionalnych, która ma jakikolwiek rzeczywisty wpływ na baterię, jest warunek lokalizacji. W momencie pisania tego tekstu warunek lokalizacji w lokalizacji 1.4.3 może dokładnie wykryć 100-metrowe zmiany lokalizacji w ciągu średnio 4 minut, zużywając 3% lub mniej baterii.

Jeśli skonfigurowałeś ustawienia regionalne do włączania / wyłączania Wi-Fi lub Bluetooth, żywotność baterii może się faktycznie poprawić w zależności od dokładnej konfiguracji.


2
Co rozumiesz przez „3% lub mniej baterii”? Czy to 3% baterii dla każdej poprawki, 3% więcej poboru powyżej procesów bezczynności w tle, 3% na 4 minuty, 3% na godzinę, 3% na dzień czy coś innego?
GAThrawn

2
Testujemy żywotność baterii na G1, Droid 1, Nexus One, Nexus S, Evo 4G i tatuażu (oraz od czasu do czasu na innych słuchawkach). Konfigurujemy ustawienia regionalne przy użyciu wszystkich wbudowanych warunków i ustawień, w tym około 5 różnych lokalizacji o wielkości 100 metrów. Wyłączamy Wi-Fi, Bluetooth, 3G, GPS i synchronizację w tle. Włączamy ustawienia regionalne i zostawiamy telefon na kilka dni w spokoju, ale przenosimy go między lokalizacjami. W tym teście ustawienia regionalne zużywają 3% całkowitej baterii. Jeśli faktycznie przeglądasz internet, wykonujesz połączenia itp., Zużycie baterii przez Locale wynosi w zasadzie 0%.
Wsparcie regionalne

4

Jestem wieloletnim użytkownikiem Locale i dość nowym użytkownikiem Tasker. Uważam, że oba są bardzo pomocnymi narzędziami do automatycznego zarządzania urządzeniem.

Używam ustawień regionalnych do wszystkich zadań związanych z GPS. Wibruj w pracy między godzinami pracy. Cicho, gdy w domu między godzinami snu. Kiedy po raz pierwszy zainstalowałem Tasker, przeportowałem te profile i stwierdziłem, że moja żywotność baterii uległa znacznemu skróceniu bez względu na to, jak poprawiłem ustawienia odpytywania.

Tasker jest bardziej aplikacją akcji / odpowiedzi w mojej konfiguracji. Po umieszczeniu w Doku samochodowym Tasker autokilluje aplikację Car Home, włącza Bluetooth i uruchamia Nawigację Google. Po podłączeniu słuchawek uruchom odtwarzacz muzyki Cubed. Wyłącz wibracje we wszystkich powiadomieniach, gdy kabel USB komputera jest podłączony.

Nie mam nic przeciwko prowadzeniu obu lub zapłaceniu za oba, ale byłem rozczarowany, że nie mogłem osiągnąć wszystkiego w Tasker. Podwójna konfiguracja zapewnia mi o co najmniej 30% dłuższą żywotność baterii niż uruchamianie samego Taskera.

Jeśli wybierzesz opcję Tasker, eksperymentuj z częstotliwością odpytywania GPS i lokalizacji w sieci. Pomaga to również radykalnie zmienić zużycie baterii.


3

Jeśli wywołasz zdarzenia za pomocą współrzędnych GPS (i ewentualnie Wi-Fi), wówczas znacznie wyczerpią baterię, tak jak zrobiłaby to każda inna aplikacja GPS.

Jeśli uruchamiasz zdarzenia według daty / godziny itp., Wówczas odczujesz minimalne zużycie baterii. Często korzyści płynące z tych aplikacji są ważniejsze niż jakiekolwiek minusy, tj. Zmniejszanie jasności lub wygaszanie ekranu, gdy bateria się rozładowuje.


1
Tak. Korzystam z Tasker, aby wyłączyć funkcję synchronizacji telefonu, gdy jest on zasilany z baterii; co znacznie wydłuża żywotność baterii.
offby1

3

nie zapominaj, że korzystając z profili opartych na czujnikach, połącz je z nieopartymi na czujnikach ..

jak nie używaj profilu, który będzie sprawdzać tylko poziom światła i regulować wyświetlacz .. połącz go z „Display On” i czasem odnowienia trwającym kilka minut .. i nie pozwól mu zmienić poziomu, jeśli już ma ten poziom ..

zużycie baterii należy do użytkownika. sprawdź każdy utworzony profil, jeśli używa on dodatkowej baterii, a jeśli tak ... dostosuj go.

zawsze sprawdzaj swoją lokalizację na komórce zamiast na GPS, a jeśli potrzebna jest większa dokładność, nadal uruchamiaj GPS na komórkę w pobliżu ... więc zbliżasz się do obszaru, który włączy GPS ... uruchomi aplikację ... wyłącza GPS, gdy tylko aplikacja zostanie zabita ...

konfigurując komórkę w pobliżu, pozwól jej wędrować przez co najmniej minutę, aby uzyskać wszystkie potrzebne komórki.

tego rodzaju wykonywanie zadań sprawi, że będzie to prawdziwa oszczędność baterii.


2

Korzystam z ustawień regionalnych, aby włączyć Wi-Fi i przełączyć się na 2g w zależności od lokalizacji i zauważyłem, że żywotność baterii się poprawia. To było na moim zrootowanym g1 / CM5, a także na moim g2 / CM6.

Na moim g2 utrzymywanie Wi-Fi w domu i przełączanie na 2g w pracy znacznie poprawia żywotność baterii. Wyłączam też synchronizację podczas pracy.


2

Jak Locale , Tasker próbuje zminimalizować zużycie baterii. Oczywiście, jeśli korzystasz z lokalizacji GPS, musisz sprawdzić GPS - który sam zużywa dużo baterii podczas stałego aktualizowania bieżącej pozycji. Istnieje jednak proste rozwiązanie tego problemu.

Łączenie warunków lokalizacji to miejsce, w którym można rozpocząć oszczędzanie:

  • Jeśli potrzebujesz tylko surowej pozycji, pozostań w stanie Cell Near . Ponieważ komórki są znane systemowi z problemów związanych z telefonią, nie wymaga to „dodatkowej mocy”.
  • Jeśli Cell Near nie jest wystarczająco dokładny, przejście z lokalizacją opartą na sieci jest nieco dokładniejsze - choć wymaga to również nieco więcej energii baterii.
  • Jeśli potrzebujesz tak dokładnej, jak to możliwe lokalizacji, połącz warunki. Np. Ustaw warunek Cell Near dla surowej lokalizacji i dodaj pozycję GPS dla większej dokładności. Następnie Tasker użyje GPSu tylko wtedy, gdy spełniony jest warunek Cell Near . W ten sposób masz to, co najlepsze z dwóch światów: oszczędność energii, gdy nie jesteś w pobliżu skonfigurowanych lokalizacji, oraz dokładność do uruchomienia pożądanej akcji.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.