Jak zmienić format daty i godziny w Marshmallow?


16

Używam Nexusa 5X z Androidem 6.0.1, na poziomie łaty styczeń 2016. Chciałbym zmienić język systemu na angielski, ale chcę zachować mój lokalny format daty. W wersjach wcześniejszych niż Marshmallow istniała opcja ustawienia formatu daty, ale mogę go już znaleźć ...

Jak ustawić język interfejsu użytkownika na angielski, a format daty na DD.MM.RRRR lub RRRR-MM-DD?


Niedawno pobrałem piankę z Androidem na mój telefon i jest tylko jeden angielski do wyboru języka, ale możesz wybrać angielski UK, angielski US lub angielski AU do wprowadzania za pomocą klawiatury. Niestety, zmiana klawiatury na inną angielską niż amerykańską nie zmienia formatu daty z amerykańskiego układu mm / dd / rrrr. Wybór innego języka zmienia układ, ale jedynym dostępnym językiem angielskim musi być wersja amerykańska.

Odpowiedzi:


13

W Androidzie Marshmallow nie możesz zmienić formatu daty. Zamiast tego automatycznie wybiera to, co jest odpowiednie dla twojego regionu.

W twoim przypadku wydaje się, że chcesz mieć wariant angielski (brytyjski), a nie angielski (amerykański). Przejdź do ustawień języka i zmień go. Każdy inny wariant angielski powinien działać, ponieważ jestem pewien, że tylko Amerykanie używają wariantu MM / DD / RRRR.


5
Ale dd / mm / rrrr też nie jest rozsądne. Jak mogę uzyskać daty ISO 8601 (rrrr-mm-dd)?
mirabilos

3
Chcę format ISO, który jest odpowiednim standardowym formatem. Nie sądzę, aby Android poprawnie zgadywał, kiedy wyświetla datę w najgorszym możliwym formacie. Ten, który zdecydował, że nie powinien mieć możliwości wyboru formatu i że system może odgadnąć takie preferencje, tak naprawdę niewiele wie o projektowaniu i rozwoju oprogramowania.
Pablo Ariel

0

Miałem ten sam problem. Przejdź do ustawień języka i sprawdź, czy masz ustawiony angielski (Stany Zjednoczone).


2
Jak to zmienia format daty na coś rozsądnego?
Max Ried

3
@MaxRied Myślę, że Greg próbuje wykazać, że angielski (Stany Zjednoczone) używa MM-DD-RRRR, podczas gdy angielski (Wielka Brytania) i niektóre inne angielskie lokalizacje używają DD-MM-RRRR. Jeśli ustawienia regionalne w języku angielskim innym niż amerykański odpowiadają twoim potrzebom w inny sposób, możesz wybrać ten format, aby uzyskać żądany format daty.
Dan Hulme
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.