Czy apkmirror.com jest bezpieczny?


47

Czy pobieranie i instalowanie Google Play z apkmirror.com jest bezpieczne ? Jak mogę sprawdzić, czy to bezpieczne pobieranie?

Historia:

Musiałem zresetować fabrycznie moją oryginalną kartę Samsung Galaxy Tab, ponieważ odmówiła uruchomienia. Po resecie nie mogłem zaktualizować Google Play. Za każdym razem, gdy próbuję, zawiesza się, gdy „(proces com.android.vending) przestaje działać”.

Widziałem wiele odniesień do strony, ale nic oficjalnego od Google.


www.apkmirror.eu to strona, która blokuje przeglądarkę i prosi o pieniądze. Uważaj, którego używasz.
Damaszek

2
www.apkmirror.eu nie ma związku z apkmirror.com ... Żeby było jasne, strona .eu nie ma połączenia z „prawdziwym” apkmirror lub Android Police.
acejavelin

Odpowiedzi:


39

Apkmirror.com jest prowadzony przez te same osoby, które stoją za AndroidPolice.com, jedną z największych stron z wiadomościami na temat Androida. Wszystkie przesłane pliki są ręcznie sprawdzane i zatwierdzane, a dozwolone są tylko bezpłatne aplikacje, więc nie znajdziesz żadnych „pękniętych” aplikacji ani „warez”.

Ponieważ masz już zainstalowany Sklep Play, tylko aplikacja podpisana tym samym kluczem co aktualnie zainstalowana wersja będzie mogła zaktualizować aplikację, więc jest to dodatkowa weryfikacja pobranej aplikacji. Dlatego jeśli pobierzesz aplikację z Apkmirror.com, powinieneś być bezpieczny.

Osobiście jest to jedna z niewielu stron, z których chciałbym pobrać apki.


9
Jak zweryfikować, że pakiet APK dostępny w APKMirror jest dokładnie tym, który jest dostępny w Sklepie Play? Czy możesz podać metodę? Twoja odpowiedź opiera się na zaufaniu, a zaufanie jest czymś, co się wykorzystuje i czerpie korzyści, gdy wielu użytkowników przyzwyczaja się do jakiegoś produktu . // (Pamiętaj, że * ell i * enovo sprzedały zaufanie swoich klientów, używając fałszywych certyfikatów SSL na komputerach wysyłanych do klientów. Są to bardzo duże firmy w niektórych regionach.)
Firelord

Jeśli nie masz kopii apk z Google Play, jest to bardzo trudne. Jeśli to zrobisz, możesz zweryfikować dopasowanie sumy kontrolnej MD5 dla obu aplikacji. Masz rację, to zależy od zaufania. Biorąc pod uwagę, że witryna istnieje wyłącznie po to, aby umożliwić pobieranie apków, wszelkie wątpliwości, czy pliki są bezpieczne, spowodowałyby utratę zaufania do witryny wśród społeczności Androida i prawdopodobnie koniec zarówno AndroidPolice.com, jak i Apkmirror.com.
bmdixon

1
@bmdixon Czy możesz potwierdzić, że jeśli aplikacja jest podpisana kluczem Google, to zdecydowanie jest legalna? Fakt, że jest to aplikacja, która kontroluje wszystkie aplikacje na moim urządzeniu, sprawia, że ​​jestem bardzo ostrożny.
David

4
Jeśli jest podpisany kluczem Google, prawie na pewno jest legalny. Jeśli ktoś inny zdobędzie klucz Google, możliwe będzie podpisywanie za jego pomocą aplikacji, ale będzie to ogromne zagrożenie bezpieczeństwa dla całego Androida, nie tylko w Play Store. Możesz być całkiem pewien, że nikt nie ma dostępu do klucza Google.
bmdixon,

1
Dla dalszej wolności jest F-Droid
beppe9000
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.