Jak dowiedzieć się, jaki chipset Wi-Fi ma mój telefon?


14

Mam telefon LG Optimus One (model LG-P500h). Jak dowiedzieć się, jaki chipset Wi-Fi ma mój telefon? Czy istnieje ogólny mechanizm, który będzie działał dla wszystkich telefonów?


2
Nie znam odpowiedzi, ale ... To doskonały przykład pytań, które lubimy tutaj. Pyta, jak rozwiązać konkretny problem i ma zastosowanie dla przyszłych czytelników.
ale

Model chipsetu można zobaczyć w sekcji „Device” w aplikacji CPU-Z. Wpisz to w Google i sprawdź, czy dojdzie do strony specyfikacji, która również określa łączność „WiFi”.
elig

Odpowiedzi:


4

Cóż, bez żadnego specjalistycznego programu, zawsze jest dmesg.

Włącz wifi, a następnie uruchom dmesgterminal / adb shell/ ConnectBot. Pod koniec pliku zobaczysz instrukcje debugowania dotyczące sieci bezprzewodowej.

dmesg | grep -i lan może być przydatny, jeśli masz zainstalowany busybox.

Dostaję takie linie:

TIWLAN: 1251 PG 1.2
tiwlan0: no IPv6 routers present

Pierwszy nie jest interesujący sam w sobie, ale drugi krzyczy „adapter sieciowy” z powodu konwencji nazewnictwa sterowników dla kart sieciowych. „tiwlan0” jest bliższy konwencji nazewnictwa OpenBSD niż Linux (natywne sterowniki Linuksa po prostu nazywają to wlan0), ale… nie jest nieoczekiwany.

Kilka wyszukiwań w Internecie później - i tak, to bezprzewodowy układ TI .


2

Pewną metodą ognia, która będzie działać na każdym telefonie, jest otwarcie skrzynki, zapisanie nazwy i numeru części chipów, a następnie zbadanie ich indywidualnie. Może to być dość intensywne, nie wspominając o tym, że możesz w ten sposób uszkodzić telefon. Producenci zazwyczaj nie publikują listy części swoich produktów. Karta specyfikacji produktu może zawierać typ procesora (Qualcomm MSM7227 w przypadku telefonu). Mogą również wyświetlać listę układów GPU (Qualcomm Adreno 200 dla Twojego telefonu LG Optimus One P500). Jednak nie ma na to żadnej gwarancji.

Ludzie na isuppli.com porzucają sprzęt i inwentaryzują części. Większość ich raportów trzeba płacić, ale niektóre publikowane są za darmo.

Większość telefonów korzysta z czipów Texas Instruments, Broadcom, Royal Philips Electronics lub Atheros Communications. Używanie tych nazw twórców mikroprocesorów jako filtrów może pomóc w wyzerowaniu konkretnego mikroukładu w zestawie słuchawkowym.


0

Po prostu użyłem dmesgpolecenia w emulatorze terminali i przewijałem, aż znalazłem coś o nazwie bcm432x...i wlan. Pomyśl o tym. Mam LG P500.


0

Użyj Wi Mark BenchMark Receptor z Google Play. LUB https://www.youtube.com/watch?v=rQtxZ4MbaFA


Czy możesz podać więcej szczegółów? Po pierwsze, gdzie znaleźć wspomnianą aplikację (link byłby najbardziej pomocny). Po drugie: do czego służy ten link na Youtube? Nie każdy ma do niego dostęp (np. Z powodu zapór ogniowych lub chińskich murów), dlatego powinno mu towarzyszyć kilka słów wyjaśniających. W tym kontekście pamiętaj również, że linki mogą umrzeć (i filmy z YouTube'a wyłączone z powodu problemów z „prawami autorskimi” itp.).
Izzy

Niestety nie znalazłem jeszcze telefonu, którego chipset Wi-Fi wykrył.
William

-1

Po prostu poszukałem „jaki chipset jest w galaktyce j100” (mój telefon) przeczytałem i otrzymałem odpowiedź ..... fyi ten ma chipset Marvella ... A twój LG ma Qualcomm msm 7227


Usunąłem zduplikowaną odpowiedź, którą opublikowałeś wcześniej. W przyszłości, jeśli chcesz dodać więcej informacji do swojej odpowiedzi, możesz ją edytować za pomocą linku edycyjnego . Nie zamieszczaj drugiej odpowiedzi, ponieważ doprowadzi to do zamieszania.
Dan Hulme
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.