Co to jest RUU?


11

Przeczytałem, że oznacza „ROM Update Utility”.

Co to robi?

Jak to działa?

Na jakie partycje to wpływa?

Jak odblokowuje telefon?

Czy mogę przypadkowo użyć niewłaściwego RUU na moim telefonie?

Odpowiedzi:


13

RUU to plik wykonywalny systemu Windows (HTC obecnie nie obsługuje komputerów Mac ani Linux), który instaluje pamięć ROM na urządzeniu. Zastąpi następujące partycje:

  • System (punkt instalacji /system)
  • Boot (punkt /bootmontowania)
  • Poprawa
  • Dane użytkownika (punkt /datamontowania, co oznacza, że ​​tracisz wszystkie swoje dane osobowe)
  • Może zaktualizować obraz radiowy (jeśli nowszy)

Korzystasz z RUU po prostu podłączając telefon i uruchamiając plik wykonywalny. Wierzę, że HTC Sync może być również wymagana, ale nie robiłem tego od dłuższego czasu.

Powód, dla którego urządzenie uruchamia się ponownie, jest dwojaki, choć zależy to od dokładnej konfiguracji. Po pierwsze, aplikacja subinarna i aplikacja Superuser są zazwyczaj instalowane na partycji systemowej podczas rootowania. Ponieważ jest to nadpisane standardową wersją partycji, te dwie rzeczy nie będą obecne. Zapobiega to nawiązywaniu połączeń z suplikiem binarnym, który jest potrzebny do przyznania uprawnień roota do aplikacji.

Po drugie, partycja rozruchowa ma flagę, która określa, czy adbd(czyli demon ADB) działa z uprawnieniem root, zwanym ro.secure. Domyślna wartość tego na standardowym obrazie rozruchowym to 1, co oznacza, że nie działa on jako root (więc 1 oznacza „tak, jest bezpieczny”). Wiele niestandardowych pamięci ROM ustawia to na 0, dzięki czemu można natychmiast uzyskać monit o rootowanie podczas używania adb shell, a także, aby można było wykonywać uprzywilejowane polecenia bez potrzeby używania powłoki (tj adb pull.).

Według twojego ostatniego pytania nie sądzę, abyś mógł prowadzić niewłaściwe RUU, ale nigdy nie próbowałem. Przed przesłaniem przechodzi proces weryfikacji, w którym zakładam, że sprawdza, czy masz odpowiednie urządzenie i tak dalej. Domyślam się, że weryfikacja nie powiedzie się, jeśli spróbujesz użyć jednego na urządzeniu, dla którego nie został zaprojektowany.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, udało mi się wykopać plik PDF ze strony HTC, który opisuje, jak używać RUU w HTC Magic (bezprzewodowa wersja Rogers). Jednak kroki są zasadniczo takie same dla każdego urządzenia z Androidem.

Warto również zauważyć, że istnieje program typu open source, który został zaprojektowany w celu zapewnienia tej samej funkcjonalności, będąc jednocześnie platformą. Nazywa się po prostu HTCFlasher i sam go nie używałem. Możesz go znaleźć w kodzie Google, jeśli go interesuje.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.