Karta SD nie wyświetla plików po podłączeniu do komputera


25

Gdy mój telefon MOTOROLA G3 (2015) został zaktualizowany do wersji Marshmallow, nie wyświetla plików po podłączeniu do komputera. Podczas łączenia pokazuje opcje tylko jako charing, PTP, MTP, MIDI. Kiedy wybieram MTP, pokazuje kartę zewnętrzną, ale nie pokazuje zawartości, w której wykrywana jest pamięć wewnętrzna i wyświetlane są wszystkie pliki.

Odpowiedzi:


30

Jest to dobrze omówiony i łatwy do naprawienia błąd ... Odłącz kabel USB, przejdź do Ustawień, aplikacji i pokaż aplikacje systemowe i znajdź Zewnętrzną pamięć masową i pamięć masową, wyczyść dane i pamięć podręczną na każdym z nich i uruchom ponownie, a następnie daj 5 min po pełnym uruchomieniu uruchom odbudowę medialnych baz danych i podłącz do USB i wybierz MTP. Powinno być dobrze.

EDYCJA: W niektórych przypadkach, gdy karta SD zawiera dużą liczbę plików (multimedialnych), odbudowanie baz danych może potrwać dłużej niż 5 minut. Nie ma sposobu, aby sprawdzić, czy stan tej bazy danych gromadzi się w samym telefonie, więc czasami trzeba po prostu uzbroić się w cierpliwość.

Zauważ również, że niektórzy użytkownicy stwierdzili, że to samo w sobie nie wystarcza, ale czasami systemowa partycja pamięci podręcznej musi zostać wyczyszczona i odbudowana. Oficjalne instrukcje wykonywania tej operacji od Moto są tutaj . Pamiętaj, że ta operacja może zająć dużo czasu ... 5-15 minut, czasami nawet dłużej, nie przerywaj operacji.


2
Konwertuję kartę SD (16 GB) jako pamięć wewnętrzną, ale teraz po podłączeniu do komputera wyświetla się tylko pamięć wewnętrzna (8 GB). Jak mogę skopiować coś na moją „kartę SD” z komputera?
truongnm

1
@truongnm Ten komentarz nie dotyczy bezpośrednio tego pytania lub odpowiedzi. Jeśli masz inne pytanie, zadaj je w osobnym pytaniu zawierającym wszystkie istotne szczegóły. To nie jest forum dyskusyjne.
acejavelin

1
Zrobiłem to wszystko, wciąż pokazuje tylko zewnętrzną kartę. Po podłączeniu do Ubuntu wyświetla zewnętrzną kartę i zawartość. Problem dotyczy systemu Windows, zainstalowałem sterowniki USB, zaktualizowałem i rozwiązałem problem. Nadal nic się nie dzieje ..
Sajin Shereef

1
Usunąłem pamięć podręczną i dane zarówno dla aplikacji „Pamięć zewnętrzna” („Archivio esterno” w języku włoskim), jak i „Media Storage” („Archivio contenuti” w języku włoskim). Wyłączyłem telefon. Włączyłem to ponownie. Zmieniono z trybu ładowania USB na MTP, następnie z powrotem na tryb ładowania USB, a następnie z powrotem na MTP. Nadal ten sam problem, zawartość karty SD nie wyświetla się ... :( AKTUALIZACJA: po kilku minutach zawartość wreszcie się wyświetla !!!!
MDT

1
Potwierdzono, że działa na LG G3 6.0 zawierającym 32 GB karty SanDisk SD wypełnionej 17,85 GB danych i czeka 20 minut zaraz po ponownym uruchomieniu.
Eido95

7

Po około 4 godzinach od instalacji sterowników, czyszczenia danych i pamięci podręcznej aplikacji, czyszczenia partycji pamięci podręcznej itp.

Odkryłem, że rozwiązaniem jest po prostu zmiana opcji USB z „MTP” na Chargingkiedy USB był podłączony do komputera, a następnie, gdy wciąż jest podłączony, zmień opcję USB z powrotem na MTPjeszcze raz, voila!

Edycja: jak znaleźć opcje USB mogą się różnić w zależności od urządzenia. Na urządzeniach Samsung Galaxy dotknij i przeciągnij pasek powiadomień w dół, a następnie stuknij „Połączony jako <typ-urządzenie-telefon- jest-podłączony-as>”.


1
Gdzie jest to ustawienie, módlcie się, powiedzcie? : - /
zaTricky

0

Po aktualizacji z Motoroli działa ..


2
Czy możesz podać więcej szczegółów, aby pomóc innym użytkownikom z tym samym problemem? Jeśli możesz edytować swoją odpowiedź, aby podać numer kompilacji, który działa dla Ciebie, to dałoby ludziom informację, czy aktualizacja powinna je dla nich naprawić.
Dan Hulme,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.