Jak zamknąć (zamknąć / zabić) przeglądarkę internetową na Androida?


9

Przeczytałem to pytanie Jaki jest właściwy sposób na zamykanie aplikacji na Androida? ale chcę wiedzieć, jak zamknąć - to znaczy zamknąć - aplikację w celu oszczędzania energii i ograniczenia pobierania.

Moje obserwacje mówią mi, że Backprzycisk przenosi mnie do poprzedniej strony (czegoś, czego nie szukam), podczas gdy Homewydaje mi się, że strona ładuje się w tle. Pytanie brzmi: jak wyjść z przeglądarki.

Próbowałem Advanced Application Killer, ale nie sądzę, aby zadziałało ...

Korzystanie z HTC Desire na Androidzie 2.1


Przeglądarka xScope ma w swoim menu opcję „wyjścia”, na którą warto spojrzeć.
Alastair

Tak, jest to JEDYNY powód, dla którego nadal używam Dolphin Browser HD ... w rzeczywistości ma przycisk EXIT w menu głównym, który umożliwia natychmiastowe wyłączenie przeglądarki i usunięcie jej z pamięci.

Odpowiedzi:


11

Zamknięcie przeglądarki nie przynosi żadnych korzyści. Podsystem Android bardzo dobrze zarządza pamięcią w urządzeniu i w razie potrzeby zwolni pamięć z aplikacji działających w tle. Jak rozumiem, robi to poprzez zapisywanie stanu aplikacji w bazie danych na dysku. Jeśli ponownie uruchomisz aplikację, może ona odbudować swój stan na podstawie informacji w bazie danych.

Jeśli chcesz zatrzymać pobieranie przeglądarki i nie widzisz przycisku „Zatrzymaj”, naciśnij przycisk menu. Spowoduje to wyświetlenie paska adresu, umożliwiając naciśnięcie przycisku stop. Chociaż jeśli pasek adresu zniknie, istnieje prawdopodobieństwo, że Twój telefon niczego nie pobiera, chyba że witryna, na której jesteś, ma Javascript, co powoduje regularne odświeżanie elementów. W takim przypadku jesteś sam.


2

Nie powinieneś chcieć ręcznie zamykać aplikacji. Po prostu przestań ładować bieżącą stronę za pomocą pozycji menu Zatrzymaj i użyj przycisku Home. Spowoduje to, że aplikacja będzie działać w tle, ale nie będzie to kosztować energii ani marnować limitu pobierania.


ok, więc czy jest na to jakieś one buttonrozwiązanie? Dość często stopprzycisk nie jest wyświetlany na ekranie, więc trzeba go „udostępnić” ...
Radek,

1
też nie mogę pojąć, jak coś jest w pamięci i nic nie kosztuje…
Radek

@Radek Zobacz na to odpowiedź @ Barfielsmv. Nie jestem też pewien, jak może to wszystko kosztować, coś w pamięci nie kosztuje energii, a podsystem automatycznie zwalnia pamięć RAM.
Arda Xi

1

Aplikacje są budowane w celu zapisywania ich stanu w pamięci _w_ każdym_czasie_i przywracania się z tego stanu. Są również budowane w taki sposób, aby system operacyjny mógł je zamknąć w dowolnym momencie (np. Gdy potrzebuje miejsca na coś innego).

AFAICT, wszystkie aplikacje mają ten sam stos ekranu: otwarcie strony aplikacji „nad” inną powoduje po prostu dodanie dodatkowych stron do stosu. Przycisk Wstecz po prostu wysuwa najwyższą stronę. Przycisk Początek usuwa wszystkie strony ze stosu.

Aplikacje nadal działają i, jeśli są napisane zgodnie z zaleceniami, zachowają swój poprzedni stan, gdy zostaną ponownie otwarte. Różnica między aplikacją zapisaną a aplikacją oczekującą w tle jest mniejsza niż w systemie operacyjnym na komputery stacjonarne.

Twoje zdrowie


1

Otwórz nową kartę / okno w przeglądarce. Zamknij kartę, której używałeś i wszystkie inne, które były otwarte, z wyjątkiem właśnie uruchomionego okna / karty, które powinno po prostu pozostawić nową kartę / okno, które powinno być twoją stroną główną. Teraz użyj strzałki wstecz. To skutecznie wychodzi z okna i rozwiązuje również wszelkie problemy z Javą.


0

Aplikacje na Androida mówią, że gdy użytkownik „odejdzie” od aplikacji, aplikacja powinna nadal działać w celu szybkiego uruchomienia i odtwarzania muzyki w tle itp.

Oznacza to, że to, o co prosisz, jest sprzeczne z naturą Androida. Same aplikacje mogą same się zamknąć po kliknięciu przycisku „zamknij”. Ponieważ aplikacje muszą wymyślić własne rozwiązania, można sobie wyobrazić, że nie ma „rozwiązania jednoprzyciskowego”.

Korzystanie z Taskkillera jest rozwiązaniem tego problemu. Pojedynczy program na liście widżetów do zabijania wszystkich niepotrzebnych aplikacji w celu zwiększenia wydajności i zwiększenia wydajności baterii jest świetną pomocą. Używam Advanced Task Killer skonfigurowanego do przechowywania moich najczęściej używanych aplikacji, ale do zamykania wszystkich innych rzadko używanych aplikacji.

Może istnieć przeglądarka z przyciskiem zamykania, ale ta, której używam, nie ma przycisku zamykania. Potem znowu otwarcie strony, którą ostatnio odwiedziłem, jest funkcją powitalną.


ale ostatnio odwiedzana strona nie powinna się ponownie ładować :-) w przeciwnym razie może to być niepożądana funkcja :-)
Radek

Próbowałem, Advanced Task Killerale aplikacje były nadal w pamięci.
Radek

1
Używanie zabójcy zadań jest znaną przyczyną utraty żywotności baterii. Jądro Linuksa, w którym działa Twój telefon, znacznie lepiej radzi sobie z ustawianiem siebie niż ty. Zapełni jak najwięcej pamięci RAM aplikacjami, aby zapewnić szybkość twojego urządzenia. Jeśli potrzeba więcej pamięci RAM, nastąpi próba bezpiecznego zamknięcia nieużywanych aplikacji. Istnieje mnóstwo artykułów w wynikach wyszukiwania Google, które wyjaśniają, dlaczego, oto przypadkowy: geekfor.me/faq/you-shouldnt-be-using-a-task-killer-with-android
Jake Wharton

1
Więc to, co mówicie, że kiedy przechowuję w pamięci zagraconą pamięć procesora, moje urządzenie powinno działać lepiej. Piercing Istnieje mnóstwo wyników wyszukiwania Google, które mówią, jak dobre są ich wyniki, gdy używa się zabójcy zadań, a podane wyjaśnienie nawet nie wyjaśnia, dlaczego procesy zabijania zużywają więcej baterii (powinien to być kod „restart” i ładowanie z mermory / sieci)
Barfieldmv

Właśnie natrafiłem na to pytanie - w sumie dziwne wydaje mi się, że na moim telefonie KAŻDA aplikacja po naciśnięciu wstecz jest zatrzymana (licznik aktywnych aplikacji jest zmniejszony o jeden), podczas gdy aplikacja internetowa NIE ZATRZYMUJE SIĘ. Jeśli zarządzanie pamięcią jest tak dobre (i sądzę, że tak jest, pamiętajcie o tym), oczekiwałbym, że znacznie więcej programów wróci do ekranu głównego (zamiast faktycznie zatrzymywać aplikację). Naprawdę nie widzę, czy aplikacja internetowa powinna pozostać uruchomiona - niezależnie od tego, czy zużywa baterię, czy nie.
Edelcom,

0

Usunięcie wpisu przeglądarki z menu ostatnich aplikacji zabije przeglądarkę w sensie, jaki masz na myśli, ale nie zatrzyma żadnych bieżących pobrań. W tym celu przytrzymaj powiadomienie o pobieraniu, aż wyświetli się małe menu z „Informacją o aplikacji”, dotknij tego wpisu i naciśnij „Force Stop” na wyświetlonym ekranie. Jeśli aplikacja odpowiedzialna za pobieranie jest natywnym menedżerem pobierania, wyczyść także pamięć podręczną (może nawet dane), aby zapobiec automatycznemu wznowieniu pobierania. Dotyczy to wersji Androida poniżej Marshmallow.


-1

naciśnij i przytrzymaj ikonę przeglądarki, aż pojawi się wbudowany pasek narzędzi, naciśnij ikonę informacji o aplikacji, tam możesz nacisnąć „force stop”


3
Wyobrażam sobie, że działa to tylko na określonych urządzeniach lub określonych wersjach Androida. Możesz rozwinąć tę kwestię, aby podać więcej szczegółów, ponieważ z pewnością nie ma tego na wielu urządzeniach, które widziałem.
eldarerathis
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.