Co oznacza „Nie można wysłać wiadomości na kartę 1, błąd 21”?


9

Próbuję wysłać SMS-a za pomocą Messengera na moim nowym Nexusie 5X z uruchomionym Lollipopem, ale wysyłanie zawsze kończy się niepowodzeniem Can't send message on card 1, error 21. Odbieranie SMS-ów i wykonywanie połączeń telefonicznych działa dobrze. Co się dzieje?


2
Sprawdź ustawienia centrum usług wiadomości dla SIM1 / 2 i odznacz pole wyboru używaj tego samego centrum usług do wysyłania / odbierania wiadomości w Ustawieniach wiadomości. Jest to najczęstszy problem, jeśli wszystko inne jest w porządku.
MANI

Wystąpił ten błąd, gdy mój rachunek za telefon był spóźniony.
Mark Cidade,

Odpowiedzi:


9

Najprawdopodobniej docelowy numer telefonu jest nieprawidłowo sformatowany , co może się zdarzyć szczególnie podczas importowania kontaktów za pomocą narzędzia innej firmy.

W tym konkretnym przypadku użyłem Mojej kopii zapasowej kontaktów na iOS, aby wyeksportować moje kontakty do VCF, a następnie zaimportować z Gmaila. W trakcie tego procesu niektóre liczby zostały nieprawidłowo sformatowane tak, jak +61 0 4xxpowinny +61 4xx, co spowodowało bardzo nieinformacyjny komunikat o błędzie powyżej. ( 21Kod błędu faktycznie pochodzi z sieci operatora i nie ma nic wspólnego z Androidem jako takim.) Usunięcie dodatkowego 0rozwiązało problem.


-1

Jeśli powyższe metody nie działają, możesz spróbować zainstalować aplikacje SMS innych firm (np. EvolveSMS) zamiast komunikatora Google. Mam nadzieję, że to pomoże.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.