Jak mogę zapobiec wyłączaniu się ekranu podczas rozmowy telefonicznej?


11

Kiedy dzwonię, ekran wyłącza się po X sekundach. W połowie czasu nie mogę go włączyć ponownie bez naciskania przycisku wł. / Wył., Który ustawiłem, aby zakończyć połączenie telefoniczne (ponieważ w połowie przypadków nie mogę włączyć ekranu). Czy istnieje sposób na wyłączenie tej „funkcji”?

W przypadku, gdy ma to znaczenie:

 • Telefon: Samsung Vibrant
 • System operacyjny: 2.2 / FROYO.UVKA6 / 2.6.32.9

1
Jest wyłączony, abyś nie przypadkowo nacisnął przycisk podczas rozmowy.
Kyrias

Zobacz android.stackexchange.com/questions/8667/... TL; DR - Użyj Screebl
Sparx

Mam Motorola Droid 1, a na telefonie ekran „budzi się” podczas połączenia, gdy odrywam go od twarzy. Nie jestem pewien, czy to czujnik ciepła / ruchu, czy coś, ale biorąc pod uwagę, że Vibrant jest nowszy niż Droid 1, jestem pewien, że Twój telefon działa podobnie.
Cody Capella,

@BigCaseyDog To czujnik zbliżeniowy, który jest niczym innym jak zwykłym czujnikiem światła. Jeśli to zakryjesz, Android zakłada, że ​​przykładasz telefon do ucha, po czym wyłącza on wejście.
Flow,

Odpowiedzi:


15

Trzymaj ekran włączony podczas połączeń

To ustawienie nie jest dostępne we wszystkich telefonach, ale jeśli tak, to byłoby w: Strona główna> Ustawienia> Ustawienia połączeń> [Wyświetlacz>] ...

Ale co do trudności z włączeniem ekranu

Upewnij się, że przycisk zasilania nie kończy połączeń (Ustawienia> Dostępność> Przycisk zasilania kończy połączenie: upewnij się, że jest on niezaznaczony)

Następnie po prostu odciągnij telefon i naciśnij przycisk zasilania, aby włączyć ekran.


Część druga twojej odpowiedzi załatwiła sprawę. Chyba spróbowałem tylko klawiszy głośności, aby „obudzić”; przycisk zasilania również działa. Dzięki!
Joe Casadonte

3

Czy na pewno ekran zgaśnie po X sekundach? Telefony z Androidem z czujnikami zbliżeniowymi zwykle wyłączają ekran, gdy są założone na ucho. Telefon powinien automatycznie włączyć ekran, jeśli odkryjesz czujnik światła / zbliżeniowy (np. Wyjmując go z ucha). Galaxy S to robi i przypuszczam, że Vibrant też to robi, ponieważ są to w zasadzie te same modele telefonów. Inne telefony z Androidem zachowują się podobnie.

Nie jestem pewien, czy można wyłączyć tę funkcję. Nawet jeśli tak, napotkasz inny problem: przypadkowe naciśnięcie przycisków na ekranie dotykowym z częściami twarzy, co może prowadzić do rozłączeń.


W wersji 1.6 mój Droid również miał ten problem. Przez pewien czas ekran nie budzi się, gdy odsuniesz telefon od twarzy. Odszedł z aktualizacją 2.1 lub 2.2.
TomG

Podejrzewam, że to samo dotyczy mojego telefonu, tyle że nie zniknęło z żadnymi aktualizacjami :(
Joe Casadonte

3

Przez kilka miesięcy miałem dokładnie ten sam problem na moim LG-P500, ale właśnie go naprawiłem. Odkryłem, że czujnik zbliżeniowy został pokryty kurzem, ponieważ osłona ekranu nieznacznie uniosła się w obszarze czujnika zbliżeniowego. Gdy go wyczyściłem, znów działało dobrze.


2

Możesz wyłączyć czujnik zbliżeniowy lub po prostu przejść do ustawień połączeń, a znajdziesz opcję odczytu utrzymującą ekran w stanie czuwania.może, ale na standardowym odblokowanym telefonie z Androidem istnieje opcja.
Aadi Droid,

2

Nie jestem do końca pewien, jak wyłączyć tę funkcję, ale gdybym miał mojego Droida Erisa, zrobiłby to samo. Przekonałem się, że gdybym po prostu wcisnął jeden z przycisków głośności z boku, ekran wróciłby bez konieczności kończenia połączenia.


1

Zauważyłem (szukając jak szalony, aby umieścić telefon w uniwersalnej wodoodpornej obudowie kierownicy, w której ukryty jest czujnik zbliżeniowy), że gdy Bluetooth jest na ekranie, pozostaje włączony podczas rozmowy.

Ponadto, jak mówi Brian , kiedy jadę z uruchomioną aplikacją „Strava” i odbieram połączenie, ekran staje się czarny, ale po naciśnięciu przycisku „wstecz” ekran wraca do Strava z ekranem na.


0

Aby zachować ekran i wyłączyć czujnik zbliżeniowy, uruchom inny program podczas rozmowy telefonicznej. Ekran pozostanie włączony, gdy telefon będzie przy uchu.


+1, działa. Naciśnięcie przycisku Home, aby włączyć aplikację do połączenia w tle, również działa, musisz jednak chwilę poczekać, aż efekt zostanie wyłączony.
ce4

0

Jeśli włączysz touchpad podczas połączenia przychodzącego, ekran pozostanie włączony nawet po naciśnięciu telefonu na twarz. Na przykład, jeśli odbierzesz połączenie Google Voice i będziesz musiał nacisnąć „1”, aby odebrać połączenie.

Oczywiście spowoduje to wielokrotne naciskanie przycisków twarzą, co spowoduje, że GV powie „to połączenie jest nagrywane” i być może się rozłączy, ale hej, poprosiłeś o to.


0

02-09-2013 - Gdy ekran ciemnieje (domyślnie fabrycznie) podczas rozmowy może być bardzo frustrujący. Właśnie kupiłem nowy Samsung Galaxy Proclaim, telefon z Androidem, i to rozwiązało problem.

Przejdź do Ustawienia> Dostępność> Przycisk zasilania kończy połączenie: upewnij się, że nie jest zaznaczone

Następnie, gdy ekran ciemnieje, gdy jesteś w trakcie połączenia, i musisz go ponownie włączyć w celu naciskania numerów podpowiedzi, numerów kont itp. Wystarczy nacisnąć przycisk zasilania, aby włączyć ekran. Ponieważ odznaczono zakończenie połączenia, naciskając przycisk zasilania ... ekran wróci teraz i nie zakończy połączenia. Mam nadzieję że to pomoże.


1
Czy zauważyliście PO wyraźnie zaznaczone tę funkcję, ponieważ chce, aby móc zakończyć rozmowę, a ekran nie włączy? Więc twoja sugestia po prostu przywraca go tam, gdzie był wcześniej: niemożność włączenia ekranu ORAZ niemożność zakończenia połączenia.
Izzy

0

Żyłem z tym problemem przez kilka miesięcy, ale ostatecznie osiągnąłem punkt krytyczny.

 • Przeszukałem Google i wypróbowałem inne propozycje poprawek
 • Zdałem sobie sprawę, że zmarnowałem zbyt wiele czasu ...

Wymyśliłem więc własny plan:

 • rozerwał telefon na strzępy
 • odłączyć czujnik od płyty
 • włączyłem telefon, aby go przetestować i zadziałał!
 • Mam S4 i na moim sprzęcie ten czujnik również został podłączony do gniazda audio
 • Wciąż potrzebowałem mojego gniazda audio, więc oderwałem czujnik od gniazda audio i wrzuciłem go do śmieci z wielką satysfakcją
 • złóż wszystko z powrotem
 • spędziłem resztę życia z jednym telefonem mniejszym problemem

1
Obejścia programowe są zwykle lepsze (z których jest kilka).
Enigma

Punkt pominięty: „* na zawsze unieważniłem gwarancję”
Izzy

0

czy Twoje urządzenie wstrząsnęło telefonem, aby włączyć funkcję aparatu? Jeśli tak, wystarczy potrząsnąć telefonem, a następnie nacisnąć przycisk Wstecz, aby wyjść z trybu aparatu. Również w niektórych telefonach zapali się ekran po podłączeniu do zasilania lub odłączeniu.


0

Mam taki sam problem ściemniania ekranu w moim telefonie LG podczas rozmowy telefonicznej. Ma to znaczenie, ponieważ muszę siedzieć i słuchać naprawdę długich połączeń konferencyjnych, i muszę być gotowy do wyłączenia wyciszenia, aby odpowiedzieć na pytanie.

Nie znalazłem wspomnianych ustawień. Moim jedynym obejściem jest być w innej aplikacji, a kiedy muszę iść do telefonu, klikam ikonę połączenia na „Drugim ekranie”.

Więc teraz mam jedno kliknięcie zamiast 2 uderzeń, aby obudzić telefon. To marginalna poprawa.


-1

Z twojego opisu wynika, że ​​może występować problem z czujnikiem zbliżeniowym. Czujnik zbliżeniowy powinien natychmiast wyłączyć ekran, gdy podłączysz telefon do twarzy podczas rozmowy. Sposób, w jaki opisałeś ekran, który wyłącza się po upływie X czasu, brzmi, jakby normalnie upłynął limit czasu. Możesz użyć aplikacji o nazwie AndroSensor, aby przetestować działanie czujnika zbliżeniowego. To by tłumaczyło także konieczność ręcznego włączania ekranu zamiast automatycznego. Możesz również przyjrzeć się uważnie czujnikowi, na którym może znajdować się kurz uniemożliwiający jego prawidłowe działanie.

Jak zauważyli inni, Vibrant powinien mieć opcję wyłączenia czujnika. Czy ta opcja jest już zaznaczona? To może mieć z tym coś wspólnego.


-1

W Cyanogenmod znalazłem kilka ustawień, które mogą być przydatne. Nie jestem pewien, czy są one dostępne w waniliowym systemie Android.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Ponadto aplikacja czujnika zbliżeniowego w HTC jest całkiem dobra. Ale nie jestem pewien co do Vibrant.


-2

Najlepszym sposobem, jaki znajduję, jest zakrycie ekranu przez kilka sekund, a następnie zwolnienie. Jest to ta sama mimika, co w przypadku połączenia z pocztą głosową lub funkcji, dla której musisz nacisnąć klawisz. Jest to najlepszy sposób, który zapewnił włączenie wszystkich funkcji. BTW: Wydaje mi się dziwne, że masz ustawiony przycisk zasilania, aby się rozłączyć. Uważam, że jest to funkcja skonfigurowana w celu reklamowania innego problemu. Może rozwiązanie problemów z rozłączaniem się również pomoże w tym przypadku?


1
Wielokrotnie próbowałem tej sztuczki ręki - bez radości.
Ustawiłem
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.