Jak mogę sprawdzić, czy mam root?


37

Próbowałem zrootować swój telefon (Samsung Intercept M910, ale to chyba nie ma znaczenia).

Jak mogę stwierdzić, że faktycznie udało mi się uzyskać root? Uruchomiłem kilka aplikacji, które wymagają rootowania, a niektóre działają, a niektóre nie, więc nie jestem pewien, czy dostałem roota, czy nie.

Odpowiedzi:


29

Użyj emulatora terminali (popularnym emulatorem terminali darmowych / open source jest Android Emulator terminali , dostępny z F-droida lub Play Market ), otwórz emulator i wpisz

su

dowiesz się z komunikatem, który pojawia się po tym, czy telefon jest zrootowany, czy nie.

Edytować:

Teraz jest na to aplikacja: Root Checker


1
Popularnym emulatorem terminali darmowych / open source jest emulator terminali Android , dostępny z F-droida lub Play Market .
imz - Ivan Zakharyaschev

6
Co jeśli „su: not found”? To po prostu sugeruje, że sunarzędzie nie zostało zainstalowane (lub nie jest w ŚCIEŻCE), a nie to, czy mamy root ...
imz - Ivan Zakharyaschev 20.04.13

Mam „su: not found”. Ale nadal podejrzewam, że telefon jest zrootowany. Co mogę teraz zrobić?
Leo


25

Podłącz telefon w trybie programisty przez USB i uruchom powłokę ADB

adb shell

Jeśli widzisz #na początku linii, Twój telefon jest zrootowany, jeśli jest to $próba wykonania supolecenia, a jeśli otrzymasz #teraz, telefon jest zrootowany, ale jeśli pojawi się błąd, suktórego nie można znaleźć, prawdopodobnie nie, lub po suprostu brakuje pliku binarnego.

Na rynku dostępne są również aplikacje, które sprawdzają, czy Twój telefon jest zrootowany.


2
To nie wystarczy. Jeśli zobaczysz komunikat „$” - Monit nadal możesz wynieść do rootowania za pomocą pliku binarnego su (wpisując polecenie „su”), jeśli z powodzeniem zrootowałeś swój telefon.
Flow,

Tak, zapomniałem, że niektóre ROMy nie mają domyślnie rootowania. Hm, cokolwiek jeszcze chcesz, żebym teraz zmienił?
Kyrias,

7

Na rynku dostępna jest aplikacja o nazwie Root Checker , która może sprawdzić, czy Twój telefon jest zrootowany i czy masz zainstalowany BusyBox.


Czy to nie tylko sprawdza, czy plik binarny su?
Leo

Właśnie to oznacza „zrootowanie”, to że binarny su jest poprawnie zainstalowany z ustawionym bitem suid. Su binarny zwykle jest wyposażony w program do zarządzania uprawnieniami, aplikację Superuser, ale jest to tylko dla wygody i łatwości użytkowania.
Lie Ryan

Dzięki @Lie Ryan, ale z niektórych innych komentarzy wygląda na to, że telefon można nadal zrootować, nawet jeśli nie ma binarnego su. Czy to nie jest poprawne?
Leo

Proszę zobaczyć ten wątek z powodu, dla którego pytam: android.stackexchange.com/questions/127347/...
Leo

1
@Leo: aby być precyzyjnym, nie ma dokładnie innego stanu między urządzeniami zrootowanymi i nierootowanymi w bazowym systemie Linux. Wszystkie Linuxy, w tym nieukończony Android, mają setuid wywołanie systemowe, które jest podstawowymi mechanizmami używanymi przez programy Linux w celu uzyskania podwyższonych uprawnień. Samo skonfigurowanie pliku binarnego suid wymaga podwyższonych uprawnień. Wiele aplikacji systemu Android na nierootowanym urządzeniu działa z podwyższonymi uprawnieniami (np. Adbd, aktualizator systemu), ale eskalują tylko w bardzo specyficznych celach. su to program uprzywilejowany, który umożliwia wywoływanie innych programów z podwyższonym poziomem uprawnień.
Lie Ryan

4

Powinieneś zobaczyć aplikację „Superuser” na pasku aplikacji.

Większość metod rootowania dodaje tę aplikację do zarządzania prawami administratora: pojawiła się ona dla mnie, gdy zrootowałem swoje pragnienie.

Nie wszyscy to robią: więc po prostu spróbuj zainstalować i uruchomić Superuser z rynku . Jeśli to się nie powiedzie, nie jesteś zrootowany :-)


To niepoprawne, aplikacja Superuser musi zostać zainstalowana ręcznie po rootowaniu, ale może zostać zainstalowana automatycznie, jeśli używasz aplikacji rootującej jednym kliknięciem.
Kyrias

@Demizide: Byłem aktualizowany, jak oceniłeś . Oczywiście zależy od tego, jak go zrootujesz: niektóre metody dodają go automatycznie, tak jak to się stało.
gbn

Ok, myślisz, że możesz go zaktualizować ponownie, abym mógł cofnąć głosowanie?
Kyrias

1
Możesz jednak zainstalować Superuser na niezrootowanym urządzeniu. Po prostu nie zrobi nic bez supliku binarnego (i narzeka, że ​​musi go „aktualizować” za każdym razem, gdy go uruchomisz). Obecność Superuser tak naprawdę nie oznacza, że ​​jesteś zrootowany; uruchomienie go działa, ale komunikat o błędzie aktualizacji nie mówi „nie udało się zaktualizować, ponieważ nie jesteś rootem” ani nic z tego rodzaju (możesz nacisnąć „Anuluj” i zniknie).
eldarerathis,

0

Użyj następujących poleceń z biblioteki RootTools .

  RootTools.isRootAvailable();

lub

  RootTools.RootTools.isAccessGiven();

Czy te połączenia sprawdzają, czy urządzenie jest naprawdę zrootowane? A może po prostu sprawdzają binarny su (jak wydaje się, że robią to wszystkie aplikacje do sprawdzania rootów)? Czy jest może jakaś aplikacja korzystająca z tych połączeń?
Leo

0

Oprócz tego, o czym wszyscy wspominali, jednym bardzo łatwym sposobem będzie również instalacja aplikacji z Google Play, która wymaga dostępu do konta root. Sugeruję DroidWall, który jest niezbędną zaporą ogniową dla Androida. Zainstaluj i naciśnij Zastosuj reguły. Jeśli nie zostanie zrootowany, powie ci i nie zastosuje reguły.


0

Możesz pobrać aplikację o nazwie „Root Checker”, która uzyskuje dostęp do urządzenia root i sprawdza, czy jest zrootowana. W ten sposób możesz łatwo zrozumieć, czy jest on zrootowany, czy nie. Rozumiem w ten sposób i jest to niezwykle łatwe.

Istnieje wiele aplikacji o nazwie Root Checker, ale to nie ma znaczenia, po prostu zainstaluj jedną i możesz zacząć.

Po zrobieniu tego możesz zrozumieć, czy jest zrootowany czy nie.

Jeśli jest zrootowany, możesz używać każdej aplikacji wymagającej rootowania na używanym urządzeniu.

Jeśli urządzenie nie jest zrootowane, otwórz zainstalowany projekt odzyskiwania (na urządzeniach Samsung naciśnij jednocześnie przycisk zmniejszania głośności + zasilanie + przycisk główny), a następnie wyczyść dane. Następnie uruchom ponownie telefon z menu głównego projektu odzyskiwania i naciśnij przycisk zwiększania głośności + zasilanie + przycisk Home, aby otworzyć menu pobierania.

OSTRZEŻENIE: METODA WYJAŚNIONA TUTAJ DZIAŁA TYLKO Z KAŻDYM TELEFONEM SAMSUNG. I NIE DZIAŁA Z INNYMI. MOŻE DZIAŁAĆ, ALE NIE JESTEŚ PEWNY. MOŻESZ ZNALEŹĆ WIĘCEJ INFORMACJI O TEJ SPRAWIE NA INNYCH STRONACH INTERNETOWYCH.

Podłącz urządzenie do komputera z systemem Windows i za pomocą Odin możesz sflashować do urządzenia niezbędne pliki, w tym SuperSU. A po wykonaniu tych samych restartów i huku, Twoje urządzenie zostanie pomyślnie zrootowane.

Max Lee może ci pomóc na swojej stronie (highonandroid.com), która przygotowuje fajne artykuły na temat rootowania.

Możesz także wybrać The Unlockr, który możesz znaleźć na youtube i theunlockr.com.

Obaj wolą fajne filmy, które mogą ci pomóc.


-1

To łatwe. Wystarczy pobrać słynne aplikacje wymagające rootowania (aplikacje wymagające rootowania), np .: - tytanowa kopia zapasowa, supersu itp. I zobacz, czy działają, czy nie. Jeśli działają poprawnie, to masz root. Jeśli nie działają, oznacza to, że root nie działa.


2
Jeśli nie działają, może to mieć także inne przyczyny - takie jak niezgodność z urządzeniem, błędy w aplikacji. Oczywiście, jeśli wszystkie z nich zawiodą, może to być silny wskaźnik - ale długa droga do przebycia. Korzystanie z narzędzia do sprawdzania uprawnień roota lub aplikacji terminalowej (jak sugerowano w połączonych odpowiedziach) są znacznie szybszymi i bardziej niezawodnymi metodami.
Izzy

Sprawdzanie roota jest również dobrą metodą, ale zgodnie ze szczegółami pytania, niektóre aplikacje działały, a niektóre nie, więc prawdopodobnie root Checker może również zawieść
Aditya Sinha

1
Bardziej prawdopodobne jest, że zawiodły one z innego powodu: narzędzie do sprawdzania root, a zwłaszcza uruchamianie supolecenia, ma znacznie mniej złożoność, a zatem znacznie mniej prawdopodobne jest niepowodzenie.
Izzy

Tak, powinieneś pobrać root checker basic lub pro.
Aditya Sinha

-1

Dla programistów i aby zapewnić imho bardziej obejmujący test, adbwykonaj następujące czynności:

[you@yourbox]$ adb shell
[root&adbshell]$ mount -o rw,remount /system
[root&adbshell]$ echo $?
 0
[root&adbshell]$
[root&adbshell]$ mount | grep system
 /dev/block/by-name/system /system ext4 rw,seclabel,relatime,data=ordered 0 0
[root&adbshell]$ ls /dev/block/by-name/system -la 
 lrwxrwxrwx root   root       2016-02-23 19:33 system -> /dev/block/nandd
[root&adbshell]$ ls /dev/block/nandd -la 
 brw------- root   root   93, 24 2016-02-23 19:33 nandd

chodzi o to, że:

 1. Możliwe, że podpowiedź powłoki adb powie ci, root@[something]co jest jasne
 2. ale żeby to sprawdzić, próbujemy ponownie zamontować /systemodczyt-zapis rw(coś, co wymaga rootowania)
 3. sprawdzeniu, że wynik wypracowane czyli brak błędu echo $?plonów0
 4. następnie nadal sprawdza / śledzi, czy /systemostatecznie znajdowało się na urządzeniu blokowym /dev/block/nanddw przykładzie, który według doniesień jest dostępny tylko przezroot

Wiem, że jest to opcja „tylko dla zaawansowanych użytkowników” i reklama najlepiej odpowiada innej odpowiedzi sugerowanej przez @kyrias, ale myślę, że ta jest nieco bardziej kompatybilna, mountw przeciwieństwie do subardziej prawdopodobnej.

Chciałbym również zasugerować, że kompleksowy test rootnessobejmowałby teraz użycie rootmocy i wykonanie kopii zapasowej zawartości systemu / flashowanie go za pomocą alternatywnego systemu na potrzeby wersji próbnej. Jeszcze nie jest zmiana adbd udaje się tylko ci informacje, zawsze lepiej się upewnić, można przetestować rootuprawnień przez rzeczywiście robi coś, co jest widoczne na wielu kanałach :)


Wiesz, że możesz po prostu zrobić su -c 'id'lub wykonać, sua następnie id. Jeśli nie widać uid=0 gid=0na wyjściu, oznacza to, że urządzenie nie jest całkowicie lub przynajmniej nie jest właściwie zrootowane.
Firelord

Spójrz @Firelord - suwszystko, jak sugerujesz, może być „prostsze”, ale jak już wspomniano, nie możemy założyć, że na początku susą wszystkie urządzenia. Rozwiązanie oferuje alternatywny sposób i nie stara się być „najprostszym sposobem”.
humanityANDpeace
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.