Dokładnie taki sam kontakt pokazany dwukrotnie


10

Mam kontakt pokazany dwukrotnie na liście kontaktów. Kopie nie pochodzą z różnych kont (więc nie można ich połączyć), nie są to dwa różne wpisy na tym samym koncie (więc nie można ich połączyć w kontaktach Google online), jest to dokładnie ten sam kontakt. Jeśli jedno z nich edytuję, drugie również jest edytowane.

  • Próbowałem dołączyć do nich przez telefon, napisano „dołączyli do kontaktów”, ale nic się nie dzieje. Dwie kopie wciąż tam są.

  • Próbowałem usunąć kontakty, ale po usunięciu jednego z nich nie mogę uzyskać dostępu do pozostałej kopii na liście, ponieważ stuknięcie w nią pokazuje komunikat „kontakt nie istnieje”.

  • Kolejną dziwną rzeczą jest to, że jedna z kopii w ogóle nie należy do żadnego konta. Podczas wyświetlania tylko jednego kontaktu na koncie (np. Kontaktów Google, Whatsapp itp.) Pokazuje tylko jedną kopię (ta sama dla wszystkich kont zawierających kontakt, jest to połączony kontakt).

  • Na koniec warto wspomnieć, że stało się to po zainstalowaniu Whatsapp i ten kontakt ma dwa numery telefonów komórkowych, więc pojawia się dwukrotnie na liście kontaktów w Whatsapp. Nie przeszkadza mi to, że w Whatsapp mam tę samą osobę dwa razy, ale chciałbym mieć tylko jedną kopię na liście kontaktów w telefonie.

Co mogę zrobić?

Edycja: Usunąłem moje konto Whatsapp z Ustawienia-> Konta, a zduplikowany kontakt zniknął. Gdy tylko Whatsapp ponownie się zsynchronizuje, pojawi się ponownie.

Zauważyłem również, że jest to jedyny kontakt z dwoma numerami komórkowymi i każdy z nich ma własne konto Whatsapp, dzięki czemu na liście kontaktów znajdują się dwa różne wpisy w Whatsapp. Mam inne kontakty z dwoma numerami telefonów komórkowych, ale tylko jeden z nich jest powiązany z kontem Whatsapp i pojawia się tylko raz na listach kontaktów Whatsapp i Telefon.

czy to jest błąd Whatsapp? czy jest ktoś jeszcze z tym samym problemem?


Moja mama ma ten sam problem z Redmi 2. Ja też go miałem, ale teraz nie mam i nie pamiętam, jak się go pozbyłem 😶
Aman Thakkar

Czy odpowiedź była przydatna?
Aman Thakkar

sprawdź format numeru, usuń nawiasy i dodaj kod wybierania kraju.
TiloBunt

Odpowiedzi:


1

Gdzieś w Ustawieniach możesz zobaczyć Kontakty do wyświetlenia

Teraz pokazuje różne opcje, takie jak Pokaż wszystkie kontakty, Kontakty urządzeń, Kontakty SIM, Kontakty Whatsapp i wszystkich posiadanych kont. Po prostu wybierz żądaną opcję, ponieważ moja miała wyświetlać Kontakty SIM. 


czy możesz w jakiś sposób rozładować kontakty z urządzenia?
Thufir

0

Z powodu braku szczegółów, takich jak zrzuty ekranu, wiele aplikacji odpowiedziałbym na to jako przypadek aplikacji

Zasada : podstawową zasadą jest to, że każde nazwisko ma tylko jedno miejsce do przechowywania numerów kontaktowych, jeśli przechowujesz je na karcie SIM, ale jeśli przechowujesz je w pamięci telefonu, to tylko on obsługuje wiele numerów do jednej nazwy.

Co aplikacja przypisuje każdemu kontaktowi jeden numer, tak jak w pamięci karty SIM. Teraz, jeśli w ustawieniach / wyświetlaniu kontaktu wybierzesz wyświetlanie wszystkich kontaktów, tj. Telefonu, karty SIM, aplikacji whats, e-maila, gtalk itp., Wyświetli się wiele nazwisk do tego stopnia, że ​​musisz wybrać jedną lokalizację, w której chcesz przechowywać swoje kontakty (menu ustawień jest standardowe we wszystkich telefonach z Androidem, ale tylko wygląd może się różnić ze względu na smak OEM na Androidzie)

-Normalnie zapisuję wszystkie nowe kontakty w karcie SIM, aby były bezpieczne na wypadek awarii systemu i sformatowania go, a następnie skopiowania na kartę pamięci.

- Po tym, jak ukrywam wyświetlanie kontaktów karty SIM, wszystkie kontakty aplikacji innych wyświetlają się w telefonie, łączę duplikaty z tym, unikam podwójnego wyświetlania kontaktów z każdej zainstalowanej aplikacji i wyświetlam podsumowanie.

Uwaga

  1. Podczas zapisywania kontaktów o tej samej nazwie i wielokrotnym braku na karcie SIM wystarczy dodać rozpoznawalny sufiks, taki jak nazwa. 1 itd.
  2. Później, kiedy ukryjesz i scalisz duplikaty, nie będziesz się martwić wieloma nazwami, a aplikacja pobierze wszystkie nazwy z karty SIM, aby uzyskać je po zapisaniu.

0

Otwórz WhatsApp, goto Ustawienia i usuń zaznaczenie pola wyboru „Pokaż wszystkie kontakty”.


0

Ten sam problem pojawiał się w moim telefonie komórkowym. Teraz znajduję poniższe rozwiązanie tego problemu. Używam Mi Note 3.

Przejdź do ustawienia. Przejdź do aplikacji systemowych. Idź do kontaktów. Kliknij Preferencje wyświetlania. Kliknij Konfiguruj listę kontaktów i wybierz swoje konto Google. (Jeśli chcesz zobaczyć tylko kontakty whatsaap, wybierz whatsapp)


Czy wziąłeś to ze strony internetowej? Jeśli nie, nie ma potrzeby cytowania tego w ten sposób, ale jeśli tak, musisz dołączyć link do strony internetowej.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.