Wyłącz zabezpieczenia zrzutu ekranu


55

Niektóre aplikacje nie zezwalają na zrzuty ekranu, więc jak mogę zrobić zrzut ekranu?

To jest mój telefon i powinienem być w stanie zrobić z nim wszystko, co chcę, więc dlaczego jest nawet funkcja uniemożliwiająca zrzuty ekranu?

Android 5.0.1


3
Nigdy nie miałem aplikacji, która blokowała
zrzuty

5
Nie ma znaczenia, która to aplikacja (aplikacja do zakupów online i aplikacja do bankowości internetowej), to fakt, że aplikacje mają kontrolę nad niektórymi funkcjami mojego systemu operacyjnego, co dalej? Zablokować połączenie internetowe podczas otwierania aplikacji?
Pali

Przejdź do ustawienia i nie zezwalaj aplikacji na kontrolowanie tego
uprawnienia

2
Nie mogę edytować uprawnień aplikacji ani nie ma takiego pozwolenia na tego typu kontrolę.
Pali

1
@SarpSTA dobrze, więc znalazłem ostateczny powód do zrootowania;)
Pali

Odpowiedzi:


23

Aplikacje bankowe zwykle używają, FLAG_SECUREaby zapobiec przechwytywaniu lub nagrywaniu ekranu. Istnieje kilka sposobów, aby go wyłączyć:

  1. Moduł Smali Patcher dla Magisk. Magisk jest oficjalnie obsługiwany w wersjach Androida 4.2⁠ – ⁠9.0.
  2. DisableFlagSecure moduł dla Xposed. Xposed jest oficjalnie obsługiwany w wersjach Androida 5.0⁠ – ⁠8.1.

Metoda Smali Patcher wymaga podłączenia telefonu do komputera i uruchomienia programu Windows w celu wygenerowania modułu. Pamiętaj, że Magisk na Androidzie 4.2 nie obsługuje MagiskHide.

Metoda Xposed ma duże zastrzeżenie: wiele aplikacji bankowych korzysta z platformy SafetyNet firmy Google do sprawdzania integralności urządzeń i zapobiega używaniu aplikacji na urządzeniach z zainstalowanym Xposed. To sprawia, że ​​moduł jest bezużyteczny w aplikacjach obsługujących SafetyNet, a obecnie nie ma sposobu, aby ukryć Xposed przed SafetyNet.


Używaj tych modułów ostrożnie, ponieważ wyłączają flagę w całym systemie .


3

Aplikacje z flagą LayoutParams.FLAG_SECURE nie pozwalają na robienie zrzutów ekranu (lub nagrywanie filmów). To oczywiście twój telefon, ale aplikacja należy do jej właściciela (i może słusznie chcieć uniemożliwić użytkownikom uchwycenie czegoś wrażliwego z natury). Nie możesz zrobić zrzutu ekranu tylko dla tych ekranów, na których ustawiono powyższą flagę. Jednak nadal możesz zrobić zrzut ekranu, wyświetlając telefon na ekranie komputera i przechwytując go. W ten sposób urządzenie nie ma pojęcia o zrobieniu zrzutu ekranu.


Jak wyświetla się „telefon na ekranie komputera”, a następnie przechwytuje go? Czy możesz wyjaśnić, czy sugerujesz korzystanie z oddzielnej lub wielu różnych aplikacji? Dzięki.
Eric Hepperle - CodeSlayer2010

1
„Jednak nadal możesz zrobić zrzut ekranu, wyświetlając telefon na ekranie komputera i przechwytując go. W ten sposób urządzenie nie ma pojęcia, że ​​zrzut ekranu został wykonany”. Brakuje w tym kluczowego aspektu: wykonanie zrzutu ekranu powinno być niemal natychmiastową operacją, która NIE powinna wymagać użycia dodatkowego urządzenia w celu ułatwienia wykonania zrzutu ekranu.
bgoodr

Ta odpowiedź to flara. W przypadku aplikacji korzystających z FLAG_SECURE nie ma możliwości wyświetlenia aplikacji na innym ekranie, ponieważ aplikacja na to nie zezwala.
Arete

Spotkałem to dla LastPass. Nie widzę powodu, dla którego chciałbyś zrobić zrzut ekranu jednego z własnych haseł w aplikacji. W rzeczywistości trzyma twoją rękę, więc nie spieprzysz własnego bezpieczeństwa.
Paul Stelian

1

Możesz użyć aplikacji Vysor i wyświetlić ekran Androida na ekranie komputera, a następnie zrobić zrzut ekranu na komputerze.


Próbowałem tego i to nie działało. Zasadniczo, ponieważ „przesyłasz” ekran za pomocą aplikacji Vysor, zrzuty ekranu nie będą działać.
Arete

2
Musisz robić zrzuty ekranu na komputerze, a nie na telefonie komórkowym
Pratik Singhal

5
Na komputerze pojawi się czarny ekran, ponieważ Android ustala, że ​​Twoja aplikacja korzysta z FLAG_SECURE. To nie pomaga. Najwyraźniej tego nie próbowałeś.
Arete

próbowałem tego z aplikacją, która miała wyłączony zrzut ekranu. Nie ma znaczenia, czy aplikacja używa FLAG_SECURE, czy nie, ekran na pewno zostanie wyświetlony
Pratik Singhal

2
TeamViewer byłby kolejną opcją do osiągnięcia tego samego. Zainstaluj aplikację hosta w telefonie, a następnie połącz się z nią z komputera i zrób zrzut ekranu z ekranu komputera.
Lipiec. Tech

1

Istnieje również program Smali Patcher dla systemu Windows, który tworzy niestandardowy moduł Magisk dla twojego urządzenia i ma opcję wyłączenia w całym FLAG_SECUREsystemie.-1

W niektórych bankach musisz się najpierw zalogować i wyłączyć zabezpieczenia w odniesieniu do aplikacji mobilnych. Zrobiłem to z moim bankiem.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.