Wyłącz automatyczne odtwarzanie wideo w Chrome


12

Czy istnieje sposób na wyłączenie automatycznego odtwarzania wideo w Chrome? Wiele stron przeniosło się na wideo HTML5, więc masz reklamy lub polecane filmy, które zaczynają się automatycznie odtwarzać w momencie załadowania strony.Nie całkiem. Chcę wyłączyć automatyczne odtwarzanie plików wideo, podczas gdy to pytanie dotyczy całkowitego wyłączenia wideo HTML5.
CadentOrange

Odpowiedzi:


8

W Androidzie Chrome 54 wyłącz automatyczne odtwarzanie multimediów, przechodząc do Ustawienia - Ustawienia strony - Media - Autoodtwarzanie i Blokuj autoodtwarzanie .

Ta funkcja jest wyłączona, jeśli masz włączoną kompresję danych w przeglądarce Chrome na Androida.


4

Począwszy od Chrome 47, dostępna jest flaga Chrome, która służy do włączania / wyłączania autoodtwarzania multimediów:

Wyłącz wymóg wykonywania gestów podczas odtwarzania multimediów.

Wyłącz wymóg wykonywania gestów użytkownika podczas odtwarzania elementów multimedialnych. Aktywacja tego pozwoli na automatyczne odtwarzanie.

Możesz to zobaczyć, przechodząc do tego linku: chrome: // flags / # disable-gest-wymagania-do-odtwarzania-multimediów ;

Domyślny stan flagi jest wyłączony, więc autoodtwarzanie nie powinno działać: powinieneś sprawdzić swoją wersję Chrome i ostatecznie ją zaktualizować. Testowałem z wersją 47 i autoodtwarzanie nie działa, chyba że włączysz flagę.

Inne informacje tutaj .


To dotyczy kart w tle, a nie bieżącej karty.
CadentOrange,

1
Jeszcze raz przetestowałem i działa również na karcie pierwszego planu w Chrome 47 ... Czy przetestowałeś to? Czy możesz udostępnić link, który próbowałeś?
dipanda

Spróbuj odwiedzić tę stronę . Reklama tam się wyświetla i ikona głośnika pojawia się na pasku powiadomień.
CadentOrange,

Właśnie próbowałem tego na różnych stronach - w szczególności smh.com.au - i na szczęście wydaje się, że blokuje odtwarzanie wszystkich filmów. To powiedziawszy, w przeciwieństwie do OP, początkowo było wyłączone i musiałem je włączyć, aby wyłączyć automatyczne odtwarzanie. Opis mówi: „Wymagany gest użytkownika do odtwarzania elementów multimedialnych. Wyłączenie tego umożliwi automatyczne odtwarzanie”.
Mike

2

Chrome na Androida nie ma opcji wyłączania autoodtwarzania. Moje rozwiązanie to: Przełącz na Firefox.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.