Jeśli płatna aplikacja przestanie działać, czy mogę odzyskać pieniądze?


20

Na przykład aplikacja Powiedz to dobrze! korzysta z zewnętrznej usługi Forvo . Myślę, że aplikacja może w końcu przestać działać (na przykład, jeśli interfejs API ulegnie zmianie lub warunki usług zewnętrznych zostaną zmienione)

Czy płatne aplikacje zakupione w sklepie Google Play powinny działać przez całe życie?

Edycja : poprzedni przykład kosztuje 1 euro, i oczywiście, jeśli przestanie działać, nie byłoby nic wielkiego. To samo dotyczy aplikacji, które kosztują 20 euro lub więcej. Nie byłbym szczęśliwy, gdyby kosztowna aplikacja przestała działać po 3 miesiącach i jestem ciekawa, czy Google ma takie zasady w swoim sklepie Play.


7
Tak. Przez cały okres app :) Niestety, Pere, ale dla jednej złotówki płacisz za aplikację, nie można oczekiwać, że dev wspierać go na swoim lub twoim życiu. Gdy twórca decyduje się przestać aktualizować aplikację, prędzej czy później kończy to okres użytkowania. I nie, wtedy nie ma zwrotu pieniędzy. Nie dostaniesz pieniędzy w kinie, kiedy film się skończy :)
Izzy

2
Jeśli Twój samochód przestał działać, czy spodziewałbyś się, że dealer zwróci Ci pieniądze? Na całe życie? Jeśli krawat lub buty wyjdą z mody, czy oczekujesz zwrotu pieniędzy?
wbogacz

1
Zgodność z prawem zależy od tego, jakie przepisy obowiązują w momencie / miejscu zakupu aplikacji.
lzcd

@Pere - Oprogramowanie jest tak namacalne jak krawat, buty lub samochód. Określiłeś jego wartość i kupiłeś ją w ramach transakcji na warunkach rynkowych - decydujące cechy uczciwego handlu. Otrzymana wartość za postrzeganą wydaną równą wartość. Posiadasz go po upływie ustalonego terminu zwrotu.
wbogacz

Odpowiedzi:


26

Sekcja pomocy Sklepu Google Play (dostępna z przycisku menu Sklepu Google Play po lewej stronie> pomoc i opinie> szukaj zwrotów i zwrotów> zwroty za aplikacje i gry) odpowiadająca Twojemu pytaniu, podkreśla (moje podkreślenie)

Po co najmniej 2 godzinach skontaktuj się z programistą. Jeśli minął 2-godzinny okres zwrotu w Google Play, programista jest odpowiedzialny za podjęcie decyzji, czy przysługuje Ci zwrot pieniędzy. Skontaktuj się bezpośrednio z twórcą aplikacji i poproś o zwrot pieniędzy. Informacje kontaktowe twórcy aplikacji można znaleźć na stronie ze szczegółowymi informacjami o aplikacji lub grze w Google Play. Aby uzyskać instrukcje, przejdź do pomocy dotyczącej aplikacji lub gry na Androida.

Jest więc oczywiste, że zatwierdzenie wniosku o zwrot spoczywa na twórcy aplikacji, a jeśli programista nie odpowie, mówi dalej

Opcjonalnie: skontaktuj się z Google Jeśli programista nie pomógł, Google może to zrobić. Skontaktuj się z naszym zespołem pomocy technicznej, aby uzyskać pomoc w rozwiązaniu problemu.

Czytając między wierszami, programista nie ma obowiązku zwrotu pieniędzy. Ponadto nie ma miejsca, w którym programista udziela gwarancji „dożywotniej”, w tym przypadku żadne oprogramowanie nie może tego zagwarantować. Po prostu nie jest to możliwe z oczywistych powodów.

Podsumowując, nie sądzę, że masz prawo przyjąć i poprosić o zwrot pieniędzy, jak w twoim przypadku

Edycja : w odpowiedzi na twoją edycję odpowiedź jest nadal taka sama, ale deweloper może być bardziej skłonny (zgadując) do pracy nad aktualizacją i wydaniem, aby naprawić problem występujący w ciągu trzech miesięcy, ponieważ dotyczy to również innych użytkowników i negatywnie wpłynęłoby na jego ocenę w Sklepie Play, na którą są dość wrażliwi. Wysłanie go w tym przypadku może być najlepszą opcją, z dziennikami aplikacji / systemu i dziennikami awarii, jeśli istnieją  

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.