Dane mobilne włączone, ale nie działają


9

Mam telefon Galaxy SIII (Android 4.3) w sieci Vodafone (Wielka Brytania). Od czasu do czasu korzystałem z Wi-Fi i danych mobilnych. Wszystko działało dobrze. W przypadku danych mobilnych widziałem ikonę na górnym pasku z małą literą H z dwiema strzałkami pod spodem.

Ale teraz dane mobilne przestały działać. Mówię tak, ponieważ wydaje się, że wciąż mogę włączyć mobilną transmisję danych, i wciąż dostaję małą literę H z dwiema strzałkami, ale żadna z moich aplikacji, które używają danych, nie wydaje się być w stanie komunikować się z Internetem. W rzeczywistości nie otrzymuję żadnych komunikatów „brak połączenia”, zamiast tego dostaję obracające się koła i inne wskaźniki, że próbują dostać coś, co nie dociera.

Jeśli wrócę do Wi-Fi, wtedy wszystko zacznie znowu działać.

Jakieś pomysły?

EDYCJA: Nie zainstalowałem żadnej niestandardowej pamięci ROM. Telefon nie jest zrootowany.

EDYCJA: Właśnie zadzwoniłem do vodafone, który zasugerował wiele rzeczy, które nie miały znaczenia. Teraz powiedzieli, że to może być usterka mojej karty SIM i wysyłają mi nową.

EDYCJA: Nowa karta SIM przybyła. Bez różnicy. Więcej połączeń z vodafone, wiele sugestii ... nic nie działało.

EDYCJA: Próbowałem sim w Galaxy SII ... wszystkie objawy identyczne. Widziałem małą ikonę H (czasem przełączającą się na „H +” lub „3G”), ale brak danych mobilnych.

ROZWIĄZANY! nagle zaczął znowu działać. Podejrzewam, że była to usterka na końcu vodafone, a moje ostatnie wezwanie do pomocy technicznej skłoniło kogoś do naprawienia usterki.


Czy zainstalowałeś niestandardowy ROM?
Timo Schwarzer,

Jeśli APN zostaną zmienione, pojawi się ten rodzaj programu PRBLM. Upewnij się, że włączyłeś APN związane z Carieer (Vodafone). Jeśli dodasz nowe lub niewłaściwe nazwy APN i włączysz opcję, wyświetli się „H”, ale nie możesz uzyskać dostępu do Internetu.
mohammed azarudeen

1
@Mick próbował skontaktować się z obsługą klienta vodafone w sprawie tego problemu. Mogą łatwo powiedzieć o zmianach APN.
mohammed azarudeen

2
@Firelord: Fing powiedział „Brak połączenia z siecią Wi-Fi”. Terminal zgłosił „operacja niedozwolona”. Wpisanie tej sekwencji do dialera, a następnie naciśnięcie zielonej ikony telefonu nic nie dało. :-(
Mick

1
Czy Vodaphone niedawno zaktualizował wieże komórkowe? Możliwe (choć mało prawdopodobne), że zaktualizowali swoje wieże do pasm radiowych, których telefon nie może używać.
sonictt1,

Odpowiedzi:


5

TLDR: użyj karty SIM z innym numerem (bez względu na to, czy Vodafone czy inna usługa).

Widzimy objaw (brak sieci), ale najpierw musimy znaleźć przyczynę, aby rozwiązać problem. Zastanówmy się więc, krok po kroku, jaki może być problem.

  • Wadliwy telefon?
  • Nie, twój drugi telefon (SII) też nie działa (używa tej samej karty SIM). *

  • Wadliwa karta SIM?

  • Nie, wypróbowałeś już nową kartę SIM.

  • Wadliwa wieża komórkowa?

  • Nie, próbowałeś już innej wieży (zmieniając lokalizację).

  • Wadliwy Vodafone?

  • Prawdopodobnie, ponieważ jestem pewien, że mają sieć i jesteś pewien, że muszą ci dać sieć (limit danych nie został osiągnięty), a także w poprzednich pytaniach dowiedzieliśmy się, że nie chodzi o sieć utknęła między tobą a nimi. Jedynym problemem jest to, że już o to poprosiłeś, więc powinni byli zbadać problem. Ale jestem pewien, że przyjrzą się następnemu - bardziej dogłębnemu - spojrzeniu, ponieważ wszystkie inne możliwości są teraz przekreślone.

Radzę ponownie zadzwonić do Vodafone, powiedzieć im, że twój telefon jest w porządku, twoja karta SIM jest w porządku, lokalna wieża jest w porządku, twoja subskrypcja danych jest w porządku, a potem nie ma już nic do zrobienia: muszą zaakceptować fakt, że tam jest jest coś nie tak z ich usługą. Do tego czasu użyj karty SIM z innym numerem, jestem pewien, że zadziała w twoim obecnym telefonie.

* Aby mieć pewność, że Twój telefon działa prawidłowo, wypróbuj inną kartę SIM o innym numerze . Myślę, że nowym numerem nadal może być Vodafone, ponieważ dotyczy to tylko twojego rachunku bieżącego (twojego obecnego numeru), a nie całej infrastruktury. Jeśli jednak nie chcesz eksperymentować (a telefon jest odblokowany), możesz od razu uzyskać kartę SIM od innej firmy, jak sugerował Firelord w komentarzu poniżej. (Abyś był bezpieczny, nawet jeśli cały system Vodafone jest uszkodzony).


1
Plan jeszcze się nie skończył. Próbowałem w wielu obszarach. Próbowałem „Tylko WCDMA”. Bez różnicy.
Mick

WCDMA to 3G . Zamiast tego wybierz 2G (tylko GSM).
Tamás Bolvári,

1
Jeśli ustawię „Tylko GSM”, to mam te same problemy ... z wyjątkiem tego, że na pasku powiadomień widzę „G” zamiast „H”.
Mick

Przypuszczam, że twój telefon jest w porządku, ponieważ SII spowodował ten sam problem przy użyciu tej samej karty SIM. Ale karta SIM również nie może stanowić problemu, ponieważ już ją zmieniłeś. Więc moim następnym przypuszczeniem byłaby wieża, ale próbowałeś już w różnych lokalizacjach. Musi to być problem z usługą, tak jak Vodafone przypadkowo wyłączył dostęp do danych itp. Udowodnij, że Twój telefon jest w porządku, Twoja karta SIM jest w porządku, lokalna wieża jest w porządku, Twoja subskrypcja danych jest w porządku, a potem nie ma już nic do zrobienia : muszą zaakceptować fakt, że coś jest nie tak z ich usługą. Do tego czasu użyj innego numeru.
Tamás Bolvári,

Czy mogę zasugerować, u dołu, zmianę „spróbuj innej karty SIM o innym numerze” na „spróbuj innej karty SIM z inną siecią”. Sądzę, że to właśnie miałeś na myśli, ponieważ wspominałeś już, że OP wypróbował nową kartę SIM o tym samym numerze, więc sugerowanie innej karty SIM nie pomogłoby. Sugerowanie innego numeru może nie pomóc, jeśli nie zostanie wyraźnie wymienione, czy należy do tej samej sieci, czy innej. To po prostu usunąć zamieszanie. Tylko sugestia. Nic więcej. :)
Firelord

0

Jeśli nie zastanawiasz się, włóż nową kartę SIM do telefonu, a jeśli działa, oznacza to, że sieć się psuje. Może się to wydawać niemożliwe, ale Twoja sieć prawdopodobnie się psuje.

Wypróbuj inną sieć. Jeśli to działa, winowajcą jest sieć Vodafone.


Próbował już nowej karty SIM, to nie pomogło. Myślę, że to była karta SIM Vodafone z tym samym numerem, który miał wcześniej. Widzę więc dwie opcje: albo cała sieć Vodafone jest zła, albo tylko konto (numer) Mick. W przypadku pierwszego, przypuszczam, że Vodafone otrzymał już wiele raportów, więc przypadek drugi jest bardziej prawdopodobny. Jeśli tak, wystarczy zmienić kartę SIM na inną kartę Vodafone (posiadającą inny numer, niezależny od konta Micka).
Tamás Bolvári,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.