Zmusz MarshMallow do utrzymania Wi-Fi bez dostępu do Internetu


12

Kojarzę Nexusa 5x z uruchomionym MarshMallow 6.0 z hotspotem Wi-Fi, który nie ma dostępu do Internetu. Android zrywa połączenie co sekundę, a potem nawet nie próbuje się połączyć ponownie, twierdząc, że nie ma dostępu do Internetu.

Jak zmusić Androida do utrzymania tego połączenia Wi-Fi nawet bez dostępu do Internetu?


2
Na moim Nexusie 5X, kiedy łączę się z hotspotem bez dostępu do Internetu, po kilku sekundach otrzymuję powiadomienie z pytaniem, czy chcę pozostać z nim połączony. Kiedy odpowiem Tak, pozostaje w kontakcie. Jeśli odpowiem „nie”, punkt dostępu zostanie odłączony.
Juozas Kontvainis,

Odpowiedzi:


9

To polecenie powłoki działa na ptasie mleczko: wpisz su, aby przejść do trybu superużytkownika. Następnie wpisz następującą komendę: ustawienia umieść globalny captive_portal_detection_enabled 0

^^ wyłącza funkcję „zrzuć Wi-Fi, jeśli nie ma połączenia z Internetem”.


To właściwie bardzo dobra odpowiedź. Mój problem polegał na błędzie bramy, ale dostaję wiadomość. Aby wyłączyć wiadomość, to ustawienie jest skuteczne. Wymaga tylko dostępu do konta root, aby był trwały podczas ponownego uruchamiania.
gregoiregentil

To jest doskonałe! Nie mogłem połączyć się z siecią Wi-Fi mojego quada konsekwentnie, ponieważ Android wciąż ją przekazywał, pomimo zaznaczenia pola „ignoruj”.
Syreny

2
To nie działa na Nougat.
mewa

Uwaga: Musiałem ręcznie usunąć konfiguracje sieciowe i dodać je ręcznie, aby rozwiązać problem za pomocą polecenia (Samsung Galaxy Tab A T585). My Galaxy S8 Android N (25) zapewnia solidne połączenie od razu po wyjęciu z pudełka.
Martin Pfeffer

@MartinPfeffer, czy znalazłeś sposób, aby dodać go programowo do konfiguracji sieci (jak w developer.android.com/training/articles/security-config )?
Gabor

0

Moja brama była niepoprawna. Fałszywy problem. To prawda, że ​​Android oferuje wiadomość, jak stwierdzono w komentarzu do pytania Juozas.


-1

Aby wyłączyć automatyczne odłączanie od „słabej” sieci Wi-Fi, należy przełączyć ustawienie Unikaj złych połączeń Wi-Fi .

Zazwyczaj można to znaleźć w Ustawienia> Wi-Fi> [menu]> Zaawansowane> Unikaj słabych połączeń Wi-Fi .


1
„złe Wi-Fi” z pewnością nie jest sformułowaniem Google ... Tutaj support.google.com/nexus/answer/2819519#advanced wspomina „Unikaj słabych połączeń”. Nie mam tej opcji na Nexusie 7 2013 5.1, ani na Nexusie 5x 6.0. I nie sądzę, żeby to w ogóle odpowiedziałoby na moje pytanie. Brak dostępu do Internetu różni się od złego połączenia.
gregoiregentil,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.