Jak zapobiec automatycznemu połączeniu Wi-Fi bez zapominania o tym połączeniu


14

W moim miejscu pracy mamy zarówno „prawdziwe”, jak i „testowe” punkty połączenia Wi-Fi. Wszystkie są chronione hasłem, a hasła są trudne do zapamiętania. Zwykle chcę być podłączony do prawdziwego Wi-Fi, ale od czasu do czasu moja praca wymaga połączenia z konkretnym testowym Wi-Fi. Chciałbym zachować informacje o połączeniu dla tych testowych usług Wi-Fi, w tym hasło, ale nie automatycznie się z nimi łączyć.

W moim tablecie (z systemem Windows) dla każdego wymienionego połączenia znajduje się pole wyboru „automatyczne połączenie”. Mogę odznaczyć to pole i zachować informacje o tym, jak się połączyć, ale łączę się tylko wtedy, gdy robię to ręcznie.

Czy jest coś równoważnego na Androidzie, czy jest to mój jedyny wybór, aby zapisać te hasła i powiedzieć Androidowi, aby zapomniał o testowych połączeniach po każdym użyciu?

Dziękuję za uwagę.


Może to być możliwe dzięki aplikacji WiFi Priority - niezaznaczone, ale warte spróbowania.
Izzy

W takim przypadku możesz użyć aplikacji do automatyzacji , takiej jak Tasker . Twoje urządzenie nadal będzie się normalnie łączyć z Wi-Fi, ale możesz skonfigurować aplikację tak, aby natychmiast rozłączała się z Wi-Fi lub łączyć się z innym, jeśli jest w zasięgu.
Firelord

Mogę sobie tylko wyobrazić, że użyłem Taskera do natychmiastowego rozłączenia za każdym razem, gdy podłączyłem się do testowego Wi-Fi, a mój telefon siedział tam cały dzień, łącząc się i rozłączając, a niektórzy biedni administratorzy mówili „WTF? Dlaczego nasz router ma dostęp do sieci?”.
Topher,

Odpowiedzi:


3

Wygląda na to (jeśli nadal jest aktualne), może to już być przeszłość, ponieważ producenci wdrażają tę funkcję w nowszych wersjach Androida, a także kompiluje, tj. Istnieje opcja wyłączenia automatycznego łączenia Wi-Fi .

AFAIK, ta funkcja jest dostępna od razu dla telefonów Xiaomi (opartych na MIUI) i telefonów Samsung Galaxy. Możesz wyłączyć automatyczne połączenie Wi-Fi za pomocą kilku dotknięć:

  • Jeśli masz urządzenie oparte na MIUI, przejdź do ustawień WLAN → Stuknij strzałkę w prawo obok nazwy SSID Wi-Fi, a następnie przełącz, aby wyłączyć funkcję „Automatyczne połączenie”:

IMG:

  • Jeśli korzystasz z urządzenia Samsung, możesz sterować funkcją „Automatyczne ponowne łączenie”

nazwa Wi-Fi ssid (długie dotknięcie) → Ustawienia sieciowe menedżera → Odznacz „Auto reconnect”.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

( Kredyty obrazkowe )


Niemniej jednak, jeśli nie możesz znaleźć tej funkcji na swoim urządzeniu, istnieje inne obejście:

Musisz zainstalować dodatkową aplikację innej firmy o nazwie WiFi Prioritizer (która wydaje się działać po wypróbowaniu kilkudziesięciu powiązanych aplikacji. Uwaga: Nie jestem powiązany z tą aplikacją ani deweloperem )

WiFi Prioritizer ma na celu rozwiązanie prostego problemu poprzez próbę automatycznego ponownego połączenia się z siecią bezprzewodową o wyższym priorytecie, gdy znajdzie się ona w zasięgu, a jednocześnie będzie połączona z siecią bezprzewodową o niższym priorytecie.

Przebieg

  • Po instalacji otwórz aplikację WiFi Prioritizer, ustaw przełącznik Włącz zaplanowane zadanie w pozycji Wł.
  • Lista punktów dostępu zawiera wszystkie zapisane sieci Wi-Fi. Tutaj musisz ustawić priorytet sieci. Zacznij od przeciągnięcia preferowanych połączeń na górę. Od początku problemu możesz pominąć połączenie „testowe” .
  • Możesz opcjonalnie ustawić próg sygnału (w przypadku, gdy masz wiele zdefiniowanych AP poza testem. Dopóki zadanie jest uruchomione, masz pewność, że urządzenie nie połączy się, aby przetestować AP, ponieważ nie jest ono uwzględnione w priorytetach AP.

Możesz także rzucić okiem na Menedżera WiFi (znowu nie jestem z nim związany).

Mam nadzieję że to pomoże

Kredyty

Jak ustalić priorytety sieci Wi-Fi w telefonie z Androidem


1
Dziękuję za tę dokładną odpowiedź. Niestety starsze telefony (moje to Galaxy Note 3) nie aktualizują się do tych nowszych wersji Androida, więc będę musiał wypróbować tę aplikację.
Topher
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.