Jak zainstalować usługi Google Play na emulatorze Androida 6.0?


16

Czy istnieje sposób na zainstalowanie aplikacji Google Play na systemie Android 6.0 (Marshmallow) AVD? Znalazłem Open Gapps dla Androida 6 tutaj: https://www.androidfilehost.com/?fid=24269982087008996

Aby je zainstalować, musisz uruchomić system w trybie odzyskiwania i zainstalować ten plik zip, ale emulator nie ma partycji odzyskiwania, więc kroki dotyczą przypadku urządzenia.

Czy wiesz, jak mogę zrobić to samo dla emulatora? Próbowałem rozpakować plik i umieścić 4 opisane tutaj pliki APK (dla Androida w wersji 5): http://www.flinkd.org/2015/02/instal...i-21-lollipop/

ale po ponownym uruchomieniu emulatora, chociaż ikona Google Play pojawia się w programie uruchamiającym, kiedy go stukam, emulator ulega awarii z pewnymi śmiertelnymi wyjątkami w logcat. Próbowałem instalować pakiety pojedynczo, ponownie uruchamiając emulator po każdej instalacji, i odkryłem, że awaria występuje po zainstalowaniu pliku Phonesky.apk bez względu na to, czy klikniesz ikonę Google Play.


Tylko pomysł (niesprawdzony): sprawdź moją listę aplikacji pod kątem niestandardowego odzyskiwania i flashowania . Flashify była jedną z aplikacji, które miały przejąć takie zadania od odzyskiwania, więc można flashować bez uruchamiania do odzyskiwania. Może też działać w emu.
Izzy

Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź. Sprawdzę to! :)
Thanasis Petsas,

Proszę nie zapomnij o aktualizacji wyników! :)
Izzy

1
Być może pliki w zipie zawierają błędy. Spróbuję również innych plików zip, które znalazłem na innych stronach internetowych. Logcat wydaje się nie zapewniać wystarczających informacji na ten temat. Dam ci znać.
Thanasis Petsas,

1
Czy kiedykolwiek znalazłeś działające rozwiązanie?
Irvin H.,

Odpowiedzi:


8

1) Idź uzyskać GApps dla emulatora ze strony http://opengapps.org

2) Rozpakuj, aby uzyskać

  • GmsCore.apk
  • GoogleServicesFramework.apk
  • GoogleLoginService.apk
  • Phonesky.apk

Uruchom emulator z linii poleceń na Linuksie

./emulator [name] -no-boot-anim -writable-system

w systemie Windows prawdopodobnie

emulator.exe [name] -no-boot-anim -writable-system

Upewnij się, że masz dostęp adb do emulatora.

adb remount

na koniec, wepchnij wszystko do systemu.

adb push GmsCore.apk /system/priv-app/

(i powtórz dla wszystkich pozostałych plików APK)

następnie uruchom ponownie za pomocą

adb shell stop

i

adb shell start

6
To nie działa. Ten błąd pojawia się cały czas: adb: error: failed to copy 'Phonesky.apk' to '/system/priv-app/Phonesky.apk': Read-only file system. Nie Remount w żaden sposób nie pomaga, jak wyjście z każdej remount jest następująca: mount: Read-only file system. Tak, dzięki androidowi, dlatego chcę go
zamontować

W tej samej łodzi co @ChristianDreher - nie można pisać do systemu plików. adb remount kończy się sukcesem, a pchanie po tym trochę przeszkadza, a potem zatrzymuje się. Nie mogę też ponownie podłączyć z powłoki adb. Jakieś pomysły?
askvictor

W przeszłości miałem ten problem niezliczoną ilość razy i dziwi mnie to, że rozwiązanie nie jest szerzej znane. Po prostu uruchom emulator za pomocą argumentu -writable-system. Hej, presto, zapisywalna partycja systemowa, a te instrukcje nagle działają.
Adrian

1
Aby uniknąć Read-only file systembłędu, powinieneś uruchomić emulator z -writable-systemflagą
Vadik

Po wykonaniu kroków opisanych w tej odpowiedzi mój emulator nie włącza się.
user1917769,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.