Nie mogę połączyć mojego Nexusa 5X z komputerem z systemem Windows 10


16

Mam Google Nexus 5X i chciałbym podłączyć go do mojego komputera z systemem Windows 10.

To nie jest mój pierwszy telefon Nexus i znam rzeczy związane z komputerem jako programistą. Ale po prostu nie mogę sprawić, by mój telefon Nexus został rozpoznany przez komputer z Win10.

W pracy na komputerze z systemem Windows 7 mój Nexus jest rozpoznawany i mogę przesyłać pliki.

Ale w domu na moim komputerze z systemem Windows 10 sterowniki zainstalowane przez system Windows nie są w porządku. Na moim urządzeniu jest żółte ostrzeżenie, wyświetlane w menedżerze urządzeń.

Próbowałem aktywować tryb debugowania (ustawienia programisty Androida), próbowałem zrestartować komputer, zmienić port USB. Próbowałem także ze sterownikami USB USB. (Wiem też, że domyślnie na moim Marshmallow Nexus 5X muszę zmienić tryb połączenia „Ładowanie USB” na „Transfer plików (MTP)”).

Kabel, którego używam, jest OK, ponieważ działa na moim komputerze z systemem Windows 7 i kupiłem go w sklepie Google.

Rozmawiałem też z pomocą techniczną Google, która powiedziała mi, że nie mają rozwiązania mojego problemu, ponieważ próbowałem już wszystkiego, do czego są przyzwyczajeni.

Po prostu nie wiem co robić.

Moja ostatnia próba polegała na zainstalowaniu pakietu Media Feature Pack dla systemu Windows 10 N i KN (pomógł mi, gdy chciałem połączyć mój poprzedni Nexus 5 na laptopie z systemem Windows 8.1).

Jakieś sugestie ?

Przepraszam za mój angielski.

Z poważaniem,

Hellcat8.


1
Zrobiłem wszystko, co zrobiłeś, pomijając kontakt z pomocą techniczną Google. Wydaje się, że problemem są Windows 10 i MTP i nie jestem pewien, czy w tej chwili istnieje odpowiedź.
DukeSilversJazz

1
Dziękuję za komentarz. Przynajmniej wiem, że to nie jest izolowany problem. Jeśli znajdziesz rozwiązanie, przekaż opinię. Zrobię to również, jeśli go znajdę.
Hellcat8,

Zrobię Nie zwracam uwagi i odpowiem, jeśli coś zostanie znalezione.
DukeSilversJazz,

Odpowiedzi:


4

Dobra, w końcu znalazłem coś, co mi pomogło.

Feature Multimedia Pack dla systemu Windows 10 N & KN (wszystkie wersje) alias KB-3010081jest dla pierwszej wersji systemu Windows 10.

Ale dla Windows 10 z dużą aktualizacją, którą mieliśmy kilka lat temu, jest aktualizacja, która zastępuje KB-3010081. To jest KB-3099229: https://support.microsoft.com/en-us/kb/3099229 .
Pobierz: https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=49919

Po wszystkich moich próbach rozwiązania mojego problemu, właśnie to zrobiłem dla mnie.

Mam nadzieję, że to pomoże.

Z poważaniem,

Jędza


1
Początkowo unikałem tego rozwiązania, ponieważ nie używam wersji systemu Windows „N” (bez Windows Media Player) lub „KN” (koreańska - bez Windows Media Player). Okazało się to jednak nieistotne. Z jakiegokolwiek powodu składniki systemu Windows, które sprawiają, że MTP działa, nie były obecne, dopóki nie zainstalowałem tej aktualizacji, a bez MTP sterowniki Androida nie zostałyby zainstalowane. Stukrotne dzięki!
chriv 20.04.16

To rozwiązanie (i drugie poniżej) działa dla mnie dobrze, jeśli zastosuję je przed podłączeniem urządzenia, ale kiedy podłączyłem telefon do komputera i został on nieprawidłowo zidentyfikowany, zastosowanie powyższej poprawki nie działa. Nie odbiera nowych sterowników, ponieważ nadal kojarzy urządzenie z niewłaściwymi. A moje zwykłe poprawki usuwania urządzenia lub usuwania sterownika nie naprawiają tego ku mojemu zaskoczeniu.
Tom

3

To zadziałało dla mnie (bez konieczności pobierania pakietu funkcji multimediów).

W telefonie (po podłączeniu do komputera):

  1. Otwórz pasek powiadomień.
  2. Stuknij powiadomienie o połączeniu USB (USB do ładowania)
  3. Wybierz opcję PTP (ta przynajmniej działała dla mnie)
  4. Gotowy! Możesz teraz otworzyć telefon na komputerze.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.