Pozostań w kontakcie z konkretnym Wi-Fi, które nie ma internetu


11

Mam Nexusa 5 z Marshmallow i inne urządzenie z wbudowanym WiFi 5,8 Ghz, które służy do przesyłania z niego filmów. Kiedy łączę się z tym WiFi, ciągle mi mówi, że nie ma połączenia z Internetem, a zatem oczywiście rozłącza się automatycznie, aby znaleźć lepsze. Jak utrzymać połączenie?

Niektóre rzeczy, które już próbowałem:

  • ustaw częstotliwość tylko na 5 Ghz
  • usuń wszystkie inne znane Wifis
  • ręcznie dodaj Wi-Fi

Jeśli połączenie nie jest stabilne, nie mogę połączyć się z urządzeniem z odpowiednią aplikacją. Czy są jakieś aplikacje, które mogłyby to osiągnąć?

EDYCJA :

Logcat drukuje następujące informacje po rozłączeniu urządzenia:

12-23 20:29:09.368: D/IpReachabilityMonitor(777): clear: iface{wlan0/21}, v{4}, ntable=[]
12-23 20:29:09.377: I/wpa_supplicant(4270): wlan0: CTRL-EVENT-DISCONNECTED bssid=00:e0:5d:91:1b:ec reason=3 locally_generated=1
12-23 20:29:09.381: D/WifiStateMachine(777): WifiStateMachine: Leaving Connected state

Do tej pory dowiedziałem się, że może to być problem z jądrem. Jednak w tym przypadku nie znalazłem żadnych odniesień do Androida.Dzięki za podpowiedzi. adb shellUsunięty wykrzyknik i nie otrzymuję żadnych powiadomień o brakującego połączenia internetowego już. Jednak połączenie jest nadal przerywane po krótkim okresie. Pozostaje podłączony ok. 10 do 30 sekund, a następnie rozłącza się. Połączy się ponownie, jednak przesyłanie wideo zostanie przerwane. Jakieś pomysły?
Denis Loh

1
Hej Denis, to irytujące jak diabli. Kiedy mówię mojemu urządzeniu, aby pozostało na jednym połączeniu, oczekuję, że będzie ono szanowało moje życzenia, a nie odtwarzać karty „Ja myśli, że jestem mądrzejszy niż U głupi użytkownik”.
Mindwin

Teraz sprawdziłem też wifi z urządzeniem Samsung Galaxy S5 i działa tam jak urok. Nie mam pojęcia, co jest nie tak z zapasowym Androidem.
Denis Loh,

Odpowiedzi:


5

Oczywiście znalazłem możliwe rozwiązanie mojego problemu.

Po prostu ustawiam ustawienia DHCP na statyczne i nadaję urządzeniom odpowiedni adres IP, bramę i pozostawiłem preset dns bez zmian (8.8.8.8), wykonując następujące instrukcje: Czy można przypisać statyczny adres IP bez DNS?

Potem nadal narzeka na brakujące połączenie internetowe, ale tym razem utrzymuje połączenie.

Testuję to zarówno na moim Nexusie 5, jak i Nexusie 9 i wydaje się, że działa.


w końcu znalazłem to, miałem zamiar umieścić internet w routerze, a następnie zezwolić tylko na żądania ping ICMP i blokować wszystkie inne żądania internetowe, aby urządzenia klienckie pozostały podłączone, założyłem, że jeśli klienci mają dostęp do ping ICMP, nie będą pokazywać Internetu zaginiony
Ceddy Muhoza,

0

Android jest wstępnie ustawiony w globalnych ustawieniach SU, aby upuszczać sieć WIFI, która nie ma połączenia z Internetem. Nawet jeśli zdecydujesz się pozostać w kontakcie, jest niestabilny i może nadal przerywać połączenie; i za każdym razem, gdy cykl się powtarza, połączenie zostanie utracone. Ale polecenie opuszczenia Wi-Fi bez internetu można zmienić w globalnych ustawieniach SU (trochę jak Bios na komputerze).

Dlaczego ten zestaw ma się rozłączyć, teraz jest tak wiele urządzeń WIFI, które nie są połączone z Internetem, kamery, drony, alarmy, czyste sieci itp., A właściciel telefonu nie ma kontroli nad połączeniem z powodu polecenia w tle w systemie Android.

Jeśli umiesz używać ADB i szybkiego uruchamiania, to polecenie powłoki działa na piance: wpisz, suaby przejść do trybu superużytkownika. Następnie wpisz następujące polecenie:

settings put global captive_portal_detection_enabled0

Wyłącza funkcję „upuść Wi-Fi, jeśli nie ma połączenia z Internetem”.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.