Jak czytać pliki epub lub mobi za pomocą Kindle?


17

Kupiłem niektóre ebooki, które otrzymałem zarówno w formacie EPUB, jak i MOBI.

Czy mogę odczytać te pliki MOBI lub EPUB za pomocą aplikacji Kindle?

Skopiowałem pliki MOBI do folderu kindle, ale nie pojawiają się one na ekranie głównym Kindle.

Odpowiedzi:


12

Odpowiem na własne pytanie w nadziei, że pomoże innym: po prostu musiałem ponownie uruchomić urządzenie, a teraz, kiedy uruchamiam Kindle, pliki MOBI, które skopiowałem do folderu Kindle, są obecne na ekranie głównym.

Oczywiście aplikacja Kindle musi zostać ponownie uruchomiona po dodaniu e-booków do jej folderu (bez pobierania ich przez sklep Kindle).

AKTUALIZACJA

Dodano folder Kindle:

/sdcard/kindle

Wymuś zamknięcie i / lub wyczyszczenie danych, nie wyświetla pliku EPUB, który właśnie skopiowałem do folderu. Powiadomi Cię po kilku testach.

AKTUALIZACJA 2

Dla zainteresowanych: oprogramowanie Calibre może konwertować dowolny e-book pomiędzy wieloma formatami (w tym EPB i MOBI). Jeśli więc format EPUB nie zostanie rozpoznany, wystarczy przekonwertować go na MOBI i użyć przekonwertowanego pliku.


1
Konieczne może być również wymuszenie ponownego skanowania karty SD, aby aplikacja rozpoznała nowe multimedia w swoim folderze.
Chahk

Czy to działa również w przypadku ePubów? Czy możesz również potwierdzić ścieżkę w swojej odpowiedzi do określonego folderu Kindle, w którym je umieściłeś, aby dać innym odniesienie początkowe?
Eidylon

1

Brakowało mi wszystkiego oprócz przymusowego zamykania i ponownego uruchamiania aplikacji, dzięki.
Joshua Aslan Smith

1

W przypadku mojego Nexusa 5x, który nie ma karty SD, musiałem utworzyć folder /storage/emulated/0/kindlei umieścić .mobitam moje pliki. Otworzyłem aplikację Kindle i już tam są!


0

Od 2018 roku Kindle nie rozpoznał epub. Użyłem więc strony internetowej, aby przekonwertować ją na mobi. Ale nadal go nie rozpoznał. Pamiętam, że aplikacje potrzebują teraz uprawnień do wykonywania w celu uzyskania dostępu do wirtualnej karty SD. Tak więc, to właściwości aplikacji, dałem mu pozwolenie na przechowywanie i ponownie uruchomiłem Kindle. Teraz zadziałało.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.