Czy jest jakiś sposób na wyłączenie bezpośredniego udostępniania na Androidzie 6?


11

Tak to wygląda Przykład bezpośredniego udostępniania, wzięty z http://stackoverflow.com/questions/30518321/on-android-m-how-to-configure-the-direct-share-capabilities-image-text-an

Problem polega na tym, że bardzo rzadko wysyłam coś do kontaktów. Przypadek, w którym szukam jakiejś aplikacji, jest znacznie częstszy, zwykle przetwarzam obraz, np. Udostępnij z kamery Google na kamerę VSCO lub z kamery VSCO na Instagram, Facebook itp. Dlatego najpierw należy wyświetlić listę aplikacji. Ale widzę tę listę kontaktów, bardzo mało prawdopodobne, aby z niej korzystać. Wątpię nawet, by kontakt w rzadkich przypadkach bezpośredniego udostępniania znalazł się na liście.

Ta funkcja spowalnia również okno dialogowe, jego wyświetlenie zajmuje sporo czasu.

Pytanie brzmi więc, czy można w jakiś sposób wyłączyć tę funkcję. Po prostu tego nie potrzebuję.


Sprawdź to pytanie android.stackexchange.com/questions/128053/… , wydaje się, że możliwość usunięcia / edycji bezpośredniego udostępniania nie jest jeszcze dostępna.

1
Odpowiedzi na połączone pytanie są z pewnością istotne dla tego pytania, ale ponieważ pytanie dotyczy usunięcia poszczególnych kontaktów z listy, nie sądzę, aby było duplikatem.
Dan Hulme

Nic? Nawet jakieś polecenie cmd powłoki?
REJH,

Jest jeszcze łatwiejszy sposób (jeśli znasz xml) i nie wymaga on Xposed; użyj wbudowanej zapory sieciowej Android (ifw) i zablokuj zamiar bezpośredniego udostępniania. To wymaga rootowania. Napisałem o tym gdzieś na SO, też to sprawdzę i dodam tutaj.
REJH,

Właśnie dodałem odpowiedź (cóż, krótki opis + link do odpowiedniej odpowiedzi :))
REJH

Odpowiedzi:


4

Jeśli jesteś zrootowany, ale nie chcesz korzystać z Xposed, możesz użyć natywnej Zapory Intent dla Androida, aby zablokować bezpośredni udział. Działa to na Androidzie 6.0 aż do wersji 8.1:

Jak wcześniej odpowiedziano tutaj: Usuwanie kontaktów (alias „Direct Share”) z panelu Share na Marshmallow

Okazuje się, że - dla osób zrootowanych istnieje sposób na całkowite wyłączenie Direct Share!

W poszukiwaniu sposobu, aby powstrzymać mnie od tego, by ta głupia funkcja mnie nie denerwowała, przyjrzałem się, jak ta funkcja jest faktycznie implementowana w aplikacjach przez programistów. Okazuje się, że rejestrują usługę w odbiorniku intencyjnym (czytaj: detektor zdarzeń) i kiedy zdałem sobie z tego sprawę, zacząłem szukać sposobu na zablokowanie pewnych zamiarów przed nadawaniem przez system. Android ma to wbudowane. Nazywa się Intent Firewall . Szybko wymyśliłem, jak stworzyć regułę, która ma blokować aplikacje przed otrzymaniem „Hej, czy są jakieś aplikacje, które chcą zaatakować użytkownika, umieszczając pod kciukiem kilka przycisków bezpośredniego udostępniania, gdy mają zamiar coś dotknąć?”. -zdarzenie.

Wystarczy utworzyć prosty plik XML, taki jak i upuścić w nim:

<rules>
 <service block="true" log="true">
  <intent-filter>
   <action name="android.service.chooser.ChooserTargetService" />
  </intent-filter>
 </service>
</rules>

Teraz musisz umieścić go w telefonie i skopiować do katalogu Intent Firewall. Na większości urządzeń

/data/system/ifw/

Po prostu użyłem Root Explorera do skopiowania pliku (nie wymaga chmod), próbowałem udostępnić coś, co spowodowało pojawienie się celów Direct Share i BOOM! Nic!

Zalecam trochę czytania w tle (patrz łącza powyżej), szczególnie o tym, jak działa Intent Firewall i jak znaleźć folder.

Miłego nieudostępniania!


Rażąca autopromocja: zbudowałem (właściwie zaktualizowałem) aplikację, która zastępuje okno dialogowe Android Share. Wydaje mi się, że Andmade Share i AppChooser to również dobra alternatywa, ale starałem się, aby wyglądało to jak okno dialogowe udostępniania natywnego. Spróbuj tutaj: sharedr.rejh.nl
REJH

1

Zaskakujące jest to pytanie, na które nie ma odpowiedzi, podczas gdy istnieje dostępne rozwiązanie dla zrootowanych użytkowników Xposed (testowane na Marshmallow)

OP szuka dwóch wymagań

 1. Usuwanie kontaktów z Whatsapp, Gmaila, skrzynki odbiorczej itp. Pojawiających się na początku listy

 2. Przekazywanie aplikacji często używanych do bezpośredniego udostępniania na górze listy

Oba te mogą być wykonane przez CustomShare Xposed Module. Dostępne również w Sklepie Play

Dyskusja programistów na XDA tutaj

Moduł w trybie ma dwie opcje - Otwórz i Udostępnij . Korzystając z opcji udostępniania , możemy wybrać do 9 aplikacji (więcej wymaga wersji darowizny), które mają zostać zablokowane na liście. Poniższe zdjęcia pokazują różnicę po zablokowaniu Gmaila, skrzynki odbiorczej i WhatsApp na moim urządzeniu (podczas blokowania WhatsApp pojawia się komunikat ostrzegawczy, że nie można go używać do SMS-ów, ale w moich ograniczonych testach nie miało to wpływu)

wprowadź opis zdjęcia tutaj Po zablokowaniu

Jeśli chodzi o drugi wymóg przeniesienia często używanych aplikacji (co może być dużym bólem, biorąc pod uwagę, że praktycznie każda aplikacja rejestruje się jako bezpośredni udział) -. W ustawieniach modułu Kolejność sortowania , odznacz Pozwól Androidowi sortować elementy i przesuwać kolejność aplikacji według potrzeb. W poniższym przypadku Clipboard Pro, Chromer i skaner kamer mają podwyższoną widoczność

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.