Automatycznie przyciemnić ekran w określonych godzinach?


9

Budzenie się rano na bardzo jasnym ekranie nie jest zabawne. Wolałbym, żeby ekran budził się w mojej ciemnej sypialni, kiedy się budzę. Chociaż mogłem ręcznie zmienić jasność przed pójściem spać i zmieniając ją, gdy wstaję, to zbytnio przeszkadza.

Jak mogę zautomatyzować zmianę jasności ekranu w zależności od pory dnia?


My Pixel od Google ma ustawienie, aby usunąć dużo niebieskiego z ekranu o zachodzie słońca i przywrócić go o wschodzie słońca. Myślę, że prawdziwą odpowiedzią na to stare pytanie jest po prostu poczekanie, aż stać mnie na flagowy telefon.
ale

Odpowiedzi:


10

Jeśli nie masz nic przeciwko płaceniu kilku dolców, bardzo polecam Taskera . To narzędzie do automatyzacji pozwala skonfigurować wiele wbudowanych (i niektórych aplikacji innych firm) działań na Androida w oparciu o różne parametry, w tym porę dnia.

W Tasker musisz utworzyć 2 osobne profile i do każdego dodać 2 akcje. Pierwsza akcja będzie identyczna w obu profilach - wyłączenie Auto Brightness. Drugi będzie podobny - działanie oparte na czasie, mające na celu zmianę jasności wyświetlacza, z różnicą między porą dnia i poziomem jasności.

 1. Uruchom Tasker i naciśnij +przycisk na dole ekranu głównego, aby utworzyć nowy profil. Nadaj mu opisową nazwę, na przykład „Zmniejszenie jasności”.
 2. Wybierz kontekst „Czas” w prezentowanym menu.
 3. W opcji „Od:” wybierz porę dnia, w której chcesz obniżyć jasność.
 4. Usuń zaznaczenie opcji „Do:” i dotknij zielonego przycisku „Akceptuj”.
 5. W oknie dialogowym „Wybór zadania” stuknij przycisk „Nowe zadanie” i nazwij go „Niższa jasność ekranu”, a następnie stuknij przycisk „Akceptuj”.
 6. Naciśnij przycisk „+”, aby dodać akcję, wybierz kategorię „Wyświetl”, wybierz akcję „Automatyczna jasność”, wybierz opcję „Wyłącz” w menu rozwijanym „Ustaw” i naciśnij zielony przycisk „Akceptuj”.
 7. Naciśnij przycisk „+”, aby dodać kolejną akcję, wybierz kategorię „Wyświetl”, wybierz akcję „Jasność wyświetlacza”, ustaw pożądany niski poziom (20 to najniższe zalecane ustawienie), upewnij się, że zarówno „Ignoruj ​​bieżący poziom”, jak i „Natychmiastowe” Efekty ”są zaznaczone i naciśnij zielony przycisk„ Akceptuj ”.
 8. Naciśnij zielony przycisk „Akceptuj” na ekranie „Edycja zadania / ...”.
 9. Na ekranie głównym stuknij raz profil „Zmniejszenie jasności”, następnie stuknij przycisk klucza i wybierz opcję „Klonuj”.
 10. Stuknij nowo sklonowany profil, stuknij przycisk klucza, wybierz opcję „Zmień nazwę” i nazwij ją „Zwiększ jasność”.
 11. Stuknij ikonę zegara, wybierz opcję „Edytuj”, zmień czas „Od:” na porę dnia, w której chcesz zwiększyć jasność, i stuknij zielony przycisk „Akceptuj”.
 12. Teraz dotknij samego zadania (nazwa nadana mu w kroku 5), wybierz opcję „Zmień nazwę”, nadaj mu nazwę „Zwiększ jasność ekranu” i dotknij zielonego przycisku „Akceptuj”.
 13. Naciśnij zadanie ponownie i wybierz opcję „Edytuj”.
 14. Stuknij czynność „Jasność wyświetlacza”, ustaw Poziom na wyższe ustawienie, a następnie stuknij zielony przycisk „Akceptuj”.
 15. Naciśnij zielony przycisk „Akceptuj” na ekranie „Edycja zadania / ...”.
 16. Upewnij się, że na ekranie głównym przycisk w prawym dolnym rogu brzmi „Wł.” I zamknij aplikację Tasker.

Teraz wszystko powinno być gotowe.


2
Instrukcje Lifehackera są nieco prostsze, ale osiągnij to samo.
ale

6

Nie jestem pewien, jaki telefon posiadasz, ale większość zaawansowanych telefonów z Androidem ma czujniki światła, a ekran można ustawić tak, aby automatycznie dostosowywał jasność w zależności od oświetlenia otoczenia w danym momencie.

Jeśli masz widżet Power Bar na ekranie głównym (jest to jeden z wbudowanych widżetów Androida od Donut), po prostu dotknij ikony jasnej skrajnej prawej strony, aż wyświetli się „A” dla automatycznej jasności.

Alternatywnie przejdź do Ustawienia -> Wyświetlacz -> Jasność i zaznacz opcję „Automatyczna jasność”.


3

Mój telefon nie ma czujnika światła otoczenia i miałem dokładnie ten sam problem. Korzystam z AutomateIT , jest to aplikacja podobna do Tasker / Locale, z tą różnicą, że istnieje wersja darmowa, jak również wersja płatna.

Może zmieniać ustawienia jasności na podstawie wyzwalaczy, takich jak pora dnia lub czy masz połączenie z domowym Wi-Fi. Wersja płatna pozwala łączyć wiele wyzwalaczy w złożone reguły przy użyciu logiki logicznej AND / OR.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.