Czy energia jest pobierana z baterii podczas uruchamiania telefonu?


Odpowiedzi:


18

Oczywiście twoje urządzenie wymaga zasilania do działania - niezależnie od tego, czy ustawiłeś je na ładowanie, czy nie. Pytanie brzmi: czy zużywa więcej energii, niż ładuje? Co zależy od wielu czynników:

  • Twoje „źródło zasilania”. USB ładuje się tylko przy 500 mA (USB2) lub. 900 mA (USB3), klimatyzacja z maksymalnie 2 A.
  • Pobór mocy przez Twoje urządzenia. W zależności od tego, co robi. Wyświetlacz włączony przy maksymalnej jasności zużywa już więcej niż USB może zapewnić, nagrywanie / odtwarzanie filmów HD zajmuje trochę bitów, a nawet pobieranie Wi-Fi może przekroczyć tę wartość (zobacz tabelę w mojej odpowiedzi tutaj dla niektórych przykładowych wartości).

W twoim przypadku wszystko zależy od źródła zasilania. Jeśli jest to USB, może po prostu „utrzymać ładunek”, uzyskać „strużkę” lub utracić „strużkę” lub więcej podczas pobierania przez WiFi - lub prawdopodobnie stale tracić ładunek w przypadku danych mobilnych. 1

Btw: Twoje urządzenie może być dość gorące w obu przypadkach :)

Edycja: Ponownie czytając twoje pytanie po dyskusji w komentarzach, wygląda na to, że przeoczyłem większą jego część. Pytając, czy „bateria wytrzyma”, najprawdopodobniej chciałeś wiedzieć, czy „torrentowanie podczas ładowania” spowoduje jakiekolwiek uszkodzenie baterii. Trudno powiedzieć absolutnie, ponieważ zależy to od urządzenia baterii; ale dobrym wskaźnikiem jest „temperatura”. Akumulatory używane dzisiaj to głównie litowo-jonowy (LiIo), oddelegowany przez Lithium Polymer (LiPo). Obie mają wspólną cechę, że nie lubią „ekstremalnych temperatur”. Jeśli więc urządzenie się nagrzeje, jest to wskaźnik, że bateria może nie lubić tego przez długi czas.

Aby uzyskać szczegółowe informacje, zapoznaj się również z naszymi Tag-wiki i Tag-wiki . Oba zawierają ogólne informacje na ich temat.


1: Pamiętaj, że wartości w połączonym poście są tylko przykładowe; Twoje urządzenie może się różnić, ale relacje będą porównywalne.


A co, jeśli urządzenie zostanie wyłączone (chociaż nie wyklucza tego pytanie)? 😉
Tamoghna Chowdhury

1
@TamoghnaChowdhury Wtedy nie możesz pobrać torrentów 😉
Izzy

1
To tak naprawdę nie odpowiada na pytanie „czy wykorzystuje akumulator lub przejście z ładowarki, gdy kabel ładowarki jest podłączony”. Odpowiedź brzmi: zależy to od tego, jak zaprojektowano ten telefon. Chociaż przypuszczam, że większość używa tranzytów, a następnie ładuje baterię z resztkami - ponieważ możesz wyciągnąć baterię z telefonu i będzie dobrze działać z kabla ładowarki.
SnakeDoc

Jeśli zużycie jest wyższe niż karma, „bateria będzie hitem”. Jak słusznie stwierdziłeś, @SnakeDoc, to, czy moc jest „przekazywana”, zależy od projektu; Wątpię, czy ogólna odpowiedź na to jest możliwa, więc pominąłem tę część. Może powinienem był wyraźnie powiedzieć?
Izzy

1
@ SnakeDoc W większości konfiguracji akumulatorów naprawdę nie ma pojęcia „pass-through”. Albo prąd przesuwa się „do” akumulatora w trybie, w którym działa, powodując wzrost energii chemicznej w ogniwie (ładunek netto), lub przesuwa się „poza” ogniwo (rozładowanie netto). To nie jest tak, że pojedyncze ogniwo baterii ma wiele połączeń katody i anody, więc może być ładowane do jednego punktu i rozładowywane jednocześnie. Jedyną mocą, jaką może spowodować „podróż w obie strony”, jest obniżenie z 5 V do napięcia ładowania akumulatora z powrotem do napięcia potrzebnego do uruchomienia rdzenia / itp.).
ζ--

10

Testy przeprowadzone w celu uzyskania odpowiedzi zamieszczonej poniżej były prawidłowe, ale interpretacja wyników była z mojej strony błędna. Zostało to potwierdzone przez dwa źródła, w tym Battery University, i na podstawie poprawnej interpretacji i dodatkowych danych wejściowych opublikowano osobną odpowiedź . Pomaga to również w czytelności i zrozumieniu


Telefon zużywa energię z baterii podczas ładowania, jeśli jest używana, jak w twoim przypadku.

Należy tu zrozumieć, że zachodzą dwa jednoczesne procesy: doładowania i opróżnienia. Jeśli algorytm ładowania baterii i implementacja w systemie operacyjnym nie są dobrze zaprojektowane i zaimplementowane, istnieje możliwość, że ta sytuacja „pomyli” proces ładowania z myślą, że dostarcza mniej prądu ładowania, gdy nie jest.

Dlatego bezpieczną praktyką jest NIE używanie akumulatora podczas ładowania. Chociaż nie mogę mówić autorytatywnie o uderzeniu baterii telefonu, lepiej trzymać się bezpiecznych praktyk w interesie żywotności baterii

Cytowanie z ładowania akumulatorów litowo-jonowych , które daje widok trzech etapów ładowania akumulatora i zachowania prądu / napięcia na tych etapach (podkreślenie moje do podkreślenia)

„Niektóre urządzenia przenośne siedzą w podstawce ładunkowej w pozycji włączonej. Prąd pobierany przez urządzenie nazywa się ładunkiem pasożytniczym i może zniekształcać cykl ładowania. Producenci akumulatorów odradzają ładunki pasożytnicze podczas ładowania, ponieważ powoduje to mini-cykle, ale nie jest to możliwe zawsze należy unikać ... ”

„Przenośne urządzenie powinno być wyłączone podczas ładowania. Dzięki temu akumulator może osiągnąć nieograniczony próg napięcia i punkt nasycenia prądu. A Pasożytnicze obciążenie dezorientuje ładowarkę , obniżając napięcie akumulatora i zapobiegając spadkowi prądu na etapie nasycenia o pobierając prąd upływowy. Akumulator może być w pełni naładowany, ale panujące warunki spowodują ciągłe ładowanie, powodując stres ”.

Link opublikowany z „University baterii”, zawiera wiele innych artykułów informacyjnych na temat ładowania baterii, które mogą pomóc

EDYTOWAĆ

Chcesz dodać schemat z linku do Uniwersytetu na baterii powyżej i wyjaśnić wpływ „obciążenia pasożytniczego”:

Trzy etapy ładowania
Trzy etapy ładowania (kliknij obraz, aby powiększyć)

W tym typowym przykładzie wykazano, że całkowite naładowanie zajmuje nieco ponad 3 godziny z „etapem nasycenia”, co odpowiada 2 godzinom.

Na etapie nasycenia napięcie dodawane do akumulatora nie rośnie, a prąd stale maleje.

Teraz, gdy pobierasz torrent, zakładając, że przez Wi-Fi, potrzeba 550 mW (dla Samsung Galaxy S3), co jest bardzo trudne. Dzięki @izzy za wskazanie źródła w swojej odpowiedzi tutaj .

To obciążenie zdecydowanie przekieruje część prądu w kierunku pobierania torrentów (próbuję ustalić, ile). Jakakolwiek będzie dokładna wartość tego prądu, będzie on trwał tak długo, jak długo nastąpi pobieranie i zwężenie prądu, jak pokazano, nie nastąpi. To pierwszy szkodliwy efekt

Następnie, z powodu tego prądu, napięcie, zamiast być płaskie, wzrośnie, a bardziej groźny aspekt zbliża się do końca etapu nasycenia. Tutaj oczekuje się, że napięcie spadnie gwałtownie po osiągnięciu maksymalnego napięcia, ale nie nastąpi, ponieważ prąd obciążenia pasożytniczego (obciążenia torrentowego) nie zwęża się. Spowodowałoby to, że akumulator utrzymywałby maksymalne napięcie, co wewnętrznie podnosi temperaturę i powoduje naprężenie w akumulatorze, uszkadzając go.

Powiązanym aspektem jest to, że telefony komórkowe są zaprojektowane do szybkiego rozładowywania od 100 do 90%, co można zauważyć, powiedzmy, porównując czas zrzutu między 80 a 70%, przy takim samym użyciu. Zostało to zaprojektowane tak, aby temperatury w komorach były utrzymywane na maksymalnym poziomie przez co najmniej czas. Więcej na ten temat Twój wskaźnik baterii może leżeć ... niezła rzecz

EDYCJA 2

Przeprowadziłem testy przy użyciu Honor 6, a wyniki moim zdaniem jednoznacznie wskazują, że nie używaj baterii podczas ładowania.

Te wyniki testów znajdują się na siostrzanej stronie elektrycznej SE i mam nadzieję, że również się o tym przekonają. Zaktualizowałbym tutaj, gdy otrzymam więcej danych wejściowych

Do tej pory,

Nie używaj telefonu podczas ładowania, przynajmniej do pobierania, wysyłania lub innych ciężkich zadań (aktywność energochłonna).

Wydaje się, że jest to lepsze podejście, ponieważ nie można uniknąć korzystania z telefonu podczas ładowania

Chociaż podejrzewam, że producenci urządzeń zaspokoją minimalne obciążenia lub zużycie podczas ładowania - nie byłem w stanie zbadać tego, ponieważ nie jest to udokumentowane AFAIK.


4
Nowoczesne akumulatory nie będą miały zauważalnego wpływu na żywotność baterii, nawet podczas użytkowania podczas ładowania. I w zasadzie nie ma w tym żadnej realnej szkody dla baterii. Robię to osobiście od lat! Nowoczesne baterie i algorytmy do radzenia sobie z nimi są dość inteligentne.
Jaskaranbir Singh

5
Ponieważ obwód ładowania jest wbudowany w urządzenie, można mieć nadzieję, że będzie przeznaczony do ładowania, gdy urządzenie jest włączone.
user253751

2
Mam wyciągniętą baterię z Droid RAZR HD, która będzie świadczyć o prawdziwości tego postu. Zostało to przeładowane w takim scenariuszu i nadmuchane jak balon.
Michael Hampton

1
Chociaż z pewnością należy unikać „dużego obciążenia podczas ładowania” z powodu przegrzania (ekstremalna sytuacja: moc klimatyzacji podczas nagrywania wideo HD + przesyłanie strumienia przez 3G / LTE + odbieranie alternatywnego strumienia przez 3G / LTE + odtwarzanie odbieranego strumienia z urządzeniem wyświetl na pełnej jasności = używaj rękawiczek podczas dotykania urządzenia lub spaliłbyś palce: ~ 6 W zużycia podczas ~ 2 W ładowania), wątpię w to, że „pasożytnicze obciążenie” ma duży wpływ na „codzienny przypadek” - w przeciwnym razie byłoby ostrzeżenie tłuszczu na okładce (lub słyszeliśmy o wielu powiązanych sprawach gwarancyjnych).
Izzy

1
@beeshyams uzgodnione. Chociaż myślę, że ten problem jest „przereklamowany”. Mam tutaj wiele urządzeń z Androidem, niektóre z nich od 5 lat i zawsze ładuję je, gdy są włączone - czasami nawet działają na nich przez ADB (ładowanie USB razem). Zwłaszcza modele 5-letnie wciąż mają doskonałą kondycję baterii. Oczywiście żaden z „obowiązków” stosowanych podczas szarży nie jest „ciężki” :)
Izzy

6

Tak. Podczas ładowania telefon zużywa energię z baterii. Chociaż jest to coś, co najprawdopodobniej zależy od sposobu zaprojektowania telefonu, więc nie zawsze może to być prawda ... ale większość telefonów jest w ten sposób.

Opieram swoją odpowiedź na teście, który zrobiłem. Zmniejszyłem napięcie ładowania, jednocześnie tworząc swój telefon (mój stary Samsung Galaxy S3 I9300 ) korzysta z wysokiej baterii, włączając strumieniowe przesyłanie wideo przez Wi-Fi, pełną jasność, głośność itp. Bateria zaczęła się rozładowywać bardziej niż ładowanie i stopniowo zmniejszała się do zera . Wkrótce po osiągnięciu przez baterię 0, mój telefon automatycznie się wyłącza, tak jakby ładowarka nie była podłączona (była podłączona i zaczęła ładować się normalnie po wyłączeniu).

Nie wspominając, że nie byłem w stanie uruchomić, gdy byłem podłączony bez baterii.

Ponownie wyniki mogą się różnić.

Jeśli chodzi o pobieranie torrentów, będzie to miało niewielki wpływ. Ponieważ tak naprawdę nie dzieje się nic intensywnego sprzętowo. Prawdopodobnie możesz użyć wbudowanego monitora baterii systemu Android, aby ocenić, czy Twój telefon zdoła to zrobić, dopóki pobieranie się nie zakończy.


5
Twój test nic nie mówi. Jeśli twoja ładowarka nie była w stanie zapewnić wystarczającej mocy dla twojego telefonu, oczywiste jest, że telefon pobierze energię z baterii. Nie jest potrzebny żaden test, aby się tego dowiedzieć.
Άνδρας

@ Alex.S IMO ten komentarz pasuje do pytania, a nie do odpowiedzi tutaj. OP po prostu nie rozumie oczywistych rzeczy, w przeciwnym razie pytanie nie istniałoby na pierwszym miejscu. Tylko po to, żeby wyjaśnić oczywiste rzeczy, których on potrzebował. Oczywiście plakat lepiej wyjaśni sytuację tutaj.
Firelord

Wygląda na to, że Twoja ładowarka nie jest zbyt dobra.
SnakeDoc

@Firelord Nie jest to oczywiste, użycie baterii podczas ładowania jest niekorzystne dla jej kondycji, zgodnie z innymi odpowiedziami tutaj, więc inteligentny projekt nie wymagałby użycia baterii podczas ładowania, i można to zrealizować, uruchamiając urządzenie na prądzie ładowarki.
q126y

@ q126y w takim przypadku ładowanie USB byłoby domyślnie wyłączone po wykryciu połączenia ADB. Tysiące programistów używa w ten sposób swoich urządzeń. I jak napisałem w innym komentarzu: Moje urządzenie z najlepszą wytrzymałością baterii to obecnie mój Kamień Milowy 2010 - który zawsze ładowałem, gdy był włączony. Nadal korzysta z oryginalnej baterii. Kiedy piszę to, jego ładunek wynosi 82% - po tym, jak byłem na akumulatorze (zasilanie odłączone) na około 18h dzisiaj. Jedynymi urządzeniami, które najczęściej ładuję po wyłączeniu, są dwa tablety, z których rzadko korzystam; jeden nawet jest prawie na stałe podłączony i działa;)
Izzy

5

Krótka odpowiedź

  • Czy energia pobierana z ładowarki lub akumulatora do zasilania urządzenia podczas ładowania? „- Energia pobierana jest z ładowarki.

  • Chcę wiedzieć, czy moja bateria wytrzyma [podczas pobierania torrentów]” - Nie

Długa i techniczna odpowiedź

Kontynuując moją wcześniejszą odpowiedź, cytując Battery University BU-409 Ładowanie litowo-jonowy

Zauważyłem, że na tej stronie były inne pytania, które bezpośrednio lub ukośnie dotyczyły tego aspektu korzystania z urządzenia mobilnego / tabletu podczas ładowania

Większość odpowiedzi skłaniała się ku powiedzeniu „jest bezpieczny”, a niewielu opowiada się za ostrożnym używaniem / odradzaniem używania urządzeń mobilnych podczas ładowania. Odpowiedzi były oparte na doświadczeniu i / lub faktach technicznych, ale brakowało dogłębnego uzasadnienia technicznego.

Oto, co zrobiłem, aby zobaczyć, jak zły facet „pasożytniczy ładunek” (jak wyjaśniono w mojej poprzedniej odpowiedzi) niepokoi nas:

  1. Przeprowadziłem testy używania mojego urządzenia (Huawei Honor 6) podczas ładowania z kilkoma warunkami obciążenia, aby zasymulować użycie (więcej o tym później)

  2. Opublikowałem te wyniki testów na stronie siostrzanej SE Electrical z nagrodą za sprawdzenie interpretacji wyników przez ekspertów elektrycznych.

  3. Mailed Battery University , prosząc o opinie na temat wyników testu. Jestem niezmiernie wdzięczny Bruce'owi Huangowi z Uniwersytetu Baterii, który przeszedł testy i przedstawił cenne informacje, a także za umożliwienie mi zacytowania jego poczty

Konfiguracja testowa

Tryb samolotowy został aktywowany, a aplikacje zminimalizowane. Używana ładowarka OEM i kabel ładujący.

Dzięki @Izzy dla tabeli tutaj podanej , zastosowano wartości odpowiadające Samsungowi Galaxy S3, ponieważ OP ma urządzenie Samsung, a wyniki mogą być bardziej podobne do testowania z wartościami Motoroli.

Pierwszy test polegał na ładowaniu, przy włączonym telefonie komórkowym (najlepiej, że powinien być wyłączony zgodnie z zaleceniami, ale jak mam testować?) I pomiarach wykonanych przy użyciu 3C Toolbox. 3C Toolbox został skonfigurowany do rejestrowania zmian przy każdej 1% zmianie stanu baterii. Częstsze pobieranie próbek jest możliwe, ale pobrałoby więcej mocy, prawdopodobnie zniekształcając wyniki testu.

Jasność ekranu utrzymywano na poziomie 0% lub minimum odpowiadającym 567 mW z tabeli.

Drugi test polegał na utrzymaniu jasności ekranu na poziomie 50% i włączeniu opcji „Ekran nigdy nie będzie spał podczas ładowania” w opcjach programisty. Powód wyboru tego i nie pobierania jest następujący.

a) Ekran na (powinien) dać stabilne, ciągłe obciążenie i pomóc złapać „ładunek pasożytniczy” w akcji.

b) Pobieranie WiFi zużywa 549 mW. Minimalna jasność wyświetlacza wynosi 567 mW, a maksymalna jasność 1568 mW. Ponieważ testy są wykonywane przy jasności 50%, możemy być może uśrednić i uznać obciążenie ekranu za 1058 mW, co stanowi prawie dwukrotność pobierania przez WiFi i w przybliżeniu równe pobieraniu UMTS (patrz tabela), ponieważ pobieranie torrentów było przedmiotem zainteresowania OP.

Wyniki testów

Jak można zobaczyć na połączonej stronie, w której wyniki testu wykres napięcia wyglądają bardzo różnie w obu przypadkach i byłem pewien, że w akcji przybiłem „obciążenie pasożytnicze”. Na tej podstawie logiczna interpretacja była taka, że ​​używanie urządzenia podczas ładowania do pobierania było szkodliwe dla baterii.

Myliłem się, dochodząc do tego wniosku, podczas gdy testy były prawidłowe . Popełniłem błąd, nie patrząc na skalę (oś Y) wykresu w obu przypadkach, jednocześnie koncentrując się na wartościach min i max, jak wskazali Bruce Huang z BU i @ericnutsch w swojej odpowiedzi na połączonej stronie . Oznacza to, że oba wykresy są bardzo podobne i nie są przekrzywione, jak się wydaje.

Ale to ćwiczenie dało dobre zrozumienie, które opisano poniżej.

Wnioski

  1. Jak podano w odpowiedziach na literaturę techniczną dotyczącą witryn elektrycznych z rocznika 2008, najlepszą praktyką jest elektrycznie „izolować” akumulator i obciążenie. oznacza to, że obwód ładowania rozróżnia akumulator i obciążenie (tutaj moc ekranu lub pobieranie) i osobno spełnia ich potrzeby. 8 lat to długi czas w elektronice i jestem prawie pewien, że wszyscy główni producenci urządzeń OEM wdrożyli to, jeśli nie ulepszyli go, jak sugeruje to również w odpowiedziach na linkowanej stronie (czy to wyjaśnia, dlaczego urządzenia są wysyłane bez ostrzeżenia z napisem „Don” korzystać z telefonu podczas ładowania?). A jeśli obciążenie jest wystarczająco duże, może to wpłynąć na czas ładowania. Cytując Bruce Huang dosłownie

Ponieważ prąd ładowania jest mniejszy przy włączonym ekranie, ładowanie akumulatora powinno zająć więcej czasu. Z dostarczonej tabeli nie wiem, czy „Stały czas ładowania prądu” jest dłuższy czy krótszy (odnosi się do aktualnych wykresów w wynikach testu).

Aby dodatkowo to zweryfikować, przeprowadziłem trzeci test. To ładowało się również przy włączonym ekranie, ale jasność została zmniejszona do najniższego poziomu dozwolonego przez ROM. To sprawia, że ​​ekran jest prawie nieprzezroczysty. Miało to na celu upewnienie się, że urządzenie jest włączone i zużywa możliwie najmniej energii. Pozwala to na wersję Pro Darker (Screen Filter) . Wyniki:

a) Ładowanie zajęło o 5 minut mniej niż wcześniejsze dwa testy.

b) Wykresy napięcia i prądu były podobne do poprzednich testów.

Łatwa do zrozumienia (nie technicznie rygorystyczna) do zrozumienia - rozważ kran ( ładowarkę ) połączony rurą do podlewania klombu ( bateria ). Teraz chcesz napełnić cysternę ( załadować lub używać telefonu podczas ładowania ). Tak więc dopasowujesz urządzenie do kranu, za pomocą którego dwie rury można połączyć niezależnie ( izolacja elektryczna ). W zależności od wielkości spłuczki można ją napełnić przed podlaniem klombu lub opóźnić czas potrzebny do napełnienia klombu.

Ten odpowiada pierwsza część OP pytanieCzy pobór mocy z ładowarki lub akumulatora do zasilania urządzenia podczas ładowania?

  1. Pasożytnicze obciążenie i spadek prądu ”. Battery University mówi

„Pasożytnicze obciążenie dezorientuje ładowarkę, obniżając napięcie akumulatora i zapobiegając spadkowi prądu na etapie nasycenia przez pobór prądu upływu”.

Cytując dosłownie Bruce Huang (moje podkreślenie)

Nie sądzę, że pasożytnicze obciążenie na zawsze zapobiegnie spadkowi prądu. Myślę, że pasożytnicze obciążenie opóźnia tylko spadek prądu o pewien okres czasu. W tym teście obciążenie pasożytnicze może być zbyt małe (włączenie ekranu o 50% jasności nie jest dużym obciążeniem), aby spowodować znaczne opóźnienie spadku prądu.

To w pełni wyjaśnia, dlaczego obecny spadek jest podobny w obu przypadkach i nie różni się, ponieważ obciążenie pasożytnicze nie było wystarczająco znaczące.

Odpowiada na drugą część pytania OP:Chcę wiedzieć, czy moja bateria wytrzyma [podczas pobierania torrentów]”

  1. Czy to oznacza, że ​​możemy zrobić wszystko z komórką, gdy jest ona naładowana? Obawiam się, że nie . Wdrożenie obwodu ładowania, ich tolerancji, charakterystyki itp. Różni się w zależności od urządzenia i producentów OEM. Nie oznacza to, że możesz praktycznie nic zrobić podczas ładowania. Informacje szczegółowe dotyczące urządzenia, które są zastrzeżone, prawdopodobnie nie będą dostępne w domenie publicznej ani podane na żądanie.

Dlatego nie zalecałbym używania ogniwa podczas ładowania do intensywnych, energochłonnych aplikacji (po prostu po bezpieczniejszej stronie), używając stołu Izzy jako przewodnika, jeśli naprawdę zależy Ci na baterii. Poza tym trzymanie rąk z dala od celi przez kilka godzin dziennie również dałoby ci przerwę :-)


1

Miałem kilka telefonów, które podłączyłem do ładowarki, a następnie wyjąłem baterię, a telefon nadal działałby normalnie, jakby bateria była w środku.

W najlepszym razie możliwe jest, że cały telefon wytrzymasz tylko z ładowarki, ale myślę, że to zależy od urządzenia.

Jeśli chodzi o nagrzewanie się urządzenia podczas ładowania i użytkowania - to układ, który reguluje prąd w środku, więc nie nagrzewa się bateria, to układ, który musi poradzić sobie jednocześnie z ładowaniem i rozładowywaniem.


0

Odpowiedź na jedno słowo: „Tak”

Tak, smartfony używają baterii podczas użytkowania, nawet podczas ładowania,

Ale korzystanie z telefonu komórkowego podczas ładowania nie jest dobrą praktyką, ponieważ powoli wyczerpuje żywotność baterii.


4
Ale korzystanie z telefonu komórkowego podczas ładowania nie jest dobrą praktyką, ponieważ powoli wyczerpuje żywotność baterii. ” - proszę opracować. Rozważ dodanie kilku wiarygodnych źródeł. Jeśli to możliwe, przytaczaj tylko te techniczne. W tym momencie zastanów się, jak napisać dobrą odpowiedź?
Firelord

Ale odpowiedź jest poprawna i dość kompletna (tj. Ostrzeżenie, że używanie podczas ładowania może być złe dla akumulatora). Żadne źródła nie powinny być powodem, by głosować negatywnie na imho.
Stijn de Witt

0

Istnieje wiele odpowiedzi, które są prawidłowe i dogłębne. Ale IMO można to naprawdę sformułować w prosty sposób:

Bateria = ładowarka - telefon

To znaczy, jeśli ładowarka pobiera więcej prądu niż telefon pobiera, to bateria będzie się nadal ładować (choć wolniej, niż gdyby telefon był wyłączony). Jeśli telefon zużywa więcej prądu niż ładuje ładowarka, bateria rozładuje się (i nie ładuje).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.