Czy mogę wysyłać / odbierać wiadomości MMS przez Wi-Fi?


11

Czy możliwe jest wysyłanie / odbieranie wiadomości MMS za pośrednictwem Wi-Fi, czy też połączenie z moim dostawcą za pośrednictwem mobilnego połączenia danych jest obowiązkowe?

Jeśli użytkownik ma aktywne połączenie Wi-Fi, co się stanie, gdy nadejdzie MMS?

Odpowiedzi:


13

Można to zrobić technicznie. AFAIK cała komunikacja między komponentami obsługującymi MMS odbywa się za pośrednictwem standardowego protokołu TCP / IP. Ale w standardowej konfiguracji dostawcy sklep MMS i serwer (y) przesyłania dalej (MMSC) są dostępne tylko za pośrednictwem sieci dostawców. Dlatego nie możesz wysyłać i odbierać MMS-ów przez Wi-Fi.

Jest to również powód, dla którego nie można jednocześnie nawiązywać połączeń ani wysyłać / odbierać wiadomości MMS, gdy masz tylko łączność 2G (GPRS / EDGE).

Zwykle Android przerywa połączenie danych GSM, jeśli istnieje połączenie WiFi, a wszystkie dane będą kierowane przez interfejs WiFi, ale jest jeden wyjątek : ruch MMS nadal będzie przechodził przez połączenie danych mobilnych.


7

Nie sądzę, aby było to możliwe, ponieważ dane są przesyłane przez sieć komórkową, a nie przez tradycyjne połączenie internetowe Wi-Fi.


Trzeba tu dodać - że jestem w indyjskiej sieci GSM.
Sparx

@Sparx Ta odpowiedź jest poprawna w obu przypadkach - operator nie może wiedzieć, czy masz połączenie z Wi-Fi, ani jak skierować wiadomość, jeśli tak jest. To część sieci komórkowej. Jednak niektórzy operatorzy wyślą Ci wiadomość e-mail, jeśli skonfigurujesz ją razem z nimi, ale nie wiem o indyjskich przewoźnikach.
Mateusz przeczytał

3

Twoja sieć prawdopodobnie korzysta z oddzielnego APN MMS do przesyłania wiadomości multimedialnych, które są ograniczone do własnej sieci operatora, więc wiadomości nie można odbierać przez Wi-Fi. Ponadto wiadomości są kierowane na Twój numer telefonu, więc można to porównać do korzystania z SIP / VoIP za pośrednictwem zwykłego numeru telefonu.

Jeśli istnieje aktywne połączenie Wi-Fi, jest ono ignorowane i zamiast tego używane są dane pakietowe (jeśli jest włączone).


3

Zależy to od Przewoźnika. UMA jest formą radia, która umożliwia wysyłanie tradycyjnych SMS-ów i mms przez Wi-Fi. T-Mobile w USA jest przewoźnikiem, który go ma, a jeśli chodzi o to, gdzie jesteś, sprawdziłbym u twojego operatora.


1

Jak wspomnieli inni, jedynym sposobem na otrzymanie wiadomości MMS skierowanej na numer obsługiwany przez operatora jest połączenie się z jego usługą. Możesz jednak rozważyć taką usługę, jak Google Voice. Google Voice zapewnia alternatywny numer, który jest następnie przekierowywany na Twój telefon. Obecnie Google Voice obsługuje tylko SMS-y, ale mogą istnieć inne usługi, które oferują obsługę MMS. Wiadomość SMS wysłana na Twój numer Google Voice byłaby wówczas widoczna w aplikacji Google Voice, nawet jeśli masz tylko połączenie Wi-Fi.


1
Głos Google nie jest (oficjalnie) dostępny w Indiach. YMMV
devnul3

1

Myślę, że większość (inteligentnych) telefonów nie wie, jak utworzyć osobne gniazdo IP do wysyłania / odbierania MMS-ów przez Wi-Fi. Dlatego domyślnie wracają do gniazda danych dostarczonego przez operatora. Lub mogą nie mieć możliwości automatycznego przełączania między dwoma różnymi gniazdami. Jeśli zrootujesz telefon i zmienisz domyślne gniazdo MMS IP, możesz stracić całą łączność MMS w zależności od telefonu.


0

Wiem, że to stary wątek, ale chciałem dodać, że aplikacja do wiadomości multimedialnych Nokia N900 może otrzymywać powiadomienia o MMS-ach za pośrednictwem sieci komórkowej i odzyskiwać MMS-y przez Internet, przynajmniej na wietrze (obecnie Freedom Mobile ) w Kanadzie. Pozwoliło to uniknąć opłat za transmisję danych w roamingu i jest to jedyna funkcja, której najbardziej brakuje mi w moim N900, teraz, gdy korzystam z telefonu z Androidem.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.