Jakie są rozwiązania dotyczące zdalnego połączenia z telefonem z Androidem?


12

Przez większość dnia siedzę przy biurku, a mój telefon (Sprint HTC Hero) siedzący obok mnie jest bardzo przydatny, ale może odwracać moją uwagę od komputera, aby kontrolować mój telefon, gdy nadchodzą powiadomienia.

Jakie są dobre rozwiązania do łączenia się z moim telefonem i sterowania nim przez WiFi lub USB?

Rozumiem, że w przypadku większości dostępnych rozwiązań musiałbym zrootować mój telefon, a funkcja obsługi wielu przycisków prawdopodobnie musiałaby wyjść z okna.

Uwaga: korzystam z komputera Mac, ale odpowiadając, należy rozważyć rozwiązania wymagające dowolnej platformy.

Odpowiedzi:


6

Tak, rootowanie jest zwykle (ale nie zawsze ) wymagane. Oto niektóre opcje:

  • Android Screencast : Prawdopodobnie jeden z łatwiejszych i popularnych sol'n
  • Google Code Project „Android VNC”. Muszę go wyszukać, mogę teraz opublikować tylko 1 link naraz ...
  • Droid Explorer: aplikacja z Marketplace
  • Android VNC Server: przewodnik, który używa innego pakietu APK niż jeden z powyższych

Wypróbuj je i przekonaj się, który daje najlepsze opcje.


1
Serwer VNC na Androida jest nieco skomplikowany w konfiguracji, Android Screencast wymaga zainstalowania zestawu SDK, a Droid Explorer wygląda tylko na system Windows. Mam zamiar edytować pytanie, aby odzwierciedlić, że korzystam z komputera Mac, ale należy rozważyć wszystkie platformy.
Strozykowski

1
Instalacja zestawu Android SDK jest niezwykle prosta. Wystarczy pobrać plik i postępować zgodnie ze wskazówkami. Mała cena za słodkie rozwiązanie z Screencastem ...
Webs

Nie jestem całkowicie przeciwny korzystaniu z Screencastu, i tak naprawdę prawdopodobnie skończę z konfigurowaniem zestawu SDK.
Strozykowski

2
Używam teraz Android Screencast i jest to spektakularne. Dokładnie to, czego szukałem.
Strozykowski

4

Może powinieneś wypróbować Android-Notifier w GoogleCode, jeśli używasz komputera Mac lub Linux. Android Desktop Notifier działa prawidłowo podczas korzystania z systemu Windows.


Chociaż nie do końca chciałem to znaleźć, spróbuję dzisiaj i przekonam się, jak to wygląda. Może zadawałem złe pytanie? :)
Strozykowski

To wydaje się dobrym rozwiązaniem, ale nie jest tak w pełni funkcjonalne, jak bym chciał. Uwaga: ustawiam wszystkie powiadomienia, aby pozostały na pulpicie za pośrednictwem konfiguracji Growl, aby ich nie przegapić.
Strozykowski

Uczynię to akceptowaną odpowiedzią. Używam go od dłuższego czasu i chciałbym, aby wysyłał wszystkie powiadomienia, ale działa świetnie do tego, co naprawdę musiałem zrobić w końcu.
Strozykowski

Odebrałem status odpowiedzi, nie dlatego, że to nie jest dobra odpowiedź, ale raczej, że zaakceptowana odpowiedź lepiej pasowała do moich potrzeb. Nadal jednak używam Android Notifier, ponieważ miło jest widzieć, kto dzwoni z mojego pulpitu, zamiast otwierać sesję udostępniania ekranu.
Strozykowski

3

Nigdy nawet nie zastanawiałem się nad tym, dopóki nie zadałeś pytania, ale oto, co mam całkiem nieźle - serwer droid VNC z rynku. Dość szybkie odświeżanie (tak szybkie, jak jestem przyzwyczajony do VNC), lepsze niż screencast SDK lub Droid Explorer. Nawet ma wbudowaną obsługę serwera HTTP - w rzeczywistości nie testowałem jeszcze z klientem stacjonarnym, ale klient http / java działa wystarczająco dobrze.


3

GTalkSMS ( Google Code Project Page ) to alternatywa dla Android-Notifier, który działa na XMPP (GTalk, Jabber). Pozwala kontrolować różne aspekty Androida, w tym system powiadomień SMS / połączeń / baterii i odpowiedzi. Dodatkowo jest w stanie wysyłać i odbierać pliki do iz urządzenia z Androidem. Istnieje również wiele innych funkcji.

Używając XMPP jako transportu, „aplikacją komputerową” może być każdy klient XMPP. Jest to jedna z wielkich zalet GTalkSMS, ponieważ nie wymaga dedykowanej aplikacji komputerowej.

Uwaga: zgodnie z często zadawanymi pytaniami muszę ujawnić, że jestem zaangażowany w GTalkSMS. GTalkSMS to aplikacja na system Android z licencją GPL typu open source. Każdy może wnieść swój wkład.


To trzecia odpowiedź, jaką widziałem od ciebie, polecając GTalkSMS. Czy masz powiązanie z tym produktem? Jeśli tak, zapoznaj się z wymogami dotyczącymi ujawniania informacji w FAQ .
ale


1

MAXS (modułowy pakiet Android XMPP) umożliwia zdalne połączenia z urządzeniem z Androidem przez XMPP . Pozwala kontrolować różne aspekty Androida, w tym system powiadomień SMS / połączeń / baterii i odpowiedzi. Dodatkowo jest w stanie wysyłać i odbierać pliki do iz urządzenia z Androidem. Istnieje również wiele innych funkcji.

Używając XMPP jako transportu, „aplikacją komputerową” może być każdy klient XMPP. Jest to jedna z największych zalet MAXS, ponieważ nie wymaga dedykowanej aplikacji komputerowej. Chociaż może być taki w przyszłości.

Uwaga: zgodnie z często zadawanymi pytaniami muszę ujawnić, że jestem zaangażowany w MAXS. MAXS to aplikacja na system Android z licencją GPLv3 typu open source. Każdy może wnieść swój wkład.


1
Właśnie wypróbowałem i działa idealnie! W przeszłości korzystałem z GTalkSMS, ale był on wadliwy i ostatnim razem, gdy go zainstalowałem, nie mogłem nawet połączyć się z XMPP. Podoba mi się również pomysł modułowej konstrukcji, która dobrze pasuje do modelu uprawnień Androida. Świetna robota!
Mladen Jablanović

Dziękuję Ci. Naprawdę doceniam twoją opinię. Należy pamiętać, że z powodu błędu w Androidzie 4.4 (.2) usługa może nie działać stabilnie w tych wersjach. Występuje również problem z niektórymi serwerami obsługującymi listy prywatności, które należy naprawić w nocnych lampkach. . Witamy mile widziane.
Flow
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.