Jak sprawić, by Skype był zawsze aktywny, niezawodnie odbierając i powiadamiając o połączeniach w tle


9

Od dawna występuje problem ze Skype na Androida, który w najnowszych wersjach (wierzę, że od 2014 roku) bardzo często ignoruje połączenia przychodzące i nie powiadamia o wiadomościach, gdy działa w tle. Na forach Skype jest wiele długich (i często gniewnych) wątków, na przykład: Brak połączeń przychodzących i powiadomień na czacie na Androidzie KitKat (12 stron), Skype nigdy nie dzwoni na telefonie z Androidem (9 stron), Skype nie działa już w tle ? (4 strony) i wiele innych.

Z tych wątków wydobyłem kilka wskazówek:

  • Wcześniej można było rozwiązać ten problem, przechodząc na wcześniejszą wersję 4, ale starsze wersje już się nie łączą, więc wydaje się, że nie jest to już możliwe.
  • Istnieje pewna tajemnica, dlaczego tak się dzieje, ale istnieją twierdzenia, że ​​ma to coś wspólnego ze zmianą statusu Skype'a na pewnego rodzaju stan „nieaktywny”, gdy przechodzi on w tło po okresie bezczynności (niektóre źródła mówią, że 15 minut, niektóre 5 minut, niektóre natychmiast w oknie aplikacji Skype nie są otwarte), co ostatnio (ale nie w przeszłości) powoduje, że Skype centralnie nie łączy połączeń ani wiadomości z tym użytkownikiem, gdy ten status jest obecny.
  • W takim przypadku dzieje się tak nawet wtedy, gdy opcjonalna ikona stanu powiadomień Skype pokazuje stan jako „aktywny” - niektóre komentarze sugerują, że ta ikona nie aktualizuje się, gdy Skype staje się nieaktywny w tle
  • Istnieje osobny problem polegający na tym, że Skype nie powiadamia przez telefon, jeśli jesteś aktywny na komputerze , ale wiele osób zgłasza ten problem, nawet gdy potwierdzi, że jest zalogowany tylko na Androidzie.
  • Jest post z 2014 roku, który sugeruje, że połączenia w tle działają, jeśli w ustawieniach Skype jest zaznaczone „Automatycznie odbieraj połączenia” - ale nie podoba mi się pomysł, aby ludzie dzwonili do mnie i natychmiast słyszeli dźwięk wnętrza mojej kieszeni (może „ źle zrozumiałem, co oznacza automatyczne odbieranie połączeń?) i wyobrażam sobie, że nadal nie wiedziałbym, że dzwonili, chyba że jestem w cichym pokoju
  • Kilku użytkowników wspomina, że ​​włączenie „synchronizuj czat grupowy w tle” w powiadomieniach naprawia również powiadomienia o połączeniach i wiadomościach ( przykład ), ale to nie działało dla mnie
  • Mniejszość plakatów twierdzi, że nie ma tego problemu, co sugeruje, że może to mieć coś wspólnego z ogólnymi ustawieniami Androida, które mają wpływ na to, czy Skype staje się nieosiągalny, gdy przechodzi w tło.
  • Wspomniano o aplikacjach innych firm, które rozwiązują ten problem, utrzymując Skype aktywny, zapobiegając w ten sposób zmianie statusu. Jednak nie mogłem znaleźć takich przykładów, po których nie pojawił się komentarz sugerujący, że to już nie działa (i nie mogę teraz znaleźć żadnych przykładów, których szukam).

Omówiłem to z obsługą klienta Skype, którzy nie byli w stanie pomóc poza ustaleniem, że nie ma to nic wspólnego z ustawieniami aplikacji Skype (powiadomienia są włączone) lub zalogowaniem się na innym urządzeniu. Mam więc główną nadzieję na jakieś rozwiązanie strony trzeciej, takie jak aplikacje, o których mowa powyżej, do utrzymywania aktywności Skype'a lub jakieś ogólne ustawienia Androida.


Nie zrootowany, Android 5.1.1, Skype 6.8.0.590, Sony Z3 compact. Wolałbym nie rootować, ale ten problem jest dla mnie bardzo ważny i jeśli to jedyna opcja, zaakceptowałbym odpowiedź polegającą na zrootowaniu telefonu.

Wolałbym nie instalować niestandardowego modu, ale zastanowiłbym się, czy to może w jakiś sposób rozwiązać ten problem i dać mi niezawodne powiadomienia i połączenia przychodzące za każdym razem, gdy jestem online, a ktoś dzwoni lub wysyła mi wiadomości przez Skype.


Czy używasz trybu wytrzymałości w telefonie? Może to być przyczyną Twojego problemu, ponieważ może ograniczyć liczbę otwartych aplikacji, co oznacza, że ​​Skype może się skończyć, gdy zaczniesz robić inne rzeczy na telefonie?
Matt07211

Nie, sprawdziłem to, obaj uczyniłem Skype wyjątkiem od trybu wytrzymałości i wyłączyłem go w 95% przypadków, nie robiło to żadnej różnicy
user56reinstatemonica8

Dobrze, warto było zapytać, ale nie wiem nic więcej, ponieważ nie korzystam z telefonu ani aplikacji
Matt07211

Odpowiedzi:


1

Wygląda na to, że Twoje wyszukiwanie dotyczy rozwiązania, które utrzymuje aktywność Skype tylko wtedy, gdy jesteś online. Ponieważ nie możesz znaleźć aplikacji lub roota, chyba że jest to konieczne, sugeruję, abyś spojrzał na automatyzację jako alternatywę

Jest ich wiele, ale używam MacroDroid , ponieważ jest łatwy do nauczenia, a zachowanie można łatwo dostosować, aby uzyskać pożądany efekt. Poza tym darmowa wersja pozwala na utworzenie maksymalnie 5 makr, a do wykonywanego zadania wystarczy darmowa wersja. Wolę automatyzację jako pierwszy wybór, gdy muszę uzyskać coś, co działa tak, jak lubię, a nie zależy od aplikacji.

Makro wyglądałoby tak i musi zostać przetestowane. Zrezygnowałem z używania Skype'a, więc nie mogę go przetestować, ale w zasadzie powinien działać dobrze

Wyzwalacz

Regularny interwał (można skonfigurować w sekundach, minutach, godzinach według potrzeb - makro uruchamia się okresowo na podstawie tego ustawienia)

działania

Uruchom Skype> wymuś nowy z ograniczeniem WiFi podłączonym do dowolnej sieci

(Chcesz, aby Skype był uruchamiany z częstotliwością określoną w trybie wyzwalania, tylko gdy masz połączenie z Wi-Fi. Zakładając, że Wi-Fi jest Twoim trybem połączenia z Internetem)

Uruchom ekran główny (nie chcesz widzieć, jak Skype uruchamia się, gdy mówisz na przykład o wysyłaniu wiadomości, więc możesz przejść do ekranu głównego, aby wybrać aplikację pocztową i wznowić)

Przymus

Aplikacja działa> nie na pierwszym planie> Skype

(makro działa tylko wtedy, gdy ograniczenie jest PRAWDZIWE. Tutaj upewniasz się, że makro nie jest wyzwalane, gdy faktycznie używasz Skype !!!. Możesz dodać więcej ograniczeń, takich jak przedział czasu, w którym makro ma być aktywne, dzień tygodnia itp. Można je dodać za pomocą operatora logicznego AND (lub) OR. Dolna linia to makropolecenia, gdy ograniczenie (ograniczenia) zostaną ocenione na logiczną PRAWDĘ).

Konieczne będzie przetestowanie i dostrojenie częstotliwości uruchamiania tego makra.

Wszystkiego najlepszego....


Brzmi naprawdę obiecująco, dokładnie tego rodzaju trik, którego szukałem. Nie mogę tego przetestować przez kilka dni, wrócę tak szybko, jak to możliwe
user56reinstatemonica8

1
Próbowałem całej gamy różnych konfiguracji makr i niestety nie znalazłem jeszcze takiej, która rozwiązałaby problem. Udało mi się jednak nakłonić Skype'a do podania dokładniejszych informacji w ikonie stanu znajdującej się na pasku powiadomień - udaje, że jest aktywny, gdy jest nie mniejszy niż kiedyś, co jest niewielkim postępem. Podejrzewam, że dzieje się coś jeszcze. +1 za wskazówkę, a ja będę się starał
user56reinstatemonica8

1
Kilka rzeczy. Pobierz „narzędzie do szybkiego tworzenia skrótów” i sprawdź, czy możesz uzyskać lepszy wgląd w Skype i czy możesz je uruchomić, aby nie zasypiał. To samo z „bezpiecznymi ustawieniami”, rozszerzeniem, które jest potężniejsze. Moja wiedza na ten temat. Oba są w sklepie z zabawkami. Równolegle uzyskaj dostęp do forum Macrodroid z poziomu strony głównej aplikacji i opublikuj tam swój problem. Wielu doświadczonych facetów, którzy mogą Cię poprowadzić lepiej ode mnie, a także programista poczty, zamieszczający link do tego i przy pomocy twoich logów sys dostępnych z głównej strony aplikacji. Mój czas nie pozwala na badania. post progress pl
beeshyams

1
Proszę zobaczyć ustawienia sys w tej mojej odpowiedzi. Może to
popsuć

1
Fajnie, dziękuję, wypróbuję te ustawienia systemowe, podejrzewam, że MacroDroid może być w jakiś sposób ograniczony, gdy urządzenie jest zablokowane (lub Skype ogranicza się, co byłoby trudniejsze do rozwiązania). Spróbuję później
user56reinstatemonica8

0

Miałem ten sam problem. Jeśli Skype działa, jest aktywny lub działa w tle, dzwoni OK. Ale jeśli jest wyłączone, nie dzwoni. Naprawiono to, przechodząc do ustawień, ustawień powiadomień, statusu Skype. Po włączeniu tej opcji Skype zawsze działa w tle. Dzwonienie trwa trochę dłużej, ale tak jest (przynajmniej dla mnie).

Zdjęcie Androida 5.1 w Moto G. Najnowsza aplikacja Skype od czerwca 2016.


1
Niestety próbowałem już tego, nie pomaga. Połączenia są ignorowane nawet wtedy, gdy status Skype pokazuje się jako aktywny.
user56reinstatemonica8
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.