Android umiera przy 20% baterii?


10

Wszystko zaczęło się około trzech miesięcy temu, kiedy umarł port ładowania USB mojego HTC One (M8). Na początku port czasami nie działał, wystarczy trochę przesunąć kabel, aby go naładować, następnie trzeba było przytrzymać kabel, aby nadal się ładował, a na końcu urządzenie w ogóle nie ładuje się.

To samo dokładnie stało się z moim HTC Vivid. Kiedy naprawiłem Vivid, technik powiedział, że to szkoda spowodowana przez wodę.

W każdym razie, po tym, jak lokalny warsztat naprawczy telefonu pomyślnie zainstalował nowy port USB w moim telefonie One, nieudany przy pierwszej próbie, ponieważ był nadal w tym samym stanie, wszystko było w porządku. Na kilka tygodni. Potem telefon zaczął się wyłączać, jakby nie miał już baterii, przy 20%. Natychmiast podłączyłem go do ładowarki, ponownie włączyłem, a telefon odczytał 1%.

Odtąd to robi. W niektóre dni spada do 0%, w niektóre dni spada do 20% lub 25% i umiera.

Oto zrzut ekranu z tego, co się dzieje. wprowadź opis zdjęcia tutaj

W ustawieniach urządzenia napisano, że stan baterii jest dobry.

Zastanawiam się więc, dlaczego mój telefon to robi i co według ciebie najlepszą opcją jest naprawienie tego.

Próbowałem ponownie skalibrować baterię, wyczyścić pamięć podręczną i zainstalować nową pamięć ROM. Żadne z powyższych nie działało.


Bateria jest prawdopodobnie zużyta. Nigdzie nie pokaże, że status jest zły, ale nagle spadnie napięcie i nie będzie mógł utrzymać telefonu w ruchu. Spróbuj uzyskać zamiennik i sprawdź, czy to rozwiązuje problem. Miałem ten problem na swoich urządzeniach wiele razy, a wymiana baterii zawsze naprawiała problem nagłego wyłączenia.
GiantTree,

@ Gigantree Właściwie to sprawdź moją odpowiedź, problem z akumulatorem został w końcu naprawiony!
Shane Smiskol

Cóż, to jest odpowiedź specyficzna dla HTC. Cieszę się, że wsparcie pomogło ci. Zwykle bateria nie ma sposobu, aby określić, ile ma ładunku, tylko napięcie, które jest używane do określenia ładunku.
GiantTree,

W każdym razie dzięki. Jeśli znów zacznie umierać, wymienię baterię.
Shane Smiskol

Odpowiedzi:


3

Mogą to być trzy przyczyny (nie w dowolnej kolejności):

  1. Bateria przeżyła to życie.

  2. Uszkodzeni kierowcy miernika zużycia paliwa. Aby wykluczyć to, sugeruję wykonanie kopii zapasowej danych, a po odzyskaniu wyczyść całą pamięć podręczną, system i pamięć flash (nie jestem pewien, czy wyczyściłeś całkowicie po flashowaniu pamięci ROM). Jeśli problem nadal występuje, prawdopodobnie nie jest to problem problem z uszkodzeniem sterownika.

  3. Zepsuty sprzęt układu ładowania baterii. Jednym z możliwych sposobów sprawdzenia tego jest sprawdzenie, czy ładuje się i rozładowuje całkowicie w trybie awaryjnym. Jeśli prawdopodobnie nie jest to problem sprzętowy

Poleciłbym najpierw krok 2, a następnie, jeśli to możliwe, pożyczyć baterię, aby sprawdzić, czy jest to przypadek wyczerpania baterii.

Wszystkiego najlepszego i opublikuj wniosek


Chciałbym przetestować nową baterię, ale baterii HTC One nie da się wyjąć ani nie jest łatwo ją rozebrać. Wymaga żywicy i podgrzania tej żywicy, aby ją rozdzielić. W naszym lokalnym warsztacie telefonicznym koszt samej pracy kosztował 40 dolarów.
Shane Smiskol,

Potem wszedł facet z iPhone'em i powiedział, że jego port USB też jest uszkodzony, a oni powiedzieli, że będzie to tylko 20 za wszystko. Bez żartów.
Shane Smiskol,

Brzmi stromo. Wszystkiego najlepszego
beeshyams,

Dzięki, może sam mogę spróbować zainstalować nową baterię.
Shane Smiskol,

2

Właściwie po godzinach przeszukiwania forów w końcu skontaktowałem się z HTC za pośrednictwem czatu. Od razu powiedzieli, że wyłącza urządzenie. Następnie przytrzymaj jednocześnie głośność, głośność i przyciski zasilania dla ... 3 mintes ??

Tak. Trzymasz wszystkie trzy fizyczne przyciski przez pełne 3 minuty. Powiedział, że to resetuje logikę baterii i sposób, w jaki bateria komunikuje się z oprogramowaniem, aby wiedzieć, ile mocy ma na podstawie napięcia. Telefon uruchomił się, a następnie zamknął. Zasilany, potem wyłączany ponownie na całe 3 minuty, a potem puszczam. Zaczęło się włączać, a po zakończeniu bateria odczytała 19%. Woah, zanim to zrobiłem, miałem 54%! Czy mój telefon był przez cały czas tak niedokładny? Prawdopodobnie. W tej chwili ładuję telefon, więc mam nadzieję, że to rozwiązuje problem!


1
Sprawdzanie wstecz: czy problemy z baterią faktycznie się skończyły po wykonaniu tej czynności?
user1354557

3
@ user1354557 Nie, skończyło się tak samo po kilku godzinach. To był sprzęt akumulatorowy. Próbowałem go wymienić, ale zepsułem cały telefon i ostatecznie dostałem kolejny M8. Kilka miesięcy później kupiłem Nexusa 6P.
Shane Smiskol,

0

Miałem problem z baterią w telefonie - wyłączałem się przy 20%, a niektóre ustawienia resetuję po naładowaniu i przywracam. Nic nie pomogło oprócz przywrócenia ustawień fabrycznych. Przyczyną takiego zachowania wydaje się być pakiet serwisowy HTC (choć nie w 100% pewny). Pamiętaj, aby nie instalować go po zresetowaniu lub odinstalowaniu aktualizacji.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.