Usuwanie kontaktu z panelu „Bezpośrednie udostępnianie”


33

Właśnie przeprowadziłem migrację do Androida 6.0, a panel „Udostępnij w” ma nowy szary obszar nad różnymi aplikacjami, w których umieszcza kontakty, które, jak zakładam, przypinasz. To byłaby dobra funkcja, z wyjątkiem tego, że kontakt się tam znalazł i nie mogę znaleźć sposobu, aby go usunąć. Czy jest jeden

Wygląda na to, że kontakt został tam umieszczony przez aplikację Messenger, ale nie ma też sposobu, aby zmienić jego przypinanie w aplikacji.


1
Z mojego doświadczenia wynika, że ​​kontakt został dodany ze względu na dzielenie się z nimi historią, a nie ze względu na specjalne przypinanie (podobnie jak „Sugestie aplikacji” na „Ekranie głównym”, ale w takim przypadku można go wyłączyć), ale zgadzam się, że nie ma wskazówka, czy można ją łatwo usunąć.
Andrew T.

1
Dość interesujący (...) aspekt polega na tym, że konkretnym kontaktem był pierwotnie numer telefonu, na który wysłałem dokładnie jedną wiadomość SMS. Dodałem go do nowego kontaktu w nadziei, że uzyskam przycisk / metodę „usuń / usuń” ... nie ma szczęścia. OTOH, kilka kontaktów, z którymi udostępniłem rzeczy o wiele więcej, nie pojawia się.
lfabio

1
Utworzyłem żądanie funkcji w AOSP Issue Tracker: # 194126 . Zastanów się, czy nie możesz śledzić postępów.
Andrew T.

1
Zaktualizuj po kilku dniach korzystania z telefonu: teraz obszar został przejęty przez WhatsApp - co jest dobre i dobre, z wyjątkiem a) ma tylko kontakty WA b) pokazuje niektóre, do których nie udostępniłem przynajmniej 12 miesięcy. Wygląda więc na to, że jedna aplikacja może przejąć cały panel. W tym momencie po prostu pokazuje tam jakiś podzbiór swoich kontaktów? OTOH, posłaniec umieścił tam tylko jeden kontakt.
lfabio,

1
Po tym wydarzeniu minęło (bardzo) dużo czasu. Oryginalna wada poprawiła się, o ile podczas użytkowania inne kontakty przejęły ten obszar. Wybór wyświetlanych kontaktów pozostaje raczej przypadkowy i tylko luźno w zależności od częstotliwości lub aktualności użycia.
lfabio

Odpowiedzi:


15

Okazuje się, że - dla osób zrootowanych istnieje sposób na całkowite wyłączenie Direct Share!

W przypadku krótkiej wersji przejdź na dół tej odpowiedzi.

W poszukiwaniu sposobu, aby powstrzymać mnie od tego, by ta głupia funkcja mnie nie denerwowała, przyjrzałem się, jak ta funkcja jest faktycznie implementowana w aplikacjach przez programistów. Okazuje się, że rejestrują usługę za pomocą odbiornika intencyjnego (czytaj: detektor zdarzeń) i kiedy zdałem sobie z tego sprawę, zacząłem szukać sposobu na zablokowanie pewnych zamiarów przed emisją przez system. Android ma to wbudowane. Nazywa się Intent Firewall . Szybko wymyśliłem, jak utworzyć regułę, która ma blokować aplikacje przed otrzymaniem „Hej, czy są jakieś aplikacje, które chcą zaatakować użytkownika, umieszczając pod kciukiem kilka przycisków bezpośredniego udostępniania, gdy mają zamiar coś dotknąć?”. -zdarzenie.

Wystarczy utworzyć prosty plik XML, taki jak i upuścić w nim:

<rules>
  <service block="true" log="true">
    <intent-filter>
      <action name="android.service.chooser.ChooserTargetService" />
    </intent-filter>
  </service>
</rules>

Teraz musisz umieścić go w telefonie i skopiować do katalogu Intent Firewall. Na większości urządzeń

/data/system/ifw/

Po prostu użyłem Root Explorera do skopiowania pliku (nie wymaga chmod), próbowałem udostępnić coś, co spowodowało pojawienie się celów Direct Share i BOOM! Nic!

Zalecam trochę czytania w tle (patrz łącza powyżej), szczególnie o tym, jak działa Intent Firewall i jak znaleźć folder.

Miłego nieudostępniania!


Utworzyłem plik o nazwie disable-direct-share.xmlzawierającej dokładnie powyższą treść XML, a następnie skopiowałem go do istniejącego folderu /data/system/ifw/za pomocą Root Explorera i ... irytujące pojedyncze udostępnianie kontaktów nadal pojawia się kilka sekund po aplikacji. Rooted LineageOS, Android 7.1.2. Dowolny pomysł? Dzięki!
Nicolas Raoul,

Hmm nie, myślę, że to powinno zadziałać. To jest plik, który dosłownie pobieram
REJH

1
Dziękuję Ci!! W oparciu o twoją odpowiedź utworzyłem repozytorium z trzema sposobami instalacji tego pliku: bez komputera tylko na telefonie, z adb, i wreszcie z flashowalnym plikiem zip do odzyskiwania. Zobacz github.com/stefansundin/android-disable-direct-share
stefansundin

1
Możesz także zastosować tę poprawkę bez rootowania przez TWRP. 1. skopiuj gdzieś plik xml. 2. uruchom ponownie w celu odzyskania (TWRP). 3. Naciśnij Zaawansowane> Menedżer plików. 4. Znajdź swój plik /sdcard/, skopiuj go. 5. otwórz katalog /data/system/ifw, wklej 6. uruchom ponownie system.
VasyaNovikov

1
Odradzam tę metodę w Androidzie 10 (Q) - działała dobrze przez 9 (Pie), ale w 10 powoduje awarię aplikacji, z której próbujesz się dzielić.
MartyMacGyver

7

Możesz wyłączyć menu „Udostępnij przez”, usuwając zezwolenie Messenger na dostęp do kontaktów. Nie jest to praktyczne, jeśli używasz Messengera jako podstawowej aplikacji SMS, ale jeśli używasz innej aplikacji, jest w porządku.


To nie jest tak naprawdę rozwiązanie, prawda?
REJH

1
Działa to, jeśli pochodzą one tylko z Messengera, a użytkownik używa innej aplikacji SMS jako domyślnej aplikacji SMS. Kontakty mogą pochodzić również z innych aplikacji (w moim przypadku np. Z aplikacji e-mail innej firmy i Whatsapp), ale wyłączenie uprawnień do kontaktów powoduje ich nieprawidłowe działanie.
pileofrocks


4

Obecnie. od wersji 6.0 nie ma możliwości całkowitego wyłączenia bezpośredniego udostępniania. Niektóre aplikacje mogą jednak dodać opcję wyłączenia bezpośredniego udostępniania dla swoich aplikacji.


2
Właściwie nie mam nic przeciwko tej funkcji - jeśli działała zgodnie z przeznaczeniem, tj. (Zakładam) umieść tam kontakty „najczęściej udostępniane”. Chciałbym to powitać. Ale musi istnieć sposób na edycję listy. Powinienem powiedzieć - musi istnieć łatwy sposób edycji listy.
lfabio,

Obecnie problem polega na tym, że aplikacje mogą dodawać dowolny kontakt, a jeśli na przykład wiele wiadomości błyskawicznych dodaje tę samą osobę, masz wiele metod kontaktowania się z tą samą osobą. Zajmując przede wszystkim przestrzeń. zakładka u góry, aby przełączać się między osobami i aplikacjami, jest moim zdaniem lepszą opcją.
Roh_mish

4

Przejdź do ustawień. Kliknij Zaawansowane funkcje. Przewiń w dół do opcji Udostępnianie bezpośrednie. Wyłącz go, a wszystkie kontakty znikną z udostępniania przez.


2
Nie mam zaawansowanych funkcji w menu ustawień? Mówimy o ustawieniach telefonu, prawda?
lfabio

1
Działa z Galaxy S7. Więc może ta metoda jest specyficzna dla telefonów Samsung? I tak, znalazłem „Zaawansowane funkcje” w menu ustawień telefonu, po „Wyświetlanie”.
kdb

To była dokładna odpowiedź, która wymagała ledwo jakiegokolwiek kopania i bez konieczności zrootowania telefonu lub czegoś drastycznego.
Jan

1
Czy możesz dołączyć zrzut ekranu? Wielkie dzięki! :-)
Nicolas Raoul

1

Odkryłem, że w przypadku WhatsApp pokazujący obrażający kontakt w twoim menu bezpośredniego udostępniania (tj. Twoja laska, gdy twoja dziewczyna szuka), możesz przesunąć ten kontakt w dół i poza listę, wysyłając załączniki do innych, bezpieczniejszych kontaktów. Ponieważ WhatsApp wyświetla ostatnie cztery osoby, którym coś udostępniłeś, udostępnij zdjęcie czterem innym osobom lub tylu kontaktom, ile potrzeba, aby wypchnąć obrażający kontakt z czterech najlepszych.


1
Problem w tym, że jest nieobliczalny. To może działać, może nie. Może wychowywać osoby, z którymi faktycznie
wchodzę w

pecha :( Nie
daj

1

Aby pomyślnie usunąć kontakty programu Outlook z menu Udostępnij za pomocą:

To usunęło kontakty e-mail programu Outlook z menu Udostępnij przez. Program Outlook działa normalnie, ale jest odgrodzony od reszty mojego telefonu.


To nie jest tak naprawdę odpowiedź na to pytanie, ale właśnie to starałem się zrobić. Dziękuję za odpowiedź!
ssmy

Tego też szukałem i działało, ale niestety wydaje się, że było to tylko rozwiązanie tymczasowe. Kontakty programu Outlook powróciły.
bmaupin

1

Odkryłem, że jeśli zablokujesz kontakt w Whatsapp, przestanie on pokazywać go w menu udostępniania oraz w nowej sekcji „częstych czatów” podczas udostępniania lub przesyłania dalej.

Jednak po odblokowaniu możliwe jest ponowne wyświetlenie w tych dwóch miejscach.

Z poważaniem.


1

Możesz usunąć Direct Share ze swojego telefonu, niezależnie od jego producenta, instalując Fliktu , który jest znacznie lepszą opcją niż Andmade Share.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.