Przenieś na kartę SD nie przenosi wszystkiego


9

Zauważyłem, że kiedy przenoszę aplikacje na kartę SD, nie przenosi wszystkiego. Czy to błąd, znane zachowanie lub coś dziwnego dzieje się z moim telefonem?

Oto przykład:

  • Punkt początkowy: wolne miejsce na telefonie: 18 MB
  • Zainstaluj aplikację Skype: wolne miejsce na telefonie: 3 MB, Skype najwyraźniej używa 15 MB na aplikację
  • Przenieś Skype na kartę SD: wolne miejsce na telefonie: 8 MB, Skype najwyraźniej używa teraz tylko 5 MB dla aplikacji.

Wydaje się, że tak się stało, że przeniesiono tylko część aplikacji, a nie całość. To dla mnie prawdziwy ból, ponieważ mam HTC Desire, który nie ma dużo pamięci wewnętrznej (żyję na granicy ostrzeżenia o niskim poziomie pamięci). Działa oficjalna instalacja HTC Gingerbread ...


Właśnie zdałem sobie sprawę, że tak naprawdę nie zadałem tutaj pytania, ale myślę, że to sugeruje! Ale powinno być: „Czy mogę coś z tym zrobić?” :)
x3ja

Odpowiedzi:


10

Rzeczywiście, natywna funkcja „Przenieś na kartę SD” Androida nie przenosi całej aplikacji na kartę. Rzeczy takie jak dane aplikacji, pamięć podręczna i dalvik-cache (zoptymalizowany kod bajtowy) pozostają w wewnętrznej pamięci urządzenia. Możesz spróbować temu zaradzić, regularnie usuwając pamięć podręczną najczęściej używanych aplikacji (np. Przeglądarki itp.), Przechodząc do Menu -> Settings -> Applications -> Manage applications -> All, a następnie wybierając aplikację i dotykając Clear cacheprzycisku. Będziesz jednak opóźniał to, co nieuniknione.

Również fakt, że nie wszystkie aplikacje obsługują przeniesienie do SD, nie pomaga w tej sytuacji. Na przykład widżetów i adapterów synchronizacji nie można przenieść na kartę SD z powodu ograniczeń Androida. Inne aplikacje po prostu nie zostały zaktualizowane w celu obsługi tej funkcji.

Jeśli Twój telefon jest zrootowany, masz większy wybór, aby zaradzić temu niedociągnięciu. Po pierwsze, niektóre niestandardowe ROM-y (np. CyanogenMod) pozwalają przenieść wszystkie aplikacje niesystemowe na kartę SD, nawet jeśli nie obsługują wyraźnie tej funkcji (nawet widżety można przenieść, ale przestaną działać po ponownym uruchomieniu).

Istnieją również alternatywne rozwiązania „Aplikacje na SD”, które mogą przenosić wszystkie aplikacje niesystemowe na kartę SD w zrootowanym telefonie. Na przykład aplikacja S2E działa cuda na CM ROM i jest bardzo łatwa w instalacji i obsłudze. DarkTremor A2SD skrypt jest dużo trudniejsze i skonfigurować, ale działa na różnych niestandardowych ROM.


Tak długo czekałem na oficjalne wydanie HTC Gingerbread, a teraz wygląda na to, że w końcu najlepiej zrootuję mój telefon. Teraz muszę wyczyścić dane w jednej lub dwóch aplikacjach raz lub dwa razy dziennie, aby spróbować zachować trochę miejsca! Gdy zabraknie miejsca, nie będzie już pobierać żadnych wiadomości e-mail z Gmaila, co jest bardzo denerwujące, ponieważ jest to moje główne źródło wiadomości e-mail!
x3ja

2

Niektóre aplikacje po prostu potrzebują rzeczy w pamięci systemowej. Nie wiem, czy chodzi o szybszy dostęp do nich, czy też o ukrytą zależność. Zauważyłem to również, chociaż z mojego doświadczenia wynika, że ​​nie jest tak w przypadku każdej aplikacji.

Na przykład gra nie powinna zależeć od żadnych nieodłącznych plików systemowych i powinna być w stanie w pełni wypchnąć ją na kartę SD (z mojego doświadczenia wszystkie one mają). Z drugiej strony aplikacja taka jak Skype zależy od kilku funkcji systemowych (a jeśli musiałaby całkowicie działać z karty SD, nie jestem pewien, jak dobrze by działała).

Jestem w tej samej sytuacji, EVO ma tylko ~ 420 MB do pracy i lubię aplikacje;) więc jestem stale w równowadze. Zacząłem odinstalowywać rzeczy, których nie używałem przez tydzień lub dwa.


1
Przepraszam, myślę, że jesteś na złej drodze. Tematem jest pamięć, a nie pamięć robocza. Te aplikacje zabierają miejsce w pamięci, gdy nie są uruchomione, więc większość punktów jest po prostu nieistotna i / lub niepoprawna.
hheimbuerger

nie mówię o pamięci roboczej
jlehenbauer

Nie rozumiem zatem, co rozumiesz przez „szybszy dostęp do nich” i „zależy od kilku funkcji systemowych” oraz tego, jak ma to znaczenie dla pamięci.
hheimbuerger

0

Rozwiązaniem jest połączenie folderu dalvik-cache (/ data / dalvik-cache) z jego kopią na partycji ext sdcard (/ sd-ext) po usunięciu oryginalnego folderu dalvik-cache. Polecenie w oknie terminalemulatora powinno być takie jak „ln -s / sd-ext / pseudo-dalvik-cache / data / dalvik-cache”, gdzie pseudo-dalvik-cache to po prostu przemianowana kopia oryginalnej pamięci dalvik-cache. Oczywiście potrzebujesz uprawnień roota (zrootowany telefon).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.