WiFi wyczerpuje baterię, nawet jeśli jest wyłączona


10

Na moim Nexusie 5, odkąd Android zaktualizował się do , Wi-Fi wyczerpuje baterię zbyt szybko, nawet gdy jest wyłączona. Zobacz zrzut ekranu:

(Kliknij obraz, aby powiększyć)

IMG:

Widziałem to pytanie: wyczerpanie baterii, gdy Wi-Fi jest wyłączone, ale ponieważ mam bardzo stabilną sieć, odpowiedź nie spełnia moich wymagań.

Wyłączyłem Lokalizację , wątpię, by problem mógł pochodzić stąd.

Gdzie powinienem szukać dalej?

Edytować:

Prawdziwe pytanie brzmi: „Jak to możliwe, że pasek użycia Wi-Fi zmienia się ze 100% do tej pory, nawet jeśli Wi-Fi jest wyłączone?”


Jak WIFI może rozładować akumulator, jeśli jest wyłączony? Czy możesz spróbować ponownie załadować Marshmallow ze zdjęć fabrycznych, aby potwierdzić, że nie jest to konkretny problem z oprogramowaniem?
Tamoghna Chowdhury

1
@TamoghnaChowdhury Chciałbym wypróbować inne opcje przed flashowaniem mojego urządzenia ...
Thomas Ayoub

Być może wynika to z błędu podczas aktualizacji. Co wtedy zrobisz Jest to standardowa procedura dla urządzeń Nexus podczas oddzielania problemów sprzętowych od oprogramowania.
Tamoghna Chowdhury


1
@Firelord yup, a opcja nie wydaje się istnieć na Marshmallow
Thomas Ayoub

Odpowiedzi:


11

Okej, aby odnieść się do punktów tutaj:

Marshmallow nie ma takiej opcji Scanning Always Availablejak w Lollipop.

Co więc robić?

Marshmallow nadal ma te opcje, tylko teraz są rozdrobnione i redystrybuowane. Jest teraz pod:

  1. Ustawienia → Google → Usługi → Lokalizacja → menu z trzema kropkami → Skanowanie → Skanowanie Wi-Fi

Ponadto istnieją:

  1. Ustawienia → Wi-Fi → menu z trzema kropkami → Zaawansowane → Włącz Wi-Fi podczas snu

i

  1. Ustawienia → Wi-Fi → menu z trzema kropkami → Zaawansowane → Powiadomienie sieciowe,

jeśli masz paranoję na punkcie baterii.


Location>3-dot menu->Scanningnie jest dostępne, gdy lokalizacja jest wyłączona, Keep Wi-Fi on during sleepjest ustawiona na coś takiego Only while charging(nie znam poprawnego angielskiego menu) i Network notificationjest wyłączona na moim urządzeniu ... Jakieś inne miejsce do poszukiwania?
Thomas Ayoub

Włącz lokalizację, aby uzyskać dostęp do opcji. Nigdy nie wiadomo, może być tak samo z lokalizacją, jak w przypadku WiFi
Tamoghna Chowdhury

1
Wyłączyłem wszystko, jeśli te są wyłączone, ale nadal trwa. Wygląda mi na błąd
ChrisFletcher

1

Niewielkie powiadomienie dla użytkowników AOSP Marhsmallow (i Nougat ?): Pionowy przycisk „więcej” nie pojawi się na stronie ustawień lokalizacji.

Nadal można uzyskać do niego dostęp z wyłączonych ustawień Wi - Fi i Bluetooth, ale gdy ich skanowanie jest wyłączone (a „porady dotyczące wygody” nie są już wyświetlane), nie ma innego kodu w interfejsie użytkownika, aby uzyskać dostęp do ustawień skanowania.

Jedyna istniejąca metoda (i koniecznie z zrootowanego telefonu, ponieważ SubSettings nie można wywoływać z nieuprzywilejowanych użytkowników, ponieważ Lollipop) używaadb shell "su -c 'am start -a android.intent.action.MAIN -n com.android.settings/com.android.settings.SubSettings -e :settings:show_fragment com.android.settings.location.ScanningSettings'"


0

Po zrobieniu wszystkiego, co powiedział tamoghna , może być również konieczne wykonanie następujących czynności (musiałem na moim moto g4):

  1. otwórz menu lokalizacji
  2. kliknij „tryb”
  3. wybierz „tylko urządzenie” (tylko GPS)
  4. wyłącz GPS ponownie, ponieważ wybranie tego ustawienia aktywuje GPS

Inne tryby używają Wi-Fi w tle, jak wyjaśnia menu.


0

To działało dla mnie. Podejrzewałem, że Wi-Fi wyczerpuje baterię zbyt szybko z powodu aplikacji o nazwie aktualizacja bezprzewodowa com.adups.fota. Kiedy pierwszy raz dostałem telefon, pobrał duży plik, a następnie uruchomił się ponownie. Jeśli twój telefon to BLU, ZTE lub Huawei, ale nie tylko tych marek, prawdopodobnie jest to problem. Najwyraźniej jest to złośliwe oprogramowanie.

Oto co zrobiłem:

  1. Przywrócenie ustawień fabrycznych.

  2. Wyłącz powyższą aplikację (a także resztę programów typu bloatware), ale nie poprzez ustawienia, ponieważ zostanie ona automatycznie ponownie włączona. Potrzebujesz powłoki adb. Postępowałem zgodnie z tymi instrukcjami: Jak odinstalować oprogramowanie Carrier / OEM Bloatware bez dostępu do katalogu głównego .


-2

Opcje uległy zmianie po raz kolejny w wersji 6.0.1 muszę kliknąć na poprawioną dokładność Mam te opcje wyłączone, a Wi-Fi ciągle skanuje. Tak jak powiedziałem, wyłączam go i ciągle skanuję sieć

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.