Nexus 5x nie będzie używać niestandardowych dzwonków / powiadomień


15

Właśnie dostałem 5x i załadowałem go moimi ulubionymi tonami. Zrobiłem to samo, co zwykle robię z telefonami z Androidem, aby ustawić różne dźwięki dla różnych powiadomień aplikacji, alarmów itp.

Telefon odtwarza dźwięk podstawowy lub brak tonu + wibracje.

Pliki zostały pobrane bezpośrednio z mojego Samsunga w formacie .wav i będą odtwarzane na 5x przez VLC w porządku.


Gdzie umieściłeś plik dzwonka? Powinno być włączone/sdcard/Ringtones
Andrew T.

1
Okropna odpowiedź. Nie powinienem MUSI przenosić tam pliku. Wiele programów oferuje mi wybór ustawienia pliku jako dzwonka. Jeśli dotyczy to przeniesienia pliku, to ich problem. Kiedy kliknę „Ustaw jako dzwonek”, powinien to ustawić. Wiele osób to sugeruje, ale miałem trzy poprzednie telefony z Androidem i nigdy nie musiałem jawnie przenosić pliku do dzwonków.
Auspex

btw, w /sdcard/Ringtoneskażdym razie umieszczenie pliku nie ma żadnego efektu!
Auspex

Odpowiedzi:


15

Miałem ten problem, ale tylko z plikami multimedialnymi Alarm.

Użyj eksploratora plików, takiego jak ES File Explorer:

 • Za pomocą Eksploratora plików ES przejdź do folderu, w którym umieściłeś niestandardowe alarmowe pliki multimedialne.
 • Kliknij żądany plik i w monicie „Otwórz za pomocą” wybierz „ES Media Player”

 • Otwórz menu w prawym górnym rogu i wybierz „Ustaw dzwonek” (wpis z ikoną dzwonka)

 • W wyświetlonym oknie dialogowym wybierz „Ustaw alarm”

Próbowałem kilku lokalizacji folderów, gdy mój LG G4 dostał aktualizację Marshmallow i nic nie działało. Ta mała sztuczka sprawdziła się świetnie, gdy chciałem włączyć dźwięk alarmu.
techturtle

Pracuje dla mnie; wybrany dźwięk zostanie dodany do listy. Pamiętaj, że po tym będziesz musiał ustawić go ręcznie jako dzwonek / alarm.
dr01,

@ dr01 Tak myślałem, że tak się ostatnio stało, ale tym razem automatycznie stał się moim dzwonkiem telefonu.
Auspex

4

Zaskakujące, analogiczna sztuczka nie działa z dźwiękami alarmowymi. Dodałem dźwięk budzika, /sdcard/Alarmsale aplikacja budzika go nie zauważa ani nie dodaje go do listy dostępnych alarmów w moim Nexusie 5x. (Aby upewnić się, że mój klip audio Samsunga jest w porządku, przetestowałem go, umieszczając go w /sdcard/Ringtonesfolderze, w którym działa tak, jak opisano tutaj przez innych).

Odkryłem jednak obejście dla dzwonków alarmowych: jeśli włożysz dzwonek /sdcard/Ringtones/Notifications/Alarms, pojawi się on na liście dźwięków alarmowych w aplikacji Budzik i można go używać normalnie.


2

To była dla mnie kwestia uprawnień.

Ulepszony bez problemu i wszystko było w porządku. Uruchomiono fabrykę i chociaż widziałem plik w powiadomieniach, nie byłby odtwarzany jako dźwięk wiadomości.

Ustawienia, aplikacje, wiadomości, dodatkowe miejsce na uprawnienia ....... szczęśliwa!


1
Proszę o wyjaśnienie. Trudno zrozumieć, co zrobiłeś, jak to pomogło i jak to może odpowiedzieć na pytanie
beeshyams,

Miałem problemy z wybieraniem niestandardowych dźwięków alarmowych na Marshmallow. Można je było wybrać na liście tonów alarmowych, ale jeśli je wybrałem, domyślny dźwięk był ustawiany za każdym razem. Dzięki tej podpowiedzi udało mi się to naprawić, ponieważ po prostu uprawnienia do przechowywania nie były włączone. Dlatego poszedłem do ustawień -> aplikacje -> zegar -> uprawnienia i włączyłem „przechowywanie”. Teraz mogę wybrał moje niestandardowe dźwięki alarmowe niejako na 5,0
MRU

1

Możesz spróbować przekonwertować to samo na * .mp3 i spróbować ponownie. Idealnie powinieneś być w stanie.


1
 1. Pobrano dzwonek z zedge (format mp3)
 2. Pobrano ES File Explorer ze Sklepu Play
 3. Skopiowano dzwonek z folderu pobierania i wklejono do folderu Dzwonek
 4. Zadzwoniłem do siebie z innego telefonu, aby potwierdzić

Działa dobrze na Nexusie 5x.


1

Co ja zrobiłem:

 1. Zainstalowano aplikację ES File Explorer na Nexusie 5X.

 2. Połączyłem mojego Chromebooka z Nexusem 5X za pomocą kabla USB.

 3. Przesunięty w dół od góry Nexusa, wybierz „Przesyłanie plików” jako pożądany sposób użycia połączenia USB.

 4. Czekałem, aż Chromebook automatycznie otworzy okno pokazujące Chromebooka i foldery plików Nexus. Musiałem poczekać kilka sekund, aby to okno otworzyło się automatycznie.

 5. Na Chromebooku przeciągnął żądany plik mp3 z folderu Chromebook do folderu Nexus 5X o nazwie „Dzwonki”.

 6. W Nexusie dotknij Ustawienia> Dźwięk i powiadomienia> Dzwonek telefonu. Okno dialogowe Nexus z pytaniem, której aplikacji użyć, wybierz ES File Explorer.

 7. Stuknij plik mp3, którego chcesz użyć jako nowego dzwonka.

 8. Zamknij aplikację Ustawienia Nexusa, odłącz kabel USB i gotowe.


0

Skopiowałem dzwonek do folderu dzwonków w telefonie. I kiedy tylko chcę zmienić dźwięk w dźwiękach i powiadomieniach, ten dźwięk pojawił się wraz z dźwiękami systemowymi. Proste, prawda?


1
Folder dzwonków gdzie? Proszę o wyjaśnienie.
Tamoghna Chowdhury,

0

Miałem ten sam problem z dźwiękami powiadomień i podczas rozwiązywania problemu zdarzyło się, że musiałem wysłać plik obrazu przez Google HO. System poprosił mnie o zezwolenie na dostęp do multimediów (na zdjęcie), a potem nagle zaczęły działać niestandardowe dźwięki. Możesz więc spróbować wysłać zdjęcie na wypadek, gdyby system Android nie ustawił poprawnie uprawnień.


1
Nie musisz wysyłać zdjęcia, ale powód jest prawdopodobny. Wygląda na to, że po aktualizacji do Marshmallow występuje błąd „resetowania uprawnień” dla niektórych osób. W przeciwnym razie po prostu włącz uprawnienia Settings - App - Hangoutsręcznie.
Andrew T.

Dobra informacja, Andrew, dzięki. Do twojej wiadomości, to nie była dla mnie aktualizacja, ale czysty flash.
GPSRider

0

Podłączyłem Nexusa 5x do iMaca. Przesyłanie plików USB służyło do przenoszenia pobranego dzwonka z folderu pobierania do folderu dzwonków Androida. Następnie pojawia się na liście dzwonków w obszarze Dźwięki w ustawieniach. Wybierz, a następnie będzie działać poprawnie. Podwójnie sprawdzone, dzwoniąc do mojego Nexusa 5x z mojego telefonu stacjonarnego.


0

Nexus 5X / Android 6.0.1

Android nie zobaczy nowych dzwonków zapisanych w folderze dzwonków systemowych (Android / media / com.google.android.talk / Ringtones), chyba że pliki zostaną przesłane do telefonu przez USB. Jeśli przesyłasz pliki dzwonków do telefonu z chmury, FTP lub innej metody innej niż USB, musisz ponownie uruchomić telefon, aby zobaczyć dzwonki za pomocą systemowego selektora plików „Media Storage”.

Aby wybrać dzwonki przechowywane w innym folderze za pomocą przeglądarki plików innej firmy, takiej jak Solid Explorer, najpierw musisz wyczyścić domyślny systemowy selektor plików dzwonków „Media Storage”.

 1. kliknij Ustawienia, kliknij Aplikacje, kliknij 3 kropki w prawym górnym rogu, kliknij „Pokaż system”
 2. kliknij „Media Storage”, kliknij „Open default”, kliknij „CLEAR DEFAULTS”

0

Miałem ten problem z moim 6P. Mimo że moje dzwonki .mp3 i powiadomienia innych firm były przechowywane w folderach Dzwonki i powiadomienia (odpowiednio), wybór ustawień Androida „za pomocą nośnika pamięci” nie wyświetlałby ich (nawet po ponownym uruchomieniu) i przy użyciu opcji Eksploratora plików ES do wybrania dały błędy „Nieprawidłowy typ pliku”. Nie mogłem też ustawić powiadomienia SMS w Hangouts na sygnał innej firmy. Próbowałem też zadzierać z konwersją typów plików bez powodzenia.

Następnie zastosowałem alternatywną metodę ustawiania dzwonków i powiadomień z poziomu ES Media Player opisaną w tym wątku i zadziałało ... i zauważyłem, że mój dzwonek innej firmy pojawił się na liście „Pamięć masowa”. Chociaż nie mogłem bezpośrednio ustawić dźwięku powiadomienia SMS z Hangouts w Eksploratorze plików ES, ustawiłem dźwięk powiadomienia innej firmy jako mój ogólny dźwięk powiadomienia, a następnie pojawił się na liście „Pamięć masowa” w Hangouts, więc ustawiłem go jako SMS ton i przestawiłem mój ogólny ton powiadomienia z powrotem na Tethys - zadanie wykonane.


0

Super łatwy sposób to zrobić (również za darmo)

 • wyślij .mp3 przez bluetooth do swojego nexusa 5x
 • pobierz odtwarzacz vlc ze sklepu Google Play na swój telefon
 • odtwarzaj plik .mp3 w odtwarzaczu VLC na swoim telefonie
 • z VLC znajduje się ustawienie w „Kebab menu”, aby ustawić jako dzwonek

1
Podaj link do wspomnianej aplikacji Sklep Play i dodaj zdjęcie „menu kebab” :) Opcje zwiększyłyby wartość odpowiedzi
beeshyams
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.