Który standard szyfrowania dysku jest używany w Honeycomb?


11

Czy ktoś posiada oficjalne lub nieoficjalne informacje o tym, który standard szyfrowania jest używany w opcji „szyfrowania tabletu” o strukturze plastra miodu? Czy są jakieś informacje na temat hacków lub backdoorów umieszczonych w celu egzekwowania prawa i tym podobne?

Zasadniczo pytanie brzmi: jeśli ktoś zgubi tablet z poufnymi informacjami, jakie jest prawdopodobieństwo, że dane mogą zostać z niego wydobyte pomimo szyfrowania?

Odpowiedzi:1

Więc tak AES 128, to duża liczba, prawda? Jednym z problemów jest to, że klucz używany do szyfrowania dysku jest taki sam, jak klucz używany do odblokowania telefonu, który jest niewielki. Wykonanie brutalnej siły offline przeciwko tej małej przestrzeni klucza zajęłoby w sumie 5 minut.

WisperCore ma zmodyfikowaną wersję Androida z bardziej rozsądnymi środkami bezpieczeństwa.


2
Na moim tablecie (acer iconia a500) długość hasła nie jest ograniczona. Próbowałem wprowadzić tyle znaków, ile mogłem, i zatrzymałem się na 40. miejscu (mogłem wprowadzić więcej). Nie rozumiem więc, dlaczego powiedziałbyś, że jest „malutki”. Odnośnie WhisperCore - dotyczy tylko Nexusa, prawda? ..
galets
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.