Okno dialogowe „Wykryto nakładkę ekranu”?


53

Mam telefon Nexus 5 i od kiedy pozwoliłem na aktualizację systemu, nie pozwala mi to publikować zdjęć na Instagramie. Ciągle mówi o wyłączeniu „nakładki ekranu”, ale kiedy próbuję postępować zgodnie z instrukcjami, aby dostać się do tego ustawienia, po prostu wysyła mnie w pętli i właściwie nie pozwala mi nic zmienić.

(Kliknij obraz, aby powiększyć)

IMG: I zabiera mnie tutaj, ale tak naprawdę nie mogę przesunąć paska do pozycji „włączony”.  Więc przechodzę do ustawień Instagrama, a następnie uprawnień i nie pozwoli mi to zmienić IMG: To pokazuje się ponownie


11
Wygląda na to, że korzystasz z aplikacji Filtrowanie ekranu (brązowawa nakładka na ekranie). Wyłącz, a to cię nie zepsuje.
Lucky

3
Dlatego CF.Lumen lub Twlight muszą zostać tutaj wyłączone.
Antony

1
Domyślam się, że jest to środek bezpieczeństwa zapobiegający „naciskaniu przycisków” przez aplikacje w twoim imieniu. Działa dla mnie, gdy chwilowo dezaktywuję Lux (aplikacja do kontroli jasności). Wygląd zrzutów ekranu prawdopodobnie wykorzystuje coś podobnego do zmniejszenia niebieskiego światła. Spróbuj ją wyłączyć, dopóki nie
zredagujesz

2
Pamiętaj, że aplikacja nakładki uniemożliwia dostęp do menu ustawień uprawnień aplikacji , a nie samą aplikację. Po wyłączeniu nakładki i ustawieniu odpowiednich uprawnień możesz ponownie włączyć nakładkę (np. Zmierzch) bez wyłączania innej aplikacji.
Kyle Strand

1
@Na szczęście masz poprawną odpowiedź, dlaczego inne odpowiedzi są tutaj nawet.
Rohit Gupta

Odpowiedzi:


15

Prosta rozdzielczość / odpowiedź

Miałem ten sam problem z moim Nexus 5X, używając Android M. Ja też poszedł do przodu i odwrócił wszystkie uprawnienia wyłączone, z wyjątkiem dla Zmierzchu , podejrzewanego sprawcy. Nadal miałem problem. Więc poszedłem naprzód i również odwróciłem nakładkę do Zmierzchu i nie miałem problemu.

Tak więc „ Zmierzch” jest „problemem” , w moim przypadku iw przypadku pokazanym powyżej. (Stawiam problem w cytatach, ponieważ wydaje mi się, że Zmierzch nie powinien być w tym przypadku winny. Zamiast tego powinno być możliwych wiele nakładek.)


Gdzie jest to ustawienie?

Dla tych, którzy mieli ten problem lub chcą zrozumieć, o czym mówimy, oto kroki, aby przejść do tego „ukrytego” ustawienia w systemie Android M:

  1. Otwórz settings(nakrętka / przekładnia).
  2. Przewiń w dół do Apps.
  3. Spośród Appsczęści settingsponownie wybierz settingskoło zębate / nakrętkę.
  4. Wybierz Draw over other apps.
  5. (Opcjonalnie) Kliknij na additional menu(3 punkty), a następnie wybrać Show system, aby dostać się wszystkie aplikacje, które proszą, aby narysować nad innymi, w tym aplikacji systemowych, takich jak Phone Services.

Co się naprawdę dzieje?

Ostatni mały smakołyk: nie jestem w 100% pewien, ale z tego co wiem o Androidzie, wygląda na to, że w Mashmallow wszystko wygląda następująco:

  • Uprawnienia nie są wymagane / wymagane przy instalacji aplikacji, ale raczej wtedy, gdy aplikacja potrzebuje tego uprawnienia. Podobnie, niektóre uprawnienia mogą zostać przyznane lub odrzucone ... aplikacja będzie działać najlepiej, jak to możliwe, jeśli pozwolenie zostanie odrzucone.

  • Ponieważ tak jest, za każdym razem, gdy aplikacja prosi o pozwolenie na określoną rzecz, na przykład rysowanie w innych aplikacjach, użytkownik rejestruje odpowiedź tak lub nie .

    • Jako użytkownik możesz później zmienić swoją odpowiedź, co jest istotą tego, o co pyta wyskakujące okienko: okno mówi: „Nie mogę zrobić tego, co muszę, chyba że zmienisz odpowiedź na wcześniejszy problem” . (Jednak bez podkreślenia, która aplikacja jest faktycznym problemem, błąd wydaje się dość bezużyteczny, IMHO.)

2
Jest więcej miejsc do sprawdzenia. Zobacz: android.stackexchange.com/questions/154274/…
Jonathan

1
Odkryłem, że muszę zastosować inne podejście, o którym pisałem na blogu: techotom.wordpress.com/2017/03/17/… . Myślę, że moja droga rozwiązuje również problem „Nie wiem, która aplikacja to powoduje”.
Tom Saleeba

Wyłączyłem WSZYSTKIE nakładki, ale w ustawieniach mojej aplikacji Outlook nadal narzekałem na uprawnienia do kontaktów na P8 Lite, jednak ponownie uruchomiłem telefon, a następnie próbowałem ponownie.
David d C e Freitas

10

To kludge i prawdopodobnie tylko częściowe rozwiązanie. Postępowałem zgodnie z komunikatami na ekranie uprawnień, wybrałem opcję „aplikacje z tym uprawnieniem”, a następnie przystąpiłem do wyłączania uprawnień do nakładania dla wszystkich aplikacji, w których było włączone. Byłem wtedy w stanie włączyć pozwolenie, którego wymagała aplikacja, którą uruchomiłem. Ponieważ wyłączyłem uprawnienia do wszystkich aplikacji, nie wiem, która aplikacja była przyczyną problemu. Zobaczę, czy jakieś aplikacje przestaną działać zgodnie z oczekiwaniami.


13
Z moich badań wynika, że ​​najbardziej prawdopodobnymi winowajcami są te, które wpływają na jasność ekranu, takie jak Lux lub Zmierzch.
howcheng,

1
@howcheng Bardzo dziękuję za komentarz! Wreszcie wiem, jak sprawić, by wszystko działało! Zastanów się nad tym, aby była to osobna odpowiedź na oba: docenienie + zwiększenie widoczności rozwiązania z (miejmy nadzieję) korzyścią dla innych czytelników!
Grzegorz Wierzowiecki

1
Podejrzewam także Lux.
Mohammad Dehghan

1
Właśnie znalazłem, że drupeaplikacja dailer kontaktów powoduje dla mnie problem.
mangatinanda

1
Zupełnie śmieszne ... ale zadziałało.
Erutan409

2

Istnieją trzy miejsca do sprawdzenia. Nie tylko jeden.

Aplikacje niesystemowe

Settings-> Application Manager-> Apps with Overlay Permissions->Apps with Permissions

Aplikacje systemowe

Tak jak powyżej, ale z Show System Appswłączonym

Aplikacje ułatwień dostępu

Settings-> Acessibility-> Przewiń w dół. Zawiera nazwy aplikacji. Na razie wyłącz je wszystkie.

http://www.renewandroid.com/phone-tips-and-tricks/screen-overlay-detected-170.html


Trzeci problem był dla mnie problemem. Wspomaganie dotykowe musiało zostać tam wyłączone. Wspaniały!
sancho.s

0

Niektóre aplikacje są obsługiwane jako usługi ułatwień dostępu, na przykład Assistive Touch .

Można je znaleźć w Ustawieniach -> Dostępność -> Usługi .

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.