Jak mogę sprawdzić, czy moja zainstalowana wersja Androida, a nie CPU, jest wersją 64-bitową lub 32-bitową?


9

Tak długo, jak 64-bitowy procesor ma wykonywać 32-bitowe programy , czasem trudno jest ustalić, który z nich zainstalowałem na swoim urządzeniu.

Istnieją programy wymagające tej wiedzy, takie jak instalator Xposed Framework .

Co można uznać za właściwą metodę , czy to ADB, wiersz poleceń czy oprogramowanie?

Robiłem na komputerze stacjonarnym Linux:

 sudo uname -a

Może jest jakiś odpowiednik dla Androida?

Dalsze dane:

  • Niektóre programy, które powinny o tym informować, nie są dla mnie jasne. To jest przykład niektórych raportów AIDA64. Nawet jeśli pokazuje 32 bity, czy ta informacja dotyczy systemu operacyjnego? Powiedziałbym, że chodzi tylko o sprzęt:

    (Kliknij obraz, aby powiększyć; mój AIDA64 jest w języku hiszpańskim)

    IMG: przykład raportu AIDA64

Pytanie zostało rozszerzone na inne pytanie


Jakie masz urządzenie?
New-To-IT

Zobacz tę stronę: software.intel.com/en-us/blogs/2014/12/16/... Mówi się, aby zobaczyć właściwość ro.product.cpu.abii powiązane ro.product.cpu.abilist32oraz ro.product.cpu.abilist64w wynikach getprop. Nie mam 64-bitowego urządzenia, więc nie mogę przetestować kilku rzeczy. Podobne pytanie dotyczy Quory tutaj .
Firelord

@ New-To-IT, mam wiele urządzeń z Androidem. Jako informatyk korzystam z kilku różnych modeli. Znalezienie metody ogólnej (lub przynajmniej tak ogólnej, jak to możliwe) byłoby dla mnie preferowane. Określenie urządzenia przekształciłoby to pytanie w „Jak mogę odgadnąć, czy zainstalowana wersja Androida dla mojej [Marki] [Modelu] [Numeru] jest wersją 64-bitową?”.
Sopalajo de Arrierez

@Firelord: dzięki za link. Wygląda na to, że dotyczy „bieżącego urządzenia”, a nie „bieżącej zainstalowanej wersji Androida”. Czy byłoby tak samo?
Sopalajo de Arrierez

1
@Lucky: Testowałem AIDA64 i kilka innych narzędzi, które zgłaszają informacje o bitach 32/64, ale żadne z nich nie wyjaśnia, czy chodzi o system operacyjny czy sprzęt. Dodano ekran przechwytywania do mojego pierwotnego pytania, aby wyświetlić.
Sopalajo de Arrierez

Odpowiedzi:


9

uname -mwyświetli architekturę działającego jądra . Różni się to od wszystkiego, co może być w stanie uruchomić Twój sprzęt.

Niestety musisz wiedzieć, które architektury są 32-bitowe, a które 64-bitowe. Ale możesz to łatwo znaleźć.

Na przykład wyświetla się mój m7 arm7l. Szybkie wyszukiwanie potwierdza, że ​​jest to architektura 32-bitowa, co oznacza, że ​​moje działające jądro zostało skompilowane jako 32-bitowy plik wykonywalny.


Ale jeśli sprawdzisz użycie uname, dostaniesz -m The machine (hardware) type. i.stack.imgur.com/DTueH.png
Firelord

3
Odnosi się do architektury maszyny, dla której skompilowano jądro. Spróbuj zainstalować 32-bitową wersję Ubuntu na swoim 64-bitowym komputerze, a otrzymasz i686 lub inną nazwę architektury 32-bitowej uname -m.
Paul Ratazzi

Jak powiedział Paweł, uname -mmoże wprowadzać w błąd. Kilka istotnych szczegółów tutaj: czy 64-bitowe urządzenie sprzętowe może obsługiwać 32-bitową wersję Androida?
Irfan Latif
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.