Co mam powiedzieć, aby utworzyć nową linię podczas korzystania z rozpoznawania głosu?


32

Przekonałem się, że potrafię wprowadzać znaki interpunkcyjne, mówiąc „przecinek” lub „kropka”, ale nie mogę znaleźć słowa oznaczającego nową linię. Próbowałem „akapit” i „łamanie wiersza”, ale po prostu drukuje te słowa.

Odpowiedzi:


13

period newlinePrzekonałem się, że powiedzenie daje nową linię po umieszczeniu kropki w bieżącej linii. Pracuj też period new paragraph.


1
Uaktualniłem do Androida 4.3, odkąd zadałem to pytanie, i ta odpowiedź wydaje się poprawna. period newlinei period new paragraphoba działają.
axiomx11

Mogę potwierdzić, że działa na Moto X z Androidem 4.4.2.
Nick Fishman,


4

W Androidzie 4.1.1 mówię „Enter”, a to rozpocznie nową linię.


4

Powiedziałem „nowa linia” naprawdę szybko i zrobiło to na Jelly Bean 4.1. Kiedy powiedziałem „nowa linia” wolniej, wypełniło się słowami „nowa linia”. Myślę, że mówisz to szybko.


3

Tak .newline i nowa linia działa, ale czas jest wszystkim w tym ..

Przykład: Jak zdobyć 3 cr ( 2 kolejne poniżej końca linii ) ... Przy ostatnim słowie w sentince powiedz „kropka” „nowa linia” lub wstrzymaj się i powiedz „nowa linia”

następnie dla każdego dodatkowego cr / lf, gdy tylko zobaczysz migającą linię, przejdź do następnej linii , powiedz newline, a otrzymasz kolejną ... i tak dalej


1
Wiele komentarzy w tym pytaniu pomogło zgasić światło, ale było to dla mnie duże. Przekonałem się, że „nowa linia kropki” działa od razu, ale czasami robię krótki fragment fragmentu notatki, więc nie mówię kropki. W takim przypadku muszę poczekać sekundę, zanim powiem „nowa linia”.
aschultz

2

Wbudowany głos na tekst w Androidzie nie obsługuje nowych linii. Słyszałem jednak, że flext9 (oparty na doskonałym smoczym brzmieniu niuansów na silnik tekstu) tak. Możesz spróbować, nie użyłem tego osobiście, więc nie mogę mówić o jego skuteczności. Ymmv. Itp.


Niewspierany? Hmmm… Miałem nadzieję, że gdzieś tam go mają, ale na pewno nie udało mi się go znaleźć, więc może masz rację.
axiomx11


-1

bez interpunkcji na końcu tego, co mówię, mogę po prostu zatrzymać się i powiedzieć

„Nowa linia”, a mój droid x przechodzi do następnej linii

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.