Jak mogę zatrzymać automatyczne wyszukiwanie hasła przez system Android po wybraniu go z historii wyszukiwania?


11

Obecnie, jeśli szukam czegoś takiego jak „Dlaczego jestem taki niesamowity”, to później chcę rozwinąć to wyszukiwanie i zacząć pisać „Dlaczego jestem ...” moja historia wyszukiwania pokaże poprzednio wyszukiwane hasło. Po kliknięciu tego terminu wyszukiwane jest ono automatycznie. Nie chcę, aby automatycznie go wyszukiwał, chcę tylko kliknąć termin, aby wypełnić pole wyszukiwania, aby móc edytować, jak mi się podoba, przed rozpoczęciem wyszukiwania, na przykład chciałbym móc kliknąć wspomniany wyszukiwany termin „Dlaczego jestem taki niesamowity” i dodaj „codziennie” bez konieczności przepisywania wszystkich rzeczy. Nie jest to wielka sprawa w wyszukiwaniu Google, ponieważ mogę po prostu czekać na wyniki i edytować pole wyszukiwania, jednak w przypadku wyszukiwania na rynku,

Edycja: Wydaje mi się, że jest to problem z Androidem, a nie problem sprzętowy, ale aby zapobiec wszelkim bardziej specyficznym dla sprzętu rozwiązaniom, które mnie nie dotyczą, mam Moto Droid 1 w wersji 2.2.


+1. Cieszę się, że zadałeś pytanie. Będę musiał zacząć korzystać z gładzika, korzystając z historii wyszukiwania ...
gary

Odpowiedzi:


8

Anonim z niejasną odpowiedzią jest poprawny, ale nie jest prawie kompletny. W telefonach bez klawiatury (takich jak mój N1), trackball lub trackpad mogą być używane do przewijania w dół listy sugestii, które wprowadzą je w pole tekstowe do edycji. W przypadku większości telefonów z klawiaturą sprzętową, taką jak Droid, użyj pada kierunkowego obok klawiatury, aby wybrać sugestię do edycji (niektóre z nich nadal mają trackball lub gładzik). Po wprowadzeniu poprawnego wpisu w polu wyszukiwania dotknij go, aby kontynuować edycję.

BTW, właśnie to odkryłem i to znacznie ułatwi mi życie.


1
Niepokoi mnie to także kilka razy, denerwujące jest stwierdzenie, że odpowiedzią jest używanie gładzika / piłki, gdy mam telefon, który go nie ma (Samsung Galaxy S). Myślałem o tym, kiedy uaktualniłem HTC HTC, ale wtedy mogłem policzyć, ile razy użyłem trackballa w jednej ręce. Wygląda na to, że ma jednak zastosowanie :(
GAThrawn

2
Ale nic dla tych z nas, którzy nie mają trackballa ani d-pada, jak X? :(
Nate Parsons,

7

Jeśli zaktualizujesz do najnowszej wersji „Wyszukiwarki Google” w usłudze Market, będzie ona zawierała ikonę ołówka obok każdego elementu w historii wyszukiwania, z tego właśnie powodu. Stuknięcie ołówkiem ładuje wyszukiwane hasło do pola wyszukiwania, ale nie inicjuje wyszukiwania.


1
To świetnie, nigdy tego nie zauważyłem. Niestety nie działa na wyszukiwanie zainicjowane bezpośrednio z Market, Maps ... ale działa z widżetu wyszukiwania. Dzięki!
Matt

Nie widzę ołówka, gdy szukam w Google i nie widzę żadnej wyszukiwarki Google w Marketplace. Jestem na eclair (Motorola xt720).
idbrii

2
Myślę, że musisz być w tym froyo.
Matt
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.