Czy możemy używać telefonu z Androidem jako repeatera Wi-Fi?


33

Czy możemy używać telefonu z Androidem jako repeatera Wi-Fi?

Wyobraź sobie sytuację, w której możesz uzyskać dostęp do słabego sygnału Wi-Fi z bezpłatnego sygnału punktu dostępowego (kawiarni) w pobliżu okna, ale chcesz pracować na środku pokoju. Następnie możemy postawić telefon na parapecie, aby rozłożyć sygnał na cały dom.

Czy to możliwe?


Odpowiedzi:


6

Odpowiedź brzmi: tak, dostępny jest projekt typu open source, który właśnie to robi.

Cytować:

Jest to oprogramowanie zaprojektowane, aby pomóc Ci ominąć Great Firewall of China (GFW). Różni się od podobnych programów, jest zaprojektowany do działania jako router zamiast jako klient zainstalowany na niektórych urządzeniach. Jako router oznacza, że ​​możesz mieć jedną rzecz (na przykład telefon komórkowy z Androidem) z uruchomionym fqrotuer, a następnie inne urządzenia mogą po prostu podłączyć sieć bezprzewodową utworzoną przez fqrouter.

Blog: fqrouter Źródło: fqrouter


1
Z połączonej strony: „Wzmacniacz Wifi jest unikalną funkcją, jednak wymaga obsługi sprzętu / sterowników”, więc odpowiedź brzmi: „To zależy od twojego urządzenia”. Ta funkcja wymaga również Androida 4.
Dan Hulme,

1
Aktualizacja z początku 2016 r .: aplikacja wymaga rootowania i działa tylko na niektórych urządzeniach. Najgorsza wiadomość jest taka, że ​​obecnie wydaje się zepsuta - ponieważ jej główną funkcją jest VPN - a serwery zostały zamknięte - więc się nie uruchamia. Udało mi się wyodrębnić kod WiFi.py Python z projektu i trochę go uruchomić - na Nexusie 5 z Androidem 4.4 i kilkoma urządzeniami LG Android 4.4, które mam. Ale wymaga Pythona i innych plików binarnych, które nie działają na Androidzie 5.0 z powodu wymagań PIE. Jeśli ktokolwiek próbuje go ożywić, opublikuj tutaj :)
RoundSparrow hilltx

11

Nie. Aby to zrobić, ogólnie rzecz biorąc, wymaga wielu interfejsów Wi-Fi (lub specjalistycznego oprogramowania), które nie są łatwo dostępne (lub łatwe do zainstalowania) na Androidzie.

Zasadniczo odbywa się to w systemie Linux za pomocą hostapd w trybie master: nie sądzę, że można to łatwo skonfigurować na dowolnym telefonie z Androidem.


2
Właśnie znalazłem jedno rozwiązanie, z którym mogę skończyć: forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1065652, ale zakłada ono połączenie kabla USB między laptonem a telefonem.
Maks.

2

Powinieneś spróbować Open Garden Wifi Tethering . Obsługuje bluetooth, dzięki czemu można łatwo udostępnić połączenie w ten sposób. Oczywiście byłoby wolniej, ale nadal bezprzewodowo. Jeśli nie masz adaptera Bluetooth, możesz kupić go w serwisie eBay za mniej niż 2 USD.


1

No tak, jest aplikacja, którą przetestowałem z tą funkcjonalnością

Aplikacja tetheringu NetShare (bez rootowania) jest rozwiązaniem problemu, który został rozwiązany.

Teraz ta aplikacja korzysta z serwera proxy VPN do kierowania ruchu z urządzenia podłączonego do sieci Wi-Fi do innego klienta za pośrednictwem połączenia P2P.

Pozwala to na „udostępnianie Wi-Fi przez Wi-Fi” lub działanie jako repeater przez Wi-Fi direct

 • Zasadniczo używa proxy HTTP do kierowania ruchu do klienta, a konfiguracja połączenia jest dość łatwa:

  1. Przejdź do ustawień połączenia dowolnego urządzenia, np. Komputera, telefonu iPhone itp. (Ale w tym przypadku użyłeś urządzenia z systemem Symbian)

  2. Dodaj punkt dostępu bezprzewodowego, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, i wprowadź hasło grupy Wi-Fi direct.

  3. W ustawieniach zaawansowanych zmień ustawienia proxy:

  Server: 192.168.49.1

  Port: 8282

  (pamiętaj, aby zezwolić na ten port w ustawieniach zapory dla innych urządzeń)

wprowadź opis zdjęcia tutaj-1

Tak. Alcatel One Touch Glory 2s ma tę funkcję. Możesz wybrać tethering wi-fi przez Wi-Fi lub komórkową transmisję danych. Możesz także utworzyć identyfikator SSID i hasło. Użyłem tego telefonu jako repeatera do mojego domowego routera Wi-Fi.


2
Ugh. Proszę nie używać txtspk.
ale
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.