Jak włączyć tryb krajobrazu w domyślnym programie uruchamiającym na Androida Marshmallow?


Odpowiedzi:


5

Najnowsza wersja Google Now dodała opcję obracania ekranu głównego w swoich ustawieniach. Aby uzyskać dostęp do ustawień ekranu głównego, naciśnij długo ekran główny lub wybierz Ustawienia z Google Now „menu hamburgera” (menu, które przesuwa się od lewej). Zezwalaj na obrót jest dolną opcją w ustawieniach.

Źródło


1
Link do źródła popierającego twoją odpowiedź
beeshyams,

1
Czy możesz opublikować zrzut ekranu przedstawiający funkcję, która według Ciebie została dodana w ostatniej aktualizacji? Nie widzę żadnej wzmianki o tym w Co nowego w opisie aplikacji.
Firelord

dodano link źródłowy. link zawiera również zrzuty ekranu.
Juda

Odfly, jeśli przełączysz przełącznik w Google Now, nie dotyczy to całego ekranu głównego. To moim zdaniem bardzo dziwne miejsce na umieszczenie tego ustawienia.

@Firelord Próbowałem powiązanych instrukcji na moim telefonie i działają one doskonale.
Dan Hulme

13

Automatyczne obracanie ekranu Start był jednym z najlepszych cech 2-ty Android M podglądu Developer .
Nienawidzę pękać bańki, funkcja automatycznego obracania ekranu głównego nie została uwzględniona w ostatecznej wersji Androida Marshmallow 6.0.

Jesteśmy rozczarowani, że obsługa automatycznego obracania nie dotarła do ekranu głównego. W drugim podglądzie programisty aplikacja Google dodała opcję „zezwól na obrót” w ustawieniach ekranu głównego, która pozwala obracać ekran główny tak jak każda inna aplikacja w systemie. Kochamy to. Jednak nigdy nie przeskoczył do ostatecznej wersji.

Źródło


Jeśli jednak masz zrootowany telefon, możesz zmodyfikować plik build.prop , aby uzyskać tę funkcję.

  1. Przejdź do /system/build.proppliku i otwórz go za pomocą dowolnego Eksploratora root

  2. Dodaj log.tag.launcher_force_rotate=VERBOSEna końcu pliku

  3. Krok opcjonalny: Dodaj, lockscreen.rot_override=trueaby włączyć obrót ekranu na ekranie blokady

  4. Uruchom ponownie, aby zobaczyć, jak działa ta funkcja!

Źródło


2

Działa idealnie, jeśli postępujesz zgodnie ze wskazówkami. Mówiąc najprościej, dotknij ikony Google, kiedy się pojawi, wciśnij menu hamburgera, znajdź ustawienia, przewiń do końca, ostatnia pozycja na liście „zezwól na obrót” zaznacz ją, teraz działa tryb poziomy, wiem, że działa na Lollipop , marshmellow i Android. N. dziwne miejsce na umieszczenie tego ustawienia, ale co tam, dlatego mamy ciężko pracujących i oddanych deweloperów i entuzjastycznych członków, którzy szukają takich rzeczy. Zawsze lubię krajobrazowy ekran główny.


Witamy na stronie. To dobra odpowiedź sama w sobie, ale tak naprawdę nie dodaje żadnych informacji, które nie były jeszcze w odpowiedzi Judy. Możesz osiągnąć więcej, koncentrując się na pytaniach, które nie mają jeszcze akceptowanej odpowiedzi.
Dan Hulme
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.