Dziwne użycie baterii WiFi w Marshmallow Nexus 5


12

Mam pytanie dotyczące zużycia baterii Wi-Fi w Nexusie 5. Na pierwszym zrzucie ekranu widać zużycie mojej baterii / Wi-Fi. Drugi zrzut ekranu pokazuje zużycie baterii / Wi-Fi w Nexusie 5 mojego kolegi.

Nienormalne zachowanie baterii Nexus 5Normalne zachowanie baterii Nexus 5

O dziwo, moje WiFi jest wyłączone. Dlaczego tak jest?


Google ma opcję skanowania sieci Wi-Fi, nawet gdy jest wyłączona.
Thomas Vos,

2
Okej, ale potem pojawia się następne pytanie; dlaczego Nexus 5 mojego kolegi zużywa 81 mAh przez ponad 23 godziny, a moje bez użycia 1257 mAh przez ponad 2 godziny?
AMRis

Odpowiedzi:


7

Znany jest problem dotyczący Nexusa 5/6 z Marshmallow i Wi-Fi. Ten drenaż Wi-Fi został zauważony przez wielu użytkowników, w tym mnie.

http://forum.xda-developers.com/google-nexus-5/help/wifi-plaguing-android-marshmallow-t3220031


Tak, szukałem już w Internecie innych rozwiązań. Natknąłem się na kilka odpowiedzi, które obejmują także powrót do najnowszej wersji Lollipop (5.1.1.) I aktualizację OTA. Niektórzy mieli już z tym dobre doświadczenia. Spróbuję tego.
AMRis

Więc dzisiaj miałem wreszcie czas na zrobienie powyższej rzeczy i, co zaskakujące, mój drenaż baterii przez Wi-Fi natychmiast się zatrzymał. W tej chwili nie ma go wcale na liście. Mój ekran jest teraz znowu „normalnym” drenażem. :)
AMRis

To samo tutaj. Bardzo dziwne.
ToYonos

5

Kilka dni temu miałem ten sam problem i udało mi się go naprawić!

Teraz wszystko, co musisz zrobić, to przejść do Ustawienia → Lokalizacja → opcje (3 kropki w prawym górnym rogu) → Skanowanie → Odznacz Skanowanie Wi-Fi. To dotyczy aktualizacji Marshmallow.


1
Zrobiłem to bezskutecznie. Wyczyściłem również partycję pamięci podręcznej [1] i nic się nie wydarzyło. Opróżnianie trwa nawet przy wyłączonym Wi-Fi i wyłączonej opcji skanowania Wi-Fi. [1] code.google.com/p/android/issues/detail?id=189018#c123
markiza

3

@VenomGT słusznie zwrócił uwagę na „nową funkcję”, która wpływa na akumulator.

Możesz także dostosować ustawienia, aby nie używać Wi-Fi, gdy ekran jest czarny / wyłączony. Aby to zrobić, użyj:

Ustawienia -> Wi-Fi -> Zaawansowane -> Włącz Wi-Fi podczas snu.


1

Jak się dowiedziałem, problem leży w ustawieniach „Lokalizacja”. Po chwili i kilku ponownych uruchomieniach dowiedziałem się, że drenaż Wi-Fi nagle wrócił. Teraz ustawiłem „tryb” lokalizacji, aby określać tylko jako urządzenie.

(Kliknij obraz, aby powiększyć)

IMG:

A teraz po około 3 ponownych uruchomieniach i 3 pełnych cyklach ładowania problem Wi-Fi zniknął.

(Kliknij obraz, aby powiększyć)

IMG:

Nawiasem mówiąc, bateria jest teraz w stanie wytrzymać co najmniej godziny pracy, ale po 12 godzinach muszę już naładować.

Mam nadzieję, że jest to ostateczne rozwiązanie, które mogę dać.


To powinno pomóc, ale czasami potrzebuję Wi-Fi do lokalizacji, szczególnie w pomieszczeniach.
Deqing

-1

Jednym z powodów może być ilość sygnału / siła Wi-Fi, ponieważ może to mieć wpływ na zużycie baterii.


1
Być może, ale Wi-Fi jest cały czas wyłączone.
AMRis

Racja, jedyne, co mogę wymyślić, to to, że mogę być usterką w aktualizacji, ponieważ Marshmallow został niedawno wydany. Mogą zaktualizować to później.
user3283504,

Pomyślałem również o tym, ale mój kolega został również zaktualizowany do Marshmallow. W takim razie nie byłby to żaden błąd ...
AMR,

Chyba tak. czy faktycznie wpływa to na żywotność baterii, ponieważ może być konieczne, aby uzyskać nową baterię do telefonu komórkowego.
user3283504

-1

ZOBACZ MOJE INNE ODPOWIEDZI, TEN JEDEN POMÓC JEDYNIE PRZEZ KILKA DNI, ALE NIE TRWAŁO

Cofnąłem Nexusa 5, pobierając najnowszy obraz Fabryki Androida 5.1.1 i po „obniżeniu wersji” pozwalam urządzeniu aktualizować OTA, aby otrzymać aktualizację 6.0. Od tego momentu mój problem z Wi-Fi już nie występuje.

Więc moje obejście po uaktualnieniu do wersji 6.0 przez obraz fabryczny i problem z odpływem Wi-Fi:

Przejdź do: obrazów fabrycznych dla Nexusa 5 i pobierz najnowszą wersję 5.1.1 (LMY48M)

Zrobiłem to poprzez dystrybucję Linuksa (UbuntuGnome), więc moje kroki nieco różniły się od użytkowników Windows. Śledź te czynności za pośrednictwem systemu Windows migające

Wyodrębnij pobrany plik „ hammerhead-mra58k-factory-52364034.tgz ”, a także wyodrębnij „ image-hammerhead-lmy48m.zip ” w wyodrębnionym folderze; „ hammerhead-lmy48m

KOPIE ZAPASOWE NIEZBĘDNE MATERIAŁY Z TEJ PUNKTY
Następne kroki spowodują usunięcie wszystkich ustawień i danych w Nexusie 5

Podłącz Nexusa 5 do komputera / laptopa, do którego pobrałeś pliki, i otwórz terminal lub wiersz poleceń.

W terminalu:

$ adb reboot bootloader aby wprowadzić telefon do ekranu bootloadera.

( Czasami to nie działa i nadal możesz to zrobić za pomocą keycombo w Nexusie 5: Wyłącz urządzenie, a następnie włącz je i od razu przytrzymaj przyciski zmniejszania głośności + zasilania, gdy urządzenie rozpocznie uruchamianie Nexusa 5 ( „hammerhead”) przejdzie w tryb fastboot. )

Gdy Nexus 5 jest w trybie szybkiego uruchamiania, wpisz w Terminalu:

$ fastboot oem unlock

Uwaga, jeśli wybierzesz opcję tak, wybierając ją za pomocą przycisku Głośność + w górę, i prześlij ją, klikając przycisk zasilania, WSZYSTKIE DANE ZOSTANĄ USUNIĘTE

po pomyślnym „odblokowaniu OEM” przejdź w Terminalu do folderu, w którym rozpakowałeś wszystkie niezbędne pliki do flashowania Nexusa 5.

Aby sflashować pliki:

hammerhead-lmy48m$ ./flash-all.sh

Zajęło mi to około 4 minut do zakończenia, a następnie telefon uruchomił się ponownie w systemie Android 5.1.1 (Lollipop), prawie natychmiast dostałem powiadomienie o aktualizacji do wersji 6.0 (Marshmallow) i natychmiast zaktualizowałem telefon bez grania lub konfiguracji telefonu.

Po tym wszystkim, bez drenażu Wi-Fi i przez 7 godzin Wi-Fi „wł.” Przez noc, zużycie baterii 26 mAh (zamiast „normalnej” 700 + mAh)

Mam nadzieję, że to również działa dla Ciebie!

ZOBACZ MOJE INNE ODPOWIEDZI, TEN JEDEN POMÓC JEDYNIE PRZEZ KILKA DNI, ALE NIE TRWAŁO


Właśnie to zrobiłem i wcale nie rozwiązało to mojego problemu. Znalazłem również ten post forum.xda-developers.com/google-nexus-5/general/…, więc spróbowałem i mam nadzieję, że to wreszcie rozwiąże mój problem!
Benjamin M.

Cześć, za ile warto, spróbowałem również tego rozwiązania, ale nie zrobiłem żadnej różnicy. Przez chwilę myślałem, że to rozwiązało problem, ale po 2 godzinach Wi-Fi znów znalazło się na szczycie rankingu. Teraz z tym, co napisałem, moja Wi-Fi ma konsumpcję 19mAhnad 5h 36m 6sokres czasu w tym samym momencie.
AMRis

W rzeczywistości rozwiązało to mój problem, a także wydaje się, że rozwiązało ten sam problem w Nexusie 5. kolegi. Bateria jest nadal dość słaba: obecnie naładowana w 84% i szacuje się, że pozostało 9 godzin; ale Wi-Fi nie jest już wyświetlane jako główny zjadacz baterii. Sugerowałbym, aby ludzie najpierw wypróbowali to rozwiązanie przed wytarciem telefonu;)
Benjamin M.,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.