Przeciągnięcie „Google Now” z przycisku strony głównej nie działa w Marshmallow


12

Po aktualizacji do Marshmallow bawiłem się ustawieniami. Nie wiem, co zmieniłem, ale teraz, gdy przesuwam palcem od dołu, „Google Now” nie nadchodzi.

Przypisywałem to za pomocą Greenify, aby zablokować ekran. Jak go odzyskać?


Dodaj informacje o urządzeniu i którego programu uruchamiającego używasz? i jak zaktualizowałeś swoje urządzenie?
Lucky

Odpowiedzi:


9

W rzeczywistości są tutaj 2 problemy:

  1. Brak gestu machnięcia przyciskiem Home
  2. Nie można zmienić akcji z Google Now na inne aplikacje (np. Tasker lub Greenify)

Pierwszy problem dotyczy nowej funkcji o nazwie Now on Tap . Teraz zamiast przesuwać przycisk Początek, wystarczy przytrzymać go, aby uzyskać dostęp do ekranu Google Now (lub „Now on Tap”, jeśli jest włączony ). AFAIK, tego zachowania nie można zmienić natywnie (włączenie / wyłączenie „Now on Tap” nie ma na to wpływu).

Drugi problem jest spowodowany dodaniem jawnego ustawienia dla aplikacji asystującej (przed Marshmallow musisz wyczyścić domyślne ustawienia aplikacji, do której wcześniej przypisałeś ). Dostęp do tego ustawienia można uzyskać w Ustawieniach - Aplikacje - Zaawansowane (ikona koła zębatego) - Domyślne aplikacje - Pomoc i wprowadzanie głosowe - Aplikacja Assist . Domyślnie jest to „Google App” (tj. Google Now) i możesz przejść do dowolnej aplikacji obsługującej tę funkcję (np. Tasker, w moim przypadku).


Jeśli zmienisz aplikację asystującą, prawdopodobnie musisz także wyłączyć opcję „Teraz na dotknięciu”, aby uniemożliwić rzucanie aplikacji Google „Niestety, aplikacja Google przestała działać”.
Andrew T.

Ale chodzi o to, że wcześniej Greenify pytał, czy zablokować ekran, czy hibernować i zablokować. Teraz domyślnie jest to hibernacja i blokada
Sameer

@sameer Nie mogę nic powiedzieć o tym, jak działa Greenify w Marshmallow (nie używam aplikacji). Prawdopodobnie musisz skontaktować się z ich twórcami w celu uzyskania wyjaśnień (lub zadać tutaj inne pytanie, ale nie jestem pewien, czy można na nie odpowiedzieć).
Andrew T.

4

Po prostu przejdź do:

Ustawienia> aplikacje> ikona ustawień> aplikacje domyślne> Pomoc i wprowadzanie głosowe> aplikacja pomocnicza

Tam znajdziesz listę aplikacji, wybierasz google, teraz zostanie ona wybrana. Używam przycisku Home, aby zablokować telefon za pomocą aplikacji do blokowania ekranu. Powinieneś też tam znaleźć greenify, jeśli go masz.


2

Rozgryzłem to. W rzeczywistości w ptasie mleczko gest przesuwania w górę jest zastępowany gestem „przytrzymanie przycisku home”. Jeśli wyłączysz opcję „teraz po dotknięciu”, Google Now uruchomi się po przytrzymaniu przycisku Home. Myślę, że to jeden z dzienników zmian pianek ...


0

Możesz pozostawić włączoną opcję „teraz na dotknięciu” i przejść do Google teraz, przewijając w górę z ekranu „teraz na dotknięciu” i naciskając przycisk „G” poniżej.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.