Typ połączenia Marshmallow USB


16

Właśnie przed chwilą sflashowałem obraz Androida 6 do mojego Nexusa 7 (2013) LTE. To był czysty flash, więc skopiowałem pliki na komputer.
Kiedy podłączyłem go po uruchomieniu, system Windows wykrywa go, automatycznie instaluje sterowniki i wyświetla urządzenie w Moim komputerze. Z jego ikony jest w trybie MTP. Ale kiedy go otwieram, nie widzę zwykłego dysku „Internet Storage”, który pozwala mi uzyskać dostęp do moich plików. Urządzenie pokazuje pusty folder.
Przeszukałem aplikację Ustawienia pod kątem „MTP” i „PTP”, ale nic nie znalazłem. (W przeciwieństwie do Lollipop) W sekcji „Pamięć masowa i USB” również nie ma wzmianki o połączeniu USB innym niż tytuł.
Mogę'


PS: Urządzenie ma odblokowany bootloader, dzięki czemu mogę edytować pliki systemowe.

Dzięki.


Odpowiedzi:


10

Przejdź do opcji programisty i włącz tryb hosta USB, pliki pojawią się na moim komputerze.


co rozumiesz przez „cykl”? Próbowałem ustawić ładowanie, powrót do MTP i różne kombinacje, w tym cykliczne włączanie zasilania, ale nie widzę niczego z komputera. To działało wcześniej niż Marshmallow i nigdy nie dostaję niczego w obszarze powiadomień (może dodałem surowe pozwolenie? Nie wiem, co teraz dodać do białej listy.)
fommil

2
Odpowiedź oznacza przejście do opcji Ustawienia> Opcje programistyczne i wyłączenie „Debugowanie USB” i włączenie (= cykliczne). Miałem problemy z uruchomieniem MTP po aktualizacji Marshmallow, dopóki tego nie zrobiłem.
Laogeodritt

3
Nie rozwiązuje problemu.
BrainSlugs83

16

Możesz przesunąć palcem w dół, Notificationbara wyświetli się Charging only. Po kliknięciu tego wpisu możesz wybrać żądany tryb. Wybrany tryb nie zostanie ustawiony jako domyślny, więc jeśli ponownie podłączysz urządzenie, zostanie ono Charging onlyponownie włączone .

Aby ustawić tryb domyślny, musisz najpierw włączyć tryb programisty (nie pytaj mnie dlaczego ...). Można to zrobić, przechodząc do About phoneustawień i kilkakrotnie klikając numer kompilacji.

Następnie przejdź do dostępnego teraz Developer Settings-> USB-Configuration(powinno być pod Networksekcją). Należy ustawić żądany tryb. W moim przypadku był on już ustawiony na MTP(pożądany tryb), więc musiałem ustawić go w innym trybie (na przykład Charge only), a następnie ustawić go z powrotem na MTP.
Mam nadzieję że to pomoże!

EDYCJA: To wydaje się działać tylko raz. Jeśli więc odłączysz i ponownie podłączysz urządzenie 2 lub więcej razy, domyślnym ustawieniem jest „Tylko ładowanie”. Jest wspomniany w dzienniku zmian Androida 6. Link- https://developer.android.com/about/versions/marshmallow/android-6.0-changes.html#behavior-usb


3
Racja, musisz robić to KAŻDY JEDEN CZAS, czasem to nie zadziała, najgłupsze gówno. Myślę, że odtąd przestanę aktualizować Androida, po każdej ostatniej aktualizacji coś się psuje. Utraciłem również program uruchamiający Google Now z tą aktualizacją.
Hank

@Hank nie jestem pewien, czy uda im się naprawić ten problem ... Wygląda na to, że jest to znany problem, odkąd wydali wersję zapoznawczą. Naprawdę nie rozumiem, dlaczego umieścili tę (nie działającą) funkcję wyboru domyślnego zachowania w opcjach programisty ...
Springrbua,

Dokładnie i dlaczego nie powiedzą ci o wszystkich zmianach, które wprowadzają PRZED ich wprowadzeniem? Musiałem poszukać w Internecie i przekonać się, że będę musiał ręcznie pobrać Google Now ze Sklepu Play, aby odzyskać to, co kiedyś było jedną z podstawowych funkcji urządzenia! WTF?
Hank

7

Tryb USB: Ustaw domyślnie MTP (przesyłanie plików) Marshmallow / 6.0

Domyślnie ustawiony jest tryb Tylko ładowanie. Możesz włączyć opcje programistyczne i włączyć funkcję MTP, wykonując następujące czynności:

  1. Ustawienia -> Informacje o telefonie -> Dotknij 7 razy numeru kompilacji, aby włączyć opcje programisty
  2. Ustawienia -> Opcje programisty -> Wybierz Konfiguracja USB -> MTP

5
Ups, to działa tylko raz ... więc ta sugestia nie rozwiązuje problemu
Louie

dokładnie to byłyby Ustawienia -> Opcje programisty -> Sieć -> Wybierz konfigurację USB, liczba opcji ciągle rośnie, trudno znaleźć jedną
mikus

1

Przeciągnij w dół okno powiadomień z urządzeniem podłączonym do komputera, powinno być stałe powiadomienie dla trybu USB, upewnij się, że nie jest ustawione na „Tylko ładowanie”. Miałem to również na moim Nexusie 6 po czystym flashowaniu Androida 6.0. Widziałem też, że inni to zgłaszają.


Chodzi o to, że nie mogę. Ekran jest zepsuty. Mogę tylko podłączyć mysz lub drugi koniec kabla z pulpitu, a nie oba. Czy mogę to zrobić, edytując jakiś plik xml lub podobny na urządzeniu?
Rhaegar,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.