Używasz starego telefonu z Androidem?


10

Byłem ciekawy, czy istnieje możliwość ponownego użycia starego telefonu z Androidem? Mam Motorola Droid 1, który siedzi od czasu, gdy dostałem HTC Thunderbolt. Czy istnieje sposób używania telefonu jako „PDA” z wyłączonym radiem komórkowym? Mam członka rodziny, który uznałby to za porządne.


4
Zawsze możesz pozwolić znajomemu członkowi rodziny używać go również jako telefonu ...
cjk

Odpowiedzi:


4

Nadal możesz korzystać ze wszystkich funkcji telefonu (z wyjątkiem oczywiście połączeń przez operatora) bez umowy z operatorem. Jednak radio komórkowe bardzo pochłonie baterię! Aby wyłączyć radio, wybierz *#*#4636#*#*, przewiń w dół i kliknij przycisk „Wyłącz radio”. Bluetooth i WiFi będą nadal działać normalnie.

Jeśli Twój telefon jest zrootowany, możesz faktycznie wyłączyć radio, ustawiając skrypt do uruchomienia, który automatycznie wyłączy radio w czasie uruchamiania:

 • Utwórz skrypt jako plik tekstowy w katalogu głównym karty SD zawierający ten tekst:
  #! / system / bin / sh
  #! / system / bin / radiooptions

  opcje radiowe 1
 • Zainstaluj aplikację Script Manager.
 • Otwórz Menedżera skryptów, a następnie wybierz utworzony skrypt.
 • Zaznacz opcję „Uruchom jako root” i pola wyboru „Uruchom przy rozruchu”.
 • Kliknij przycisk „Zapisz”, a następnie kliknij „Uruchom”, aby przetestować.

Robię to dokładnie z moim starym og Droidem i używam go jako kamery na desce rozdzielczej, kiedy jadę, aby nagrać na wypadek wypadku.


bardzo fajne, dlatego warto ponownie użyć starego telefonu, ponieważ mogę go odizolować od sieci komórkowej. Dzięki.
ianc1215

Moja Galaxy Fame s6810p domyślnie nie miała pliku radiooptionsbinarnego. Zainstalowano go za pomocą adbpowłoki. Kiedy ręcznie uruchamiam plik binarny z argumentem 1, radio komórkowe wyłącza się na kilka sekund, jak wskazano na pasku stanu, ale następnie włącza się i ponownie łączy z wieżą komórkową. Po uruchomieniu uruchamiam ręcznie radiooptionsprzez SSH, może to jest problem.
David

11

Mam oryginalny Motorola Droid, który nie ma już usługi telefonicznej, ale działa świetnie jako urządzenie WiFi. Robi prawie wszystko oprócz połączeń telefonicznych i SMS-ów. Android MArket działa, działa Amazon App Store. Mapy Google mają funkcję (patrz menu Labs) do wstępnego buforowania 10-milowych kwadratowych obszarów mapy. Następnie możesz zobaczyć, gdzie jesteś, nawet jeśli nie masz połączenia z Internetem. Miałem nawet nawigację gdzieś ze mną, o ile na początku ma zasięg Wi-Fi i dopóki nie zejdę z kursu. Przeglądarka działa. Działa WiFi Analyzer. To wciąż świetne urządzenie, nawet jeśli jest to tylko WiFi.


2

Tak, po prostu włącz tryb samolotowy. Przytrzymaj przycisk zasilania przez sekundę i wybierz go z menu podręcznego.


Wifi nadal będzie działać w trybie samolotowym, ale Bluetooth nie.
Broam

@Broam: Wi-Fi nie działa w trybie samolotowym
Lie Ryan,

@ Lie Na jakim telefonie? Działa dobrze na moim SGS (włączenie trybu samolotowego wyłączy WiFi, ale można je ponownie włączyć) i wszystko, co przeczytałem, mówi, że dotyczy to również Droida.
Mateusz przeczytał

@Matthew Read: tak powiedziałem; Wifi nie działa, gdy tryb samolotowy jest aktywny, tzn. Wi-Fi jest wyłączone, gdy tryb samolotowy jest aktywny.
Lie Ryan,

4
Tryb @Lie Samolot pozostaje włączony, gdy WiFi zostanie ponownie włączone. Możesz wyłączyć sieć komórkową w trybie samolotowym, a następnie włączyć Wi-Fi, aby nadal z niej korzystać, marnując mniej energii na czuwanie komórek; WiFi nie działa, gdy aktywny jest tryb samolotowy.
Mateusz przeczytał

0

Jeśli karta SIM została wyjęta, powinieneś być w stanie bez problemu używać jej jako PDA, odtwarzacza MP3 / wideo, urządzenia do gier kieszonkowych, a nawet mini tabletu do przeglądania Internetu. Jest to dokładnie to samo, co ludzie, którzy ponownie używają swoich starych iPhone'ów jako iPodów Touches dla członków rodziny.


To telefon CDMA, bez karty SIM.
ianc1215

0

Jeśli telefon jest objęty umową z operatorem, a umowa jest nadal aktywna, być może będziesz musiał zapłacić rachunek do momentu wygaśnięcia umowy lub być może będziesz musiał uiścić opłatę za wcześniejsze rozwiązanie umowy.

Jeśli naprawdę posiadałeś urządzenie (tj. Umowa wygasła lub zakupiłeś ją bez umowy), po prostu skontaktuj się z operatorem i powiedz, że wyłączasz usługę (lub przenosisz ją na nowy telefon). Android powinien nadal działać jako urządzenie tylko z Wi-Fi.

Oczywiście, ponieważ telefon nie będzie już mieć stałego połączenia z Internetem, więc może być konieczne dostosowanie sposobu korzystania z telefonu, ponieważ niektóre aplikacje stają się bezużyteczne bez stałego połączenia z Internetem. Na przykład aplikacja rozkładów jazdy pociągów / autobusów na żywo staje się bezużyteczna i można znaleźć alternatywę, która przechowuje ich dane offline, Google Map może stać się mniej atrakcyjna, a aplikacje, które sondują dane co 5 minut, stają się po prostu marnotrawstwem baterii, ponieważ nie mogą cię zdobyć i tak najnowsze dane.


Ok, więc w moim przypadku skontaktuj się z Verizon, a oni powiedzą mi, co muszę zrobić?
ianc1215

Jeśli przeniosłeś swój numer Verizon z Droida do pioruna, już zrobili, co mogą. Postępuj zgodnie z radą @Matthew Read i ustaw telefon w trybie samolotowym, a następnie włącz Wi-Fi. Mój był w tej konfiguracji od prawie dwóch miesięcy.
TomG

0

Dzięki niektórym programom i numerowi głosowemu Google masz od razu sipphone Wi-Fi. Zasadniczo darmowe połączenia w dowolnym miejscu, pod warunkiem, że nie potrzebujesz na nim usługi 911. Wszystko czego potrzebujesz to sipdroid numer głosowy Google i program głosowy Google na urządzeniu. Szukaj w sieci, a dowiesz się, jak to zrobić.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.