Mój telefon przestał zapamiętywać hasła do Wi-Fi!


14

Z jakiegoś powodu, który całkowicie mi uciekł, tutaj Samsung S3 mini przestał się automatycznie łączyć z moją siecią domową, zawsze wymagając ode mnie ponownego wpisania hasła do wifi.

Od tego czasu zauważyłem, że nie dotyczy to tylko mojej sieci domowej, ale wszystkich sieci Wi-Fi.

Mówiąc konkretniej, oto próbka tego, co się dzieje:

 • Próbuję połączyć się z WiFi chronionym przez WPA.
 • Android prosi o hasło.
 • Po jego podaniu telefon łączy się pomyślnie.
 • Wyłączam Wi-Fi (w telefonie).
 • Ponownie włączam.
 • Telefon nie łączy się automatycznie z siecią Wi-Fi.
 • Wyraźnie wybieram sieć Wi-Fi do połączenia.
 • Android ponownie prosi o hasło, które wpisałem minutę wcześniej.

Wiesz, jak to się może stać? Co mogłem zrobić, żeby na to zasłużyć? Co mogę zrobić, aby się wykupić i naprawić ten problem?

Więcej szczegółów: rzecz „zapomnij” („odłączenie” od) sieci wyraźnie nie ma znaczenia (następnym razem nadal nie pamięta hasła), nie uruchamiając ponownie telefonu. Ten telefon z Androidem 4.4.2 nie jest zrootowany.


Możesz rozważyć przywrócenie ustawień fabrycznych, ale zawsze wydaje się to skrajną opcją. Czy zastanawiałeś się nad zapomnieniem sieci, a następnie próbą dodania jej do urządzenia? Jak poszło po odłączeniu się od tej sieci? Czy problem nadal występuje? Czy system Android jest zrootowany? Z jakiej wersji Androida korzystasz?
Firelord

@Firelord: Racja, tak naprawdę nie czekam na przywrócenie ustawień fabrycznych. Dodałem dalsze szczegóły w moim pytaniu, na wypadek, gdyby to pomogło komuś to zrozumieć.
Stefan

Kiedy pojawia (unchanged)się pytanie o hasło, po raz drugi miejsce, w którym wpisujesz hasło, jest wyszarzone? Pomocny byłby zrzut ekranu podczas próby jawnego połączenia.
Manubhargav

Nie, pole hasła jest po prostu puste. Ponadto, kiedy klikam sieć, aby się z nią połączyć, nie jest oferowane „zapomnij” wśród opcji (mogę tylko „połączyć” lub „anulować”), w przeciwieństwie do zwykłego zachowania. Podobnie na liście sieci sieć jest oznaczona tylko jako „Zabezpieczona”, a IOW jako zupełnie nowa / nieznana sieć.
Stefan

czy możesz dołączyć pełny dziennik logcat, gdy występuje ten problem? W przeciwnym razie bardzo wątpię, aby nikt nie był w stanie ci pomóc. android.stackexchange.com/questions/14430/…
podzielone przez zero

Odpowiedzi:


5

Najprawdopodobniej występuje problem z /efs/ss_dataplikiem telefonu . Myślę, że jest to w zasadzie klucz do odszyfrowania haseł Wi-Fi i innych rzeczy w bezpiecznym magazynie.

W przypadku tej poprawki wymagany jest root.

Najpierw musimy potwierdzić, że jest to problem z bezpiecznym przechowywaniem.

 1. Zainstaluj edytor BuildProp ze Sklepu Play

 2. Zestaw ro.secure.storage=false

 3. Uruchom ponownie, skonfiguruj Wi-Fi i uruchom ponownie

Wi-Fi powinno teraz pamiętać hasła, jeśli wystąpił problem z bezpiecznym przechowywaniem.

Teraz naprawmy problem bezpiecznego przechowywania, ponieważ wiemy, co jest zepsute.

 1. Ustaw ro.secure.storage=trueza pomocą edytora BuildProp

 2. Wykonaj kopię zapasową EFS przy użyciu odzyskiwania TWRP / CWM

 3. Usuń ss_dataz /efsużyciem ES File Explorer w trybie administratora

 4. Uruchom ponownie, skonfiguruj Wi-Fi i uruchom ponownie

Hasła Wi-Fi powinny być teraz zapamiętywane na każdym ROM / jądrze, niezrootowane i bez zmian w build.props

Testowane na: Samsung Galaxy S6 SM-G920T1 MetroPCS wariant na 5.1.1 kompilacji DOJC

Uwaga: Może to działać na innych urządzeniach, które wymagają ustawienia ro.secure.storage=falsew build.prop dla Wi-Fi do zapamiętywania haseł. Widziałem również użytkowników urządzeń Nexus.

ŹRÓDŁO


Czy możesz nam powiedzieć, na której wersji Androida i urządzeniu testowana jest twoja odpowiedź? Ponadto, czy możesz połączyć ten eksplorator plików root ?
Firelord

Testowałem to na GS6 5.1.1.
Geofferey,

FWIW, mam, /efsale nie zawiera żadnych ss_data. A moje grep secure /system/build.propnic nie zwraca.
Stefan

2

Usługa Google Backup Transport mogła zepsuć się, nie aktualizując haseł Wi-Fi przechowywanych na ich serwerach (podejrzewa, że ​​ciągle ściąga puste hasło). W Ustawieniach -> Aplikacje -> Wszyscy szukaj Google Backup Transport, wyczyść pamięć podręczną i dane, a następnie uruchom ponownie telefon.


Właśnie próbowałem, ale zachowanie się nie zmieniło. FWIW opcja „Utwórz kopię zapasową moich danych” (w celu wykonania kopii zapasowej danych na serwerach Google) jest wyłączona.
Stefan,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.