Użyj pliku obrazu jako aparatu


18

Zamiast używać prawdziwej kamery, chciałbym symulować wejście kamery jako statyczny plik obrazu. Chcę, aby działał z dowolną aplikacją, tak jakby to była kamera. Mówiąc ściślej, Android znajduje się w emulatorze na komputerze bez kamery internetowej.

(Jak w tym pytaniu, ale statyczny obraz mi wystarcza)czy kiedykolwiek udało ci się sprawić, by to zadziałało?
Joe Doe,

1
@JoeDoe Nie potrzebuję tego więcej, ale ponieważ używam Linuksa, mógłbym użyć modułu jądra v4l2loopback, jeśli chciałbym.
simplegamer,

Aby emulować wbudowaną kamerę w aplikacji , zobacz: Jak emulować wejście kamery w Androidzie? (Aby aktywować WhatsApp Web)
Andrew T.

Odpowiedzi:


11

Istnieją aplikacje „fałszywych aparatów” innych firm, które pozwalają wybrać obraz, na przykład:

Pamiętaj, że aby aplikacje były przydatne , musisz najpierw umieścić obraz w pamięci urządzenia (emulatora) .

Ponadto, ponieważ te aplikacje nie są tak naprawdę aplikacjami do aparatu, bezpośrednie otwieranie aplikacji nie będzie naprawdę przydatne (poza być może przeczytaniem instrukcji użytkowania aplikacji). Zamiast tego, jeśli chcesz zrobić zdjęcie z aplikacji, aplikacje te można wybrać jako aplikację „aparatu”, a następnie możesz wybrać obraz na urządzeniu.

Oświadczenie : Nie jestem powiązany z żadną z tych aplikacji.


Przepraszam, po prostu tego nie rozumiem. Jak może to być korzystne. Wiem, że znasz swoje rzeczy, zapewniasz doskonałe odpowiedzi. Czy możesz podać mi porządny link do przeczytania więcej na ten temat?
HasH_BrowN

2
@HasH_BrowN Mogę to wyjaśnić technicznie, jeśli chcesz, ale w zasadzie, gdy aplikacja prosi użytkownika o dostarczenie obrazu, Android domyślnie nie zapewnia sposobu wyboru zarówno z galerii, jak i aparatu; można użyć tylko 1 źródła . Ogólnym rozwiązaniem jest zapewnienie menu do wyboru źródła (realizowane ręcznie przez programistę). Stwarza to problem, gdy aplikacja żąda tylko zrobienia zdjęcia z aparatu; możesz mieć lepsze zdjęcie zapisane w urządzeniu lub nie możesz teraz zrobić zdjęcia. Jedynym rozwiązaniem jest sprawienie, by „fałszywa kamera” działała jako „galeria”.
Andrew T.

2
Również w tym konkretnym przypadku OP używa emulatora Androida; kamera działałaby, gdyby OP miał kamerę internetową . Podobne korzyści dotyczą urządzenia, które nie ma kamery sprzętowej podczas korzystania z aplikacji, która go potrzebuje (najlepiej Sklep Play uniemożliwi zainstalowanie tej aplikacji na takich urządzeniach, pod warunkiem, że deweloperzy to określą, ale w obu przypadkach dla aplikacji innych firm rynku, nie ma sprawdzania i można go zainstalować tak czy inaczej)
Andrew T.

Dziękuję Ci. To ma sens i teraz widzę, że może być naprawdę przydatne w różnych sytuacjach. Dziękuję za podsumowanie
HasH_BrowN
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.